Ekran kartından olduğunu düşündüğüm fakat bir türlü çözümünü bulamadığım sorun

0merkarakoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptop u alalı 1 ay oldu laptop(sony vaio) u gayette iyi kullandığımı düşünüyorum lakin resimdeki gibi bir ekran oldu 5 kez hiç bir anlam veremedim nedendir acaba bilgilendirirseniz çook memnun kalırım, teşekkürler.ekran görüntüsü : http://g1211.hizliresim.com/13/u/g98ks.jpg (konuyu yanlış yere açmış olabilirim eğer öyle ise uygun yere taşırsanız sevinirim)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ekran çipi yanmış olabilir... direk garantiye gönder çünkü yazılımsal olarak olduğunu zannetmiyorum .. Yazılımsal ise Bios dan yada ekran kartının yazılımından kaynaklanıyor olabilir ,ekran kartı driverini kaldır tekrar kur sorun tekrar devam ederse ise ya bios yada donanımsal sorun o garantiye ver.

alekiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kitlenme olmuyor değil mi, o sekilde kullanabiliyorsun? Büyük ihtimal ekran çipi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o şekilde olup kitleniyor herhangi bir işlem yapamıyorum. garantiye göndermeyi düşündüm fakat pc yi aldığım ilde değilim o il e en erken yarı yıl tatilinde gidebilirim buradan ora göndersem de nekadar sağlıklı olur bilemiyorum pc yi media markt tan almıştım bulunduğum ilde de media markt yok.

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o şekilde olup kitleniyor herhangi bir işlem yapamıyorum. garantiye göndermeyi düşündüm fakat pc yi aldığım ilde değilim o il e en erken yarı yıl tatilinde gidebilirim buradan ora göndersem de nekadar sağlıklı olur bilemiyorum pc yi media markt tan almıştım bulunduğum ilde de media markt yok.

Öncelikle şunu belirtmek isterim Media Market ile bir ilgisi yok servisin sonuçta servisini Media Market yapmamakta.
Bulunduğunuz il'den kargo ile gönderebilirsiniz. Yazılımsal bir arıza olduğunu düşünmüyor küçük darbelerden bile merdana gelmektedir.
Şöyle bir işleyiş şekli var garantinin; Sony adresine girin http://www.sony.com.tr/support/tr/repair müşteri hizmetini arayarak görüşün büyük ihtimal telefonda çözmeye çalışacak Teknik bölüme sizi aktaracak eğer onarım gerçekleşmezse telefonda, cihazınızın seri numarasını kontrol amaçlı isteyecekler ve ardından garanti belgesinin tarayıcı ile resmini isteyeceklerdir. Daha sonra kargo ile aldıracaklardır. HP vb. şirketler böyle yapmaktadırlar. Size de öyle olacaktır eminim.. Demem o ki içiniz rahat olsun nerde olursanız olsun tek servis var bunu sizde yapabilirsiniz. :)

Kolay Gelsin umarım yararlı olmuştur.