Elano çıldırmış olmalı! Yine attı! Milli Takım'a çağrıldı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Copa Santandes Libertadores'de, Santos ile Cerro Porteno arasındaki karşılaşmada Elano Blumer gollerine devam etti. Elano, takımının 56. dakikada kazandığı penaltıyı gole çevirerek başarılı performansını sürdürdü. Elano Santos formasıyla 9. golüne imza atarken bu yükselen grafiği onun tekrar Brezilya Milli Takımı kadrosuna çağırılmasını sağladı.

[SDNTV3]http://cdn.sporx.com/flv/2011/03/03/e9c4ca46d7285fc855046bb9c4865e42.flv[/SDNTV3]

Sporx

Brezilya Milli Takımı'nın İskoçya ile 27 Mart'ta oynayacağı hazırlık maçı için toplanacak kadrosu belli oldu. Teknik direktör Mano Menezes 24 kişilik kadroya Türkiye'den Fenerbahçeli Andre Santos'u yeniden çağırırken bir süredir milli takımdan uzak kalan eski Galatasaraylı Elano da yeniden takıma dahil edildi.

elano005.jpg

Santos'a transferinin ardından Brezilya ekibinde çok kısa süre içinde form tutan ve 9 gole ulaşan Elano 2010 Dünya Kupası'na iyi başlamış fakat yaşadığı sakatlık sebebiyle Brezilya Milli Takımı formasından ayrılmak zorunda kalmıştı.

Menezes'in kadroya son maçlara göre yeni çağırdığı diğer oyuncular ise Maicon ve Lucio oldu. Dünya Kupası'nın ardından yeniden kadroya dahil olan bu iki ismin aksine bu sefer aday kadroda ise Robinho yer almadı. Menezes Robinho'nun olmamasıyla ilgili olarak "Dinlendiriyoruz" açıklamasında bulundu.

Kaka ve Ronaldinho ise Menezes'ten şans bulamadı. Menezes Kaka ve Ronaldinho'dan bir takım beklentileri olduğunu söylerken, yeni oyunculara ve arayışlarla yeni şeyler denemek zorunda olduğunu da sözlerine ekledi. Bu arada Sao Paulo'nun genç yeteneği Lucas ilk defa Brezilya Milli Takımı kadrosuna dahil oldu. Geçtiğimiz ay U20 Dünya Şampiyonası'nda form tutan genç Neymar da kadroda yine kendine yer buldu.

Brezilya'nın İskoçya ile yapacağı hazırlık maçı İngiltere'de Arsenal'in stadı olan Emirates Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Brezilya 1998 Dünya Kupası'nda gruplarda 2-1 yendiği İskoçya ile 12 sene sonra ilk kez karşılaşacak. İki takım arasında daha önce oynanan 9 maçın 7'sini Brezilya kazanırken iki maç da beraberlikle sonuçlandı.

Kaleciler

Julio Cesar (Inter )
Jefferson (Botafogo)
Victor (Gremio)

Bekler
Daniel Alves (Barcelona)
Maicon (Inter )
Andre Santos (Fenerbahçe)
Marcelo (Real Madrid)

Stoperler
Thiago Silva (Milan)
David Luiz (Chelsea)
Luisao (Benfica)
Lúcio (Inter )

Liberolar

Lucas (Liverpool)
Ramires (Chelsea)
Sandro (Tottenham)
Henrique (Cruzeiro)

Orta sahalar
Elias (Atletico Madrid)
Elano (Santos)
Renato Augusto (Bayer Leverkusen)
Jadson (Shakhtar Donetsk)
Lucas (Sao Paulo)

Forvetler
Alexandre Pato (Milan)
Nilmar (Villarreal)
Neymar (Santos)
Jonas (Valencia)

Sporx

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bizde niye oynamıyordun sen?!

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hatayı sadece futbolcuda aramamak gerekir... Yönetimin ve hocanın hiç mi suçu yoktu!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Elano konusunda evet. Kimsenin suçu yok.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Nasıl yok? Adamı ya önlibero oynattılar, ya açıkta. Rijkaard'ın becereksizliğiydi bence.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Dili Olan konuşuyor Rijkaard Bilmiyormuydu nerede oynatacağını ? Kadro Neye uygunsa adam orada oynatır Elano Türk Futbolunda işe yarıyıcak bir adam değil ve Galatasaray'ın kadrosuna hiç uymuyordu Yoksa Gayet yetenekli bir futbolcu ama Yumuşak Futbol adamı...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Dili olan konuşuyor evet, takımı da bu hale ben getirdim zaten. Adam öyle bir enkaz yarattı ki, hala kendimize gelemedik.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Bizden giden açılıyor. :D

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Dili olan konuşuyor evet, takımı da bu hale ben getirdim zaten. Adam öyle bir enkaz yarattı ki, hala kendimize gelemedik.

