Ekran sık sık kararıyor

Bu konuyu okuyanlar

Omerfaruk151000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bilgisayarda böyle bir sorunum daha önce hiç olmadı sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Ancak son 1 haftadır ekranda kararma olmaya başladı kararmadan kastım komple siyahlaşıyor ekran hiç bir görüntü yok mouse imleci dahil. Sorunun kablodan olduğunu sanmıyorum çünkü no video input gibi bir yazı çıkmıyor sadece siyah bir ekran bilgisayar halen çalışmaya devam ediyor arkadan müziğim çalışıyor eğer bir metin yazıyor isem halen yazmaya devam edebiliyorum. Bazen 1-2 saniye sonra geliyor bazen 5-10 saniye bazen 15-20 saniye sürüyor geri gelmesi ve sık sık tekrarlanıyor. Hani ekran kartı güncelleştirirken ekran kararır sonra hemen geri gelir ya aynı o şekilde oluyor ekran bazen gün içerisinde hiç olmaz iken böyle bir sorun bazen sık sık bazen sadece uzun kullanımlarımda oluyor.

Sistemim şu şekilde:
R5 1600 AF
B450 M S2H
Sapphire RX 570(tek fanlı)
Corsair 8GB
Crucial 240gb SSD+WD Blue 320gb
Win 10 Home 64 bit 1909
Monitör PHİLİPS 170s şu ilk çıkanlardan buda bayağı bir eski.

Not: Monitör sadece vga girişli olduğundan hdmi to vga dönüştürücü kullanıyorum bu şekilde sorunsuz kullanıyordum.
Şu yazıyı yazerken bile defalarca gitti ekran.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Bana şu Hdmi to VGA zinpirtisindan gibi geliyor. Başka bi kablo veya imkan varsa başka bi monitör de deneyin. Başka bi monitörden kastım dönüştürücü kullanmadan baglayabilceginiz bi monitor. Eğer sorun çıkmazsa ya o dönüştürücü ya da monitor sorunludur.

Omerfaruk151000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bana şu Hdmi to VGA zinpirtisindan gibi geliyor. Başka bi kablo veya imkan varsa başka bi monitör de deneyin. Başka bi monitörden kastım dönüştürücü kullanmadan baglayabilceginiz bi monitor. Eğer sorun çıkmazsa ya o dönüştürücü ya da monitor sorunludur.
Üstadım maalesef şuan öyle bir imkanım yok ancak sorun dönüştürücüden olsa genede ekran kartı monitöre görüntü vermediği için bir hata vermesi gerekmezmi ?