Elektriğe zam geldi!

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
elektrige-rekor-zam-2-3026271_4126_b.jpg

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektriğe yapılacak zam oranını belirledi. Yapılan çalışmalar sonrasında elektriğe 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 8.1 zam yapıldı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yarından geçerli olmak üzere, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai tüketicinin kullandığı elektrik fiyatlarında ağırlı ortalama olarak yüzde 8,1 oranında artış yapıldığını bildirdi.EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, Kurul'un bugünkü toplantısında elektrik perakende satışfiyatlarını oluşturan maliyetlerdeki değişimler ileTürkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi'nin (TETAŞ) tarife teklifinin değerlendirilerek karara bağladığı kaydedildi.Açıklamada, bu çerçevede 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli (yarın) olmak üzere, kWh bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai elektrik fiyatlarının ağırlıklı ortalama olarak yüzde 8.1 oranında arttığı kaydedildi.Açıklamada, ''Aynı kapsamda, tek zamanlı perakende elektrik satış fiyatları, meskende yüzde 9,26 oranında bir değişimle 32,515 kuruşa, orta gerilim seviyesinde dağıtıma gömülü sanayide yüzde 8,71 oranında değişimle 26,672 kuruşa, dağıtıma gömülü ticarethanelerde yüzde 4,33 oranında bir değişimle 33,253 kuruşa yükselmiştir'' denildi.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Artık bundan sonra fatura 60 tl'den aşağı gelmez..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Mumla aydınlanıp tv yerine manzara seyretmeye çıkalım hele pc yi hiç açmayalim dumanla haberlese lim.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ya biz milletçe niye pretosto etmiyoruz :(

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
o kapasite biz de yok... böyle bir şey yapalım desek herkes "bir tek sen benle olmaz boş ver" der....en güzel cevap sandık kardeşim....elektriğe zam benzine zam doğal gaza zam ona zam buna zam....

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80

benzine o kadar zam yapıldı kimsenin gıkı çıkmadı
benzin 10 lira olsa elektriğe %20 zam gelse yine kimseden ses çıkmaz
protesto yerine az elektrik kullanalım diyenler var mesela

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hic Bizam Benzinin Yerini Tutmaz Benzini Seviyorum (L) <3

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
cesareti olan protesto etsin hadi bakalım

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Evde her birşey a sınıfı lambalar tasarruflu. Fatura bana mısın demiyor, demez tabi..

megastor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hükümetin nükleerdeki ısrarının sebebi.. enerjideki bağımlılığı azaltabilmek bence nükleer kurulsun elektirik ucuzlasın ..

tatli_child

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim İnsanlarımız Üşengeç Kabarık Faturayı Görür O An Her Türlü Gaza Getirir Protesto Alanına Çıkartırsın Aradan 30 Dakika Geçer Abi Benim Karnım Acıktı Eve Gidiyorum Sonra Görüşürüz Der Eee Grev ?? Öderim Faturayı Ya Ne Olacak Hadi Akşam Görüşürüz Facebookta Bitti Bu Kadar Grevi :)) Yani Bizim İnsanlarımız Anlık Gürler Parlar 30 Dakika Sonra İçinde Bulunduğu Durumu Sindirir Kabul Eder. İşte Onun İçin Türkiye Çok Nadir Konuları Protestoya Taşır.

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hiç elektrik kullanmasak 30 lira filan gelir heralde fatura.

XyMoX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
350 tl lik kullanma bedeli olan faturanin 300 tl de vergisi var adelete bak arkadas..
650 tl geliyor dukkana fatura. yok dagıtım bedeli yok vergisi yok kıcı boku püsürü

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hükümetin nükleerdeki ısrarının sebebi.. enerjideki bağımlılığı azaltabilmek bence nükleer kurulsun elektirik ucuzlasın ..

Onu da bahane edip para kazanmaya çalışırlar kesin. Adını da hayal edebiliyorum. "Nükleer Enerji Verigisi" adı altında faturalara yansır...

