Ekran Küçüldü

Bu konuyu okuyanlar

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben benq gl950a aldım ilk taktım rahat kullanıyordum.Sonra yandaki auto tuşuna bastım auto adjusting dedi ekran küçüldü.Sağda ve solda siyah yerler var mouse oraya gitmiyor .Yandaki auto tuşuna defalarca bastım ,monitörden reset all yaptım,ekran kartı driver kaldırıp en güncelini yükledim ama yinede olmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
İşletim sistemin ne?

Eğer windows 7 ise,

Masaüstünde sağ tıkla, ekran çözürlüğüne bas, orada çözünürlük yazar, onu en yüksek yap düzelir.

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha demin gittim başka bir bilgisayara taktım oldu ve yandaki auto tuşuna bastım hiç bişey olmadı bu auto tuşu bir bendemi ayarlamıyor.Masaüstünden ekran çözünürlüğüyle alakalı birşey değil zaten en yüksek ayarlarda 1366x768 ama ekran hala küçük.Format mı lazım ? Birde pc yeniden başlatırken ilk başta tam ekran oluyor sonra auto adjusting diyor yine ekran küçülüyor acill yardım edin.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
[MENTION=327450]wildberry[/MENTION] auto tuşuna basınca monitörün ekran boyutu fabrika ayarlarına dönmüş. Sorununu anlıyorum ama monitör yazılımları firmaya göre değiştiğinden çözümü nasıl tarif edeceğim bilemiyorum :D Yapman gereken monitör üzerindeki menü tuşuna basarak ekran genişletme seçeneğini bulmak tabi bu bazı monitörlerde simge bazılarında ise yazı ile gösteriliyor biraz kurcalaman gerek.

Alternatif yöntem olarak ekran kartı yazılımın kuruluysa aynı işlemi onun üzerinden de yapabilirsin

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@wildberry auto tuşuna basınca monitörün ekran boyutu fabrika ayarlarına dönmüş. Sorununu anlıyorum ama monitör yazılımları firmaya göre değiştiğinden çözümü nasıl tarif edeceğim bilemiyorum :D Yapman gereken monitör üzerindeki menü tuşuna basarak ekran genişletme seçeneğini bulmak tabi bu bazı monitörlerde simge bazılarında ise yazı ile gösteriliyor biraz kurcalaman gerek.

Alternatif yöntem olarak ekran kartı yazılımın kuruluysa aynı işlemi onun üzerinden de yapabilirsin
Monitör üzerinden ekranı genişlettim ama çok genişlemedi fazla bir fark yok yani ekran kartım ati. catalyst control center dan herşey yaptım ama yine olmadı çok değişik bir sorun bu.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
abi monitör ayarları diyor monitörün üstündeki düğmelerden yaparsın oni :)

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok abi ya olmuyor dün gece den beri ugrasıyorum monitörün üzerindeki ayarlardan değil.İlk geldiğinde tam ekran gösteriyordu sonra auto tuşuna bastım ekran küçüldü basıyorum basıyorum olmuyor ama başka bilgisayarda aynısını yaptım bastım autoya hiçbişe olmadı.Auto nun görevi zaten tam ekran yapmak ama bir bende olmuyor sanırım.

Şimdi cd sini taktım onlarla bir çözüm yolu deniyorum olmazsa formattan başka çözüm yolu yok gibi.

Cd lerle de olmadı.Kafayı yiyecem.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Çok basit çözümü ekranı hdmi ile değil dvi ile bağlayacaksın, amd control center yükleyip panellerim bölümünde underscale over scale bölümünü kullanarak ekranı full kaplamasını sağlayacaksın bu kadar basit. Benim başıma her driver yüklediğimde geliyor. Format atmana gerek yok boşuna heyecan yapma

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hayır formatla alakası yok senin bu işin şu şekilde anlarsın başka bir monitör tak ondada küçük ise ekran kartı ayarlarına bak normal ise senin monitörü bir servise göster

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok basit çözümü ekranı hdmi ile değil dvi ile bağlayacaksın, amd control center yükleyip panellerim bölümünde underscale over scale bölümünü kullanarak ekranı full kaplamasını sağlayacaksın bu kadar basit. Benim başıma her driver yüklediğimde geliyor. Format atmana gerek yok boşuna heyecan yapma

panellerim nerede bulamadım

rica etsem teamdan girebilirmisin ?

wildberry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten bilgisayarı bozdum yarın format attıracam belki ekran sorunu da duzelır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
11-12_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl

adı yukarda bunu yukledinmi sorun kendisi çözülüyor:biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarım Windows 8 gta oynuyorum ekranım yanlardan küçülüyor. ama içnidekiler büyüyor ve o küçük ekrana sığmıyor. bir gün şans eseri düzelttim; farenizi sağ üst köşeye getirin cihazlara tıklayın ikinci ekrana tıklayın, genişlete basın düzeliyor. ardımcı olduysam ne mutlu bana.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukarda arkadaşların önerilerini denedim açılmadı ne yapmalıyım yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarımın yanlarında siyah bir karartı var nasıl düzeltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
THR aynı sorun bendede vardı senin sayende düzelttim çok saol kardeş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekranın yanındaki 3. düğmeye basarsanız ekran düzelir :devil::thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying: arkadaşlar bendede var ama sizin söylediginizin hepsini denedim benimki de siyah ekran ama benimki şöyle oldu :unsure: oyun oynarken herhangi bir tusa bastım hangi tuş onu bilmiyorum ama önce ekran kuçuldu ondan sonra ekran sol tarafa yan döndü lütfen yardım :(