Rijkaard'mı En kaz Yarattı ? Azıcık Galatasaray'ı takip eden herkes görür Kimin ne yaptığı Gerçi Doğru Göremezsiniz Adnanlar Hiç birşey yapmıyor! Hagi'nin İstediği oyuncuları alırken Rijkaard'da aynı fırsat verilse kendi kadrosunu kursaydın Bunlar olmazdı...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Rijkaard döneminde bir tane kendini geliştiren oyuncu var mıydı? Hala kadro diyorsun, o dönemki Bursa kadrosu bizden daha mı iyiydi? Bırakın şu yabancı hayranlığını artık, 4-3-3 sevdasına içine etti takımın.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar sakin :)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Arkadaşlar sakin :)

Efsane Zaten sakin konuşuyoruz merak etme Takımızın sorunu zaten Renktaşla birazcık fikir ayrılığı yaşıyoruz sadece :)

Y_ates Ne diyim oda senin fikrin tabi Yabancı hayranlığı yaşasaydık Hagi'yi Eleştirmezdik Bu takımı bu hale getirenler Adnanlar!

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Rijkaard döneminde bir tane kendini geliştiren oyuncu var mıydı? Hala kadro diyorsun, o dönemki Bursa kadrosu bizden daha mı iyiydi? Bırakın şu yabancı hayranlığını artık, 4-3-3 sevdasına içine etti takımın.

dostum rijkaard hollanda ekolunden yetismis adam tabiki 4-3-3 oynaticak, adamın futbol düsüncesi mentalitesi bu sekilde nereye giderse ayni sistemi oynatır. he 4-3-3 bizim takıma uymaz diyebilirsin ama ozaman adamı niye getiriyosun. mercedes alıp dağda bayırda kullanamassın.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Yönetim zaten ayrı konu, ama ben kadro kalitesizliğine asla katılmıyorum. Rijkaard dönemindeki kadro da, Hagi dönemindeki kadro da kötü kadrolar değil. Hele hele Bursa, Antep, Kayseri gibi takımlardan çok daha kaliteli. Biri gider Arda'yı santrafor oynatır (tamam santrafor yoktu ama paf takımdan da hiçbir oyuncuyu denemedi bile), diğeri Stancu'dan sol açık yaratmaya çalışır. Ya bırakın bir seferde düz 4-4-2 oynasın takım, olmuyor işte bu kadroyla bu oyun oynanmaz. Gerets'in elindeki kadro şu kadrolardan çok daha zayıfdı bence ama adam elindeki malzemeyi çok iyi kullanmıştı, Tromsö hariç :D

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
asıl en büyük sıkıntı, hoca, yabancı transferi , yönetim filan değil..

kaliteli yerli oyuncu sıkıntısı...

Şu an GS de kaliteli yerli oyuncu yok gibi... aslında türkiye liginde yok esas sorun bu... kimse bana anadolu kuluplerini saymasın benim soylemek istediğim kalite , şampiyonlar ligini kaldırabilecek kalite...

son jenerasyondan sonra ligde, GS de Milli takımda (Türkiye liginden gelme) kaliteli oyuncu kalmadı..

bırakın GS yi milli takım için düşünün bir

kaleci , rüştü vardı yıllarca şimdi ? yine idare eder durumdayız...
Defans, Bülent, alpay vardı yeri doldu mu ?
sol bek, hakan ünsal,üzülmez vardı şimdi belki ismail olacak , çağlar olacak ...
sağbek, sabri ve gökhan gönül başka kimse var mı ?
ortasaha tugay, okan , suat,davala , emre ya şimdi bir emre kaldı o da ...
kanat ergün , şaş ... şimdi arda diyoruz tartışıyoruz..
forvet Hakan , birazcık imansız, başka ? forvet kim var ligde genç semih mi hala...

yok artık ligimizde kendi pozisyonunda tartışmasız kalitede oyuncu yok...

GS nni önce yerli kadrosunu düzeltmeli..

kaliteli , defans , sağ bek , ortasaha ve forvet bulmalı... sonra eksik kalan yerleri yabancılar ile tamamlar...

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sorun rijkaarda haci falan değil!!!

RUH YOK RUH! Nerede eski galatasaray?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Elano konusunda kimse hikaye anlatmasın. Adam aldığı paraya baktı burada. Geldiği ilk günden beri sevmiyordum O'nu. Bir faydasını da hiç görmedik.

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
yaa bende enteresan bir gol atmış sandım penaltıymış

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ya niye böyle oluyor ,gün geçmiyor ki Elano 'dan gol haberi gelmesin

Son mesajlar