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80

Türkiye'de herhangi bişeyin ucuzladığına tanık oldunuz mu? nükleer santral da bedavaya kurulmuyor ki onun parasını da senden alacaklar elektrik aynı para olacak.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Ne güzel; elektrik faturamız kabarık geliyorsa, demek ki elektriğimiz var. Elektrikle çalışan aletlerimiz de var. Ya olmasaydı. Hem bakın alıyoruz, veriyoruz ekonomiye can geliyor. Şikayet de edebiliyoruz, kızıyoruz, bağırıyoruz; demek ki aklımız da başımızda çok şükür. Bakın şikayetmizi de yazabiliyoruz buraya; ellerimiz de sağlam. Değil mi ama?

durbala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zam neyse de başkalarının kaçak kullandığı elektriğin parasını ödemek daha çok koyuyor.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
geçen faturayı meraktan inceledim kullandığım elektiriğin gerçek bedeli 18 tl toplam fatura 44 tl 1lt benzini yapmışlar 5 tl ben bu devlet yöneticilerinin allahı kitabı olduğuna inanmıyorum. eğer varsa ben onların allahına inanmiyorum

reyes123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bu gece de doğalgaza %10 zam bekliyorum..... önce adsl sonra benzin mazot lpg sonra elektrik haa unutmuşum yaza doğru da suya zam bekliyorum..

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
ben ucuzlayacağını sanmıyorum pahalanmasında. ona da diyecekler ki yeni tesisler açacaz halkın desteği ile diyerek yapıştırırlar zamı.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Vede akşamları ışık yakmadığımız halde bu fatura geliyor :D

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Durmak yok yolmaya devam. E yolunan da halinden memnun, böyle vatandaş dostlar başına.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bu ay eve elektrik faturası 102 lira geldi :) Diğer ayları düşünemiyorum.

Reaksiyon puanı
10,325
kıymetli arkadaşlar!
bu zamlardan tıpkı sizler gibi müşteki olanlardan biri de benim. bu hepimizi vuruyor, fakirimiz, yoksulumuz eziliyor, acıyor, üzülüyorum.
ne ki 80 ve 90'lı yılları dolu dolu yaşayan biri olarak birkaç kelam etmek istedim, müsaadenizle...

enflasyon %80'lerin altında kalmamak üzre %120'lere kadar çıktığı görüldü bu yıllarda. zam mı dediniz, öyle haftalık falan değil, bazen günde iki defa zam geldiğini dahi gördüğümü hatırlıyorum. demirelden ecevite, ecevitten demirele sürekli tahtarevalli gibi gidip gelen iktidarlar boyunca ekmeğimizi bile milyonlar ile ifade edilen rakamlara alabiliyorduk. zamlar hayatımızın her Allahın günü ekmek gibi, su gibi bir parçası olmuştu. öylesine alışmıştık ki kanıksamız, ülfet kazanmıştık. sanki yağmur yağmış, yahut hava biraz sıcak yahut soğuk olmuş gibi sıradandı.

o yıllar bir ara bir hastalık zuhur etmişti. bu hastalığın yaygınlaşmaması, tedavisi için aşı gerekiyordu. bu aşıyı fransadan almamız gerekiyordu... gerekiyordu ya, hazinemizde üç kuruş dövizimiz yoktu. o gün başbakanımız olan sayın demirel işte tam da bu günlerde söyleyecekti o meşhur sözünü: "yetmiş cent'e muhtaç hale geldik" diye. ve isviçre hükümetine aşı alabilmek için bir milyon dolar borç alabilmek üzre başvurdu. bu yardımı verdi o günkü isviçre hükümeti, ve arkadan şöyle bir ilavede bulundular. "bu size bizim bir yardımımız olsun, geri ödeme istemiyoruz!"

bizlere resmen dilenci muamelesi çekmişlerdi. yapacak bir şeyimiz yoktu ve biz de içimize çekmek, yutmak zorunda kalmıştık elbet.

şimdi, bugüne gelelim. buraya rakamlar falan yazarak yağcılık, ukalalık falan yapacak değilim. kaldı ki bu hükümeti birçok yönüyle, birçok politikasıyla beğenmeyen ve acımasızca eleştiren biriyimdir. ama kabul edelim ki bugün alan el değil, veren eliz, ekmeğimizi milyon ile değil, kuruş ile alıyoruz. bi de şu var, geçtiğimiz on yıl boyunca benzine az buçuk zam yapılmış olsa da elektrik uzun yıllar hiç zam görmedi. olan bütün zamlar son bir yıl içinde yapıldı diyebilirim. bu da sanırım kahpe ve kalleş iran'ın israil ve amerikan hükümetleriyle yaptığı danışıklı dövüş olarak girdiği it dalaşlarının sonucudur. sizin de gördüğünüz gibi şu an bütün dünyada artan enerji fiyatları sebebiyle yapılan zamlara oluşan tepkiler birçok ülken hükümetinin başına dert oldu.

tekrar ediyorum, bu bir hükümet savunması falan değildir, eleştirilecek onlarca hatası kusuru var, ama bu konuda bunları söylemeden geçmeyi adalet anlayışıma sığdıramadım.