Ekran kartım yanmış olabilirmi?

Bu konuyu okuyanlar

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba masaüstü bilgisayarımı tamire göndermiştim format atıldı ve geri geldi getirirken ekran kartının fanının vidası çıkmış ve fan işlemciye oturmamış ben bunun farkında değilken bilgisayarı açtım kurulumları yaptım oyunumu indirdim ve 45 dakika sonra acayip bi şekilde kastı ve kapandı kasayı açtığım zaman ekran kartının fanı işlemciye oturmadığını gördüm bu arada ekran kartı aşırı sıcaktı ekran kartını söktüm işlemciye termal macun sürdüm tekrar taktım power tuşuna bastığım zaman hiç tepki vermiyor ışık dahi yanmıyor fişleri tamamrn söktüm 3-4 saat sonra tekrar taktım power tuşuna bastığım anda sadece power tuşunun ışığı milisaniyelik yanıp söndü ve çalışmadı bu sefer kasayı açıp power supply söktüm kondastörlere baktım sağlamdı tekrar toparladım deneme yanılma yöntemi ile powerin kablosundaki yeşil ile siyah kabloyu kısa devre yaptırdığım zaman power supply çok güzel çalışıyor ama ne ekran kartı nede anakartının fanları dönmüyor ekranda gelmiyor sadece power çalışıyor sizce ne olmuş olabilir?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece powerin çalışması anakart sorunu gibi.
Poweri yeşil ve siyah kablo ile tetiklediğinizde powerçalıştıysa ,onda sorun yok demektir.
PC NİN TÜM KABLOLARINI SÖKÜP ,tekrar takıp,bi daha deneyin.

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Poweri yeşil ve siyah kablo ile tetiklediğinizde powerçalıştıysa ,onda sorun yok demektir.
Bütün kabloları çıkarıp takmamın bi yardımı olacaksa söküyüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütün kabloları söktüm geri taktım fakat aynı sadece power tuşu milisaniyelik yanıp sönüyor ama bi tepkime yok

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
bu durumda anakart gibi görünüyor. Çift raminiz varsa ,tek ram olarak bi deneyin,ram slotunun yerini değiştirerek.

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu durumda anakart gibi görünüyor. Çift raminiz varsa ,tek ram olarak bi deneyin,ram slotunun yerini değiştirerek.
Çift ram var 8x8 tek tek denedim olmadı ikisini çıkarttım olmadı slot değiştirdim oda olmadı gerçekten berbat bi durum

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
ekran kartı sıcak olduğu için işlemciye termal macun sürmek nedir ???xd

ekran kartın gg onu çıkar vga yı onboarda tak .

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı sıcak olduğu için işlemciye termal macun sürmek nedir ???xd

ekran kartın gg onu çıkar vga yı onboarda tak .
Olayı yanlış anlamışsın çok sıcaktı bekledim soğuduktan sonra açtım cpu zarar görmüşmü diye açmışken macunuda sürdüm

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunun nedenini yazmamışım kusura bakmayın sorun ekran kartım yanmış bilgisayarı onboarda alınca çalıştı.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Gitmen gerekiyordu ama. İspatı olmaz.. Bidaha aklımızda olsun ozman onların yanında furmark test vs yapıtralım ;)

Son mesajlar