Elçilikte Çalışmak

Bu konuyu okuyanlar

BarisBcl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ,

Mütercim tercümanlık öğrencisiyim.Elçiliklerde çalışmak istiyorum ve gerçekten bu yolda çekeceğim zahmeti benimsiyorum ve sorun etmiyorum dil öğrenmek vs .Temelde soru işaretlerim bu kısımda öncelikle ben Elçilik sınavları nedir, kazanırsam ne olarak gireceğim (maiyet memuru tarzı bir şey duymuştum), işim ne olacak, maaşı ne kadar olacak ? Tecrübesi olan ya da bu konuda bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun olurum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Harika bir meslek makam düşüncesi.... Ama burdan daha çok bir elçiliğimize gidip sorman veya telefon edip bilgi alman daha güzel olabilir. Hatta hatta öğrendiğin veya öğreneceğin dile göre staj da yapabilirsin :) Böylece yerini sağlamlaştırabilirsin.

Açıkçası pek bilgim yok sınavları hakkında ama elçilikte çalışmak sıkı ve zorlu bir güvenlik soruşturmasına tabii tutulacağın anlamına gelir. Daha fazlasını yazmıyorum, bu işlere merakı olan zaten anlar. :D

BarisBcl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Harika bir meslek makam düşüncesi.... Ama burdan daha çok bir elçiliğimize gidip sorman veya telefon edip bilgi alman daha güzel olabilir. Hatta hatta öğrendiğin veya öğreneceğin dile göre staj da yapabilirsin :) Böylece yerini sağlamlaştırabilirsin.

Açıkçası pek bilgim yok sınavları hakkında ama elçilikte çalışmak sıkı ve zorlu bir güvenlik soruşturmasına tabii tutulacağın anlamına gelir. Daha fazlasını yazmıyorum, bu işlere merakı olan zaten anlar. :D
Kesinlikle haklısın soruşturma işlerinde bir sıkıntı yok iyi ki polis çocuğu olmanın güzelliği diyelim aramak konusunda haklısın daha net bir cevap alma ihtimalim var ama aynı zamanda çok da
kaideye almayabilirler teşekküler yorumun için

Son mesajlar