El yazım çok kötü,ne yapmalıyım?

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
imdat çekici sende yazım kötü diye hayıflanıyorsan artık ben ne edeyim bilemiyorum?

ya yazın gerçekten güzel sen evham yapıyorsun,ya da yazın fotojenik fotoda güzel çıkmış:)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
k37k3d.jpg

bu da benim yazım. aslında sevmem bitişik yazıyı ama mecburen yaza yaza artık normal yazımı unuttum.

yazını güzelleştirmek istiyorsun bunun tek yolu vardır. başlarda yavaş yavaş özenerek yazacaksın ama sabırlı bir şekilde ve bunu bol bol tekrar edeceksin. yani sen yazını hızlandırmayacaksın, yazın seni zamanla hızlandıracak.

resim10.jpg

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
imdat çekici sen şimdi yazını beğenmiyorsun ya. üniversitede hızlı yazmak zorunda kaldığında hiç beğenmezsin :)

lisedeki gibi değil çünkü hocalar yazdılar mı öğrenciler diye beklemiyor :) hocanın konuşma hızından daha hızlı olmalısın yazarken

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
imdat çekici sen şimdi yazını beğenmiyorsun ya. üniversitede hızlı yazmak zorunda kaldığında hiç beğenmezsin :)

lisedeki gibi değil çünkü hocalar yazdılar mı öğrenciler diye beklemiyor :) hocanın konuşma hızından daha hızlı olmalısın yazarken

İşte tam da bu yüzden kısaltmaları kullanmak gerekir.Kendinize ait kısaltmalar belirleyerek bulunduğunuz ders ile alakalı çok sık geçen teknik terimlerde birkaç harf ile anlaşılabilir hale getirmek mümkündür.Bu sayede yanınızdaki arkadaşlarınız yazmak için olanca hızlarıyla uğraşırken siz çoktan hocanın ne demek istediğini kağıda aktarmış olursunuz.

Ancak şöyle bir durum da belli süre sonra hasıl olabilir ;

''acaba ben burada ne demek istemiştim''

Bu durumu engellemek için dersin bitiminde kısaltmalarınızın ne anlama geldiğini bildiğiniz en taze haliyle herhangi birinin yanına normal halini yazabilirsiniz.

Bu sayede ilerde notunuzu elinize aldığınızda yahu ben burada neyi kısalttım acaba demezsiniz.

Hatta eğer yazdıklarınızı temize çekme gibi bir özelliğiniz varsa bu kısaltmaları normal haliyle yazabilir hemde genel tekrar yapmış olursunuz.

Görüşmek dileğiyle...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şu kadarını söyleyeyim, kendi yazımı okuyamıyorum..:unsure: