Soru Elden Taksit ,Senet,Kontrat Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

Adige244

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Faize ve krediye bulaşmadan elden taksitle/kontratlı bilgisayar almayı düşünüyordum.Nakitim yok şu an.

Şöyle bir şey okumuştum mesela turkcellden kontratlı cihaz alınca (veya senetle alılverişte)
bunlar gidip kendilerio tutarı bankadan kredi çekiyor ve siz o bankaya krediyi ödüyorsunuz.
Ya da senetli alışverişte ,evkur filan böyle yapıyor galiba.
Tam bilgim yok
Özet şu: Alacağım kurum kredi çekiyor mu?Turkcell,evkur ,elden taksitle ,senetle satan diğer yerler?
Bilgisi olan var mı?

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Faize ve krediye bulaşmadan elden taksitle/kontratlı bilgisayar almayı düşünüyordum.Nakitim yok şu an.

Şöyle bir şey okumuştum mesela turkcellden kontratlı cihaz alınca (veya senetle alılverişte)
bunlar gidip kendilerio tutarı bankadan kredi çekiyor ve siz o bankaya krediyi ödüyorsunuz.
Ya da senetli alışverişte ,evkur filan böyle yapıyor galiba.
Tam bilgim yok
Özet şu: Alacağım kurum kredi çekiyor mu?Turkcell,evkur ,elden taksitle ,senetle satan diğer yerler?
Bilgisi olan var mı?
bu dediğiniz birçok alışveriş sitewsinde mevcut zaten ürünü sepete ekleyip ödeme adımına geldiğinizde neyle ödeyeceğiniz yazıyor alışveriş kredisini seçip anlaşmalı banka üzerinden sms göndererek işlem başlatıyorsunuz onay çıkar çıkmaz sepetiniz onaylanır ve siparişiniz oluşturulur sonrasında banka tarafında aylık ödemelerinizi yaparsınız...