Ekran kartım ve donanımım iyi fakat oyunlar kasıyor...

aziztheking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar , Dell İnspiron N5110 model dizüstü bilgisayarım var , donanım özellikleri : [i5 2. nesil 2.50ghz] , [4gb ram] , [Nvidia GT525M 1GB 128 Bit], [500 GB Hard Disk]
Fakat donanım özelliklerine göre oyunları kasmaması gerekirken pes2013 ve counter strike gibi oyunlarda bile kasma yaratıyor... Donanımlar en güncel halinde, oyunlar optimize low da bile kasıyor... Ancak çok eski 5-6 yıl önceki oyunları oynatıyor kasmadan. Yeni oyunları oynayamıyorum. Servisi aradığmda ise bilgisayarı tarama testi yaptırıyorlar problem yok diyip ilgilenmiyorlar. Sizce bilgisayarın problemi ne olabilir nerede hata olabilir ? (işletim sistemi win 7 64 bit)

HACIMURAT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptoplarda iki grafik işlemci bulunur Birisi İntel Hd 4000 gibi bir şey diğeri yüksek performanslı grafik işlmeci sendeki gt525m. Oyunları çalıştırırken bu yüksek performanslı grafik işlemcisi ile çalıştır. Sağ tık menüsünde Yüksek grafik işlemcisi ile çalıştır diye bir seçenek var.

aziztheking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten nvidia ile oynuyorum fakat kasıyor...

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Size göre donanım iyide
O cihazin kasmasi normal dostum
İ5 2. Nesil den oyle pek bi beklentiniz olmasin o o kadar.
Makina eski zaten belli bir oranda yiptanmiştir zaten
Mobile bi i5 desktop bir i5 kadar dayanikli olmaz.

Oyun yazilimlari yenilendi donanimlar sabit kaldigi icin yapabilecek birşey malesef yok.

O makinaya guzel bir format attıkdan sonra güncel süruculeri güzelce yukledikten sonra fan temizliğide yapilirsa belki toparlar.
Ama o cihaz dan ilk aldığınız performansı beklemek hayalinden vazgecin artık o cihaz o kadar...