ekranda küçük kareler çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
Arkadaşlar az önce Assassin's Creed IV oynarken aniden oyun çöktü, ve ekranda küçük küçük kareler oluşuyor. Sebebi nedir?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Driver ile ilgili problem olabilir, DDU ile kaldırıp tekrar kurun. Micro ATX anakart var, ekran kartı SATA kablosundan dolayı yerine tam oturmuyordu o sıralarda bu tip problemlerle karşılaşıyordum bir tane sata kablosunun yan tarafını iyice kestim anca oturdu, eğer driver kaldırıp tekrar yüklemek probleminizi çözmezse kartınızın bacaklarını silgi ile silebilirsiniz. Bazen temassızlıklar da bu tip problemlere yol açabiliyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Ekran kartın ben yolcuyum diye uyarı veriyor mümkünse kartın tozlarını al yoksa o kareler ekranda yırtılmış görüntülere varıp en sonda malum bu kart açmıyora gider.

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
Driver ile ilgili problem olabilir, DDU ile kaldırıp tekrar kurun. Micro ATX anakart var, ekran kartı SATA kablosundan dolayı yerine tam oturmuyordu o sıralarda bu tip problemlerle karşılaşıyordum bir tane sata kablosunun yan tarafını iyice kestim anca oturdu, eğer driver kaldırıp tekrar yüklemek probleminizi çözmezse kartınızın bacaklarını silgi ile silebilirsiniz. Bazen temassızlıklar da bu tip problemlere yol açabiliyor.
Maalesef daha öncesinde dediklerinizi denedim ama işe yaramadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartın ben yolcuyum diye uyarı veriyor mümkünse kartın tozlarını al yoksa o kareler ekranda yırtılmış görüntülere varıp en sonda malum bu kart açmıyora gider.
Ayda 1 kere sistemi temizlerim. Bugün de temizledim ama sorun yine devam ediyor.

Son düzenleme:

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Maalesef daha öncesinde dediklerinizi denedim ama işe yaramadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayda 1 kere sistemi temizlerim. Bugün de temizledim ama sorun yine devam ediyor.
GPU ile ilgili problem olabilir, tüm oyunlarda aynı problemle mi karşılaşıyorsunuz?

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
GPU ile ilgili problem olabilir, tüm oyunlarda aynı problemle mi karşılaşıyorsunuz?
Sorunu çözdüm. Ekran kartını biraz yordum, zamanla kareler kayboldu. Sorunun bilgisayardamı yoksa oyundamı olduğunu anlamadım. PUBG gibi oyunlarda saatler geçirmeme rağmen Assassin's Creed gibi düşük sistem isteyen oyunlarda çöküp böyle problemlere neden olan bir bilgisayara sahibim. Yardımın için teşekkür ederim :)