#Ekran kartım normalde 4GB, hatta öncedende öyleydi fakat nedense..

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
...

Fakat nedense bir anda "Yaklaşık Top. Bellek: 2258 MB" gözükmeye başladı. Bunu "War Thunder" adlı oyunu Yüksek ayarlarda
60-70 FPS oynarken bir süre sonra tekrar başlattığımda "Bilgi" olarak "Video hafızanıza göre grafik ayarları ayarlandı." uyarısını görünce farkettim.
Oyuna girdiğimde artık 30-40 FPS zar zor görmeye başlıyor hatta 20'ye bile düşüyor. Ne yapmalıyım?

3q2bWM.png

Ayrıca kullanılabilir RAM miktarımda düşmüş;

nWY86B.png

...

Reaksiyon puanı
16,118
sürücü kaldır kur yaptığını yada windows'u sıfırladığını varsayıyorum...
ram tek ise çift yap 8+8 olsun millet 32gb ram kullanıyor...

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sürücü kaldır kur yaptığını yada windows'u sıfırladığını varsayıyorum...
ram tek ise çift yap 8+8 olsun millet 32gb ram kullanıyor...
Ben bir YGS'ye hazirlanan ogrenciyim dolayisiyla ailemin bunu bile bana vermesi zar zor oldu. İsimi goruyor. Elbet elimden aldiklari PC kadar olmasada :D Bu sorunu cozmem lazim. Yoksa YGS'ye kadar hic birsey oynayamayacagim.

Reaksiyon puanı
16,118
rami söküp silgi (pelikan,rotring vs...) silip tak yok yapamam dersen servise ve olayı anlat tabi kartın sürücüsünü kaldırdın mı windows'u sıfırladın mı?

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Çift Ram takılıysa yerlerini değiştir. Tek takılıysa diğer slota tak.

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
rami söküp silgi (pelikan,rotring vs...) silip tak yok yapamam dersen servise ve olayı anlat tabi kartın sürücüsünü kaldırdın mı windows'u sıfırladın mı?
Çift Ram takılıysa yerlerini değiştir. Tek takılıysa diğer slota tak.
Tamam arkadaşlar. Sorun bariz bir şekilde çözüldü. Akşam kapattım normal yattım. Sabah kalktığımda herşey düzelmiş bir şekilde oyunumda tekrardan akıcı bir şekilde vakit geçirebildim. Fakat şimdi de çok bariz bir hata var onun içinde ayrı bir konu açacağım.

Reaksiyon puanı
16,118
tabi adamın barsaklarını deşmek gibi ramini sökmekten bahsettik ki yazıları onunla okuduğun içinde gördü tırstı...