Ekran Koruyucu Jelatin Çektirdim Zor Kayıyor

LordMo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar :

Ben 4 gün önce Samsung Galaxy Ace model telefonu aldım.

Aldıktan 2-3 gün sonra kullandım ve ekran çizilmesin diye Jelatin çektirmeye karar verdim ve çektirdim.

Jelatini çektirdikten sonra ekranda geç işleme oldu ani jelatin biraz zor kayıyor ve oyunlarda filan geç işlemeye neden oluyor.

Jelatini çıkarttırma veya daha hızlı kaymasını saglayacak bir şey var mıdır ?

Cevaplarınızı bekliyorum.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
mat ve parlak jelatin var. parlak olanı el izi tutuyor ve el kaymıyor. Mat el izi tutmuyor ve elin rahat kayıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki söksem ve yeni MAT olandan yaptırtırsam bi şey olur mu ekran zarar görürmü

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
hayır görmez. zaten standart bir kullanımda 5 6 ay ekranda kalıyor.

Eski jelatini çıkardıktan sonra ekranı iyice temizleyin sonra yapıştırın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekrandakı jelatın cızıldı cıkartıp yenısını taktırabılıyormuyuz

emretanriverdi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk aldığımda bende jealtin taktırdım (Mat) . adamın taktığı çok kalitesizdi 1 ayda sarardı :D rengi döndü . sinirlendim çıkarttım bi baktım telefonun ekranı nekadarda canlıymış :D sonra bidaha taktırdım parlaktan ekran görüntüsü güzldi ama parmak izi bırakıyodu. sonra mat taktırdım ama canlı olandan 7-8 aydır duruyo çizik yok ve süper kayıyo ekran özellikle fruit ninjada çok işime yarıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben 2 kere değiştirdim 2 sindede o kadar iyi değildi en son çıkardım arkadaşın dediği gibi ekran çok canlı ve iyiydi bende bi daha takmadım 5-6 aydır sağlam duruyo

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar :

Ben 4 gün önce Samsung Galaxy Ace model telefonu aldım.

Aldıktan 2-3 gün sonra kullandım ve ekran çizilmesin diye Jelatin çektirmeye karar verdim ve çektirdim.

Jelatini çektirdikten sonra ekranda geç işleme oldu ani jelatin biraz zor kayıyor ve oyunlarda filan geç işlemeye neden oluyor.

Jelatini çıkarttırma veya daha hızlı kaymasını saglayacak bir şey var mıdır ?

Cevaplarınızı bekliyorum.

kardeş jelatinin markası varmı ?

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
5 tl bir tane taktırdım ama tanıdık torpilli :D 1 ay falan oldu hala bir kabarma veya yandan çözülme falan olmadı...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ekran jelatini önemlı bence ya en ıyısını alın ya hıc almayın çünkü 10-12tl lık ekranı bozuyor parlaklıgı kesıyor %100 parlaklık yaptınız dıyelım %70 gıbı gösterıyor bende buff aldım yarın denıcem 30tl ye begenmessem çıkartırım zaten gorilla glass 3 var

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ekran jelatini önemlı bence ya en ıyısını alın ya hıc almayın çünkü 10-12tl lık ekranı bozuyor parlaklıgı kesıyor %100 parlaklık yaptınız dıyelım %70 gıbı gösterıyor bende buff aldım yarın denıcem 30tl ye begenmessem çıkartırım zaten gorilla glass 3 var
Ben şuan 50 kuruşluk ekran koruyucu kullanıyorum :) Hiçbir değişiklik yok ekran parlaklığında. Senin dediğin herhalde arabalara çekilen film. Camlarına takıyorlarya siyah onlardan, kalın hani. Dediğim gibi o kadar etkileyecek ekran koruyucu üretilmedi daha. Ben şuan abartısız 50 kr lik ekran koruyucu kullanıyorum. Sadece çabuk çiziliyor 1 ay kullanıyorum atıyorum. Yenisini takıyorum. 20 tane var.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Ben şuan 50 kuruşluk ekran koruyucu kullanıyorum :) Hiçbir değişiklik yok ekran parlaklığında. Senin dediğin herhalde arabalara çekilen film. Camlarına takıyorlarya siyah onlardan, kalın hani. Dediğim gibi o kadar etkileyecek ekran koruyucu üretilmedi daha. Ben şuan abartısız 50 kr lik ekran koruyucu kullanıyorum. Sadece çabuk çiziliyor 1 ay kullanıyorum atıyorum. Yenisini takıyorum. 20 tane var.

50 kuruşmu :D :D haha abarttın qanqa sende

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] ya video çekcektim hevesim yok :) yapmayım en iyisi zaten her yerde var bi sorun olursa zaten sana direk mesja atarım

Movie maker indirdim sorun yok ama sony vegas ta dogrulama hatası verıyor saçma sapan bişey bende ugrşamadım sildim direk

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@lordarcual ya video çekcektim hevesim yok :) yapmayım en iyisi zaten her yerde var bi sorun olursa zaten sana direk mesja atarım

Movie maker indirdim sorun yok ama sony vegas ta dogrulama hatası verıyor saçma sapan bişey bende ugrşamadım sildim direk
Corel Video Studio'da yapabilirsin :) İnanmıyorum hala %70'e :p

- - - Mesaj Güncellendi - - -

E-bay amazon vb yerlerden toplu ürün alınca ve ürün bu tür jelatin kılıf vb olunca bayağı ucuza getirebiliyorsun 50kr normal bir fiyat bence jelatin için
Ama kaliteli değil. 2 liradan başlıyor kaliteliler :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm ben genaral mobil elite aldım kac kere ekran jilatını taktırdım ekran jilatını saga sola kayıyor ne yapsamda cozum olmuyor bana yardimcı olun