Ekran kartım görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geforce experience'i kurmaya çalıştığımda Nvdia grafik sürücüsü windowsun bu sürümü ile uyumlu değildir hatası alıyorum 2 gündür uğraşıyorum aygıt yöneticisinde de gözükmüyor 2 defa format attım ama yapamadım lütfen yardım edin

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ekran kartı gözükmediğinden experience kuramıyor musunuz ? Tam olarak sorunu anlayamadımda.
Ekran kartı marka modeli ve işletim sisteminiz nedir ? 32bit mi 64bit mi onuda yazarsanız iyi olur.
İşletim sisteminiz,
Windows10 ise bilgisayar güncellemelerini yapın o sırada ekran kartı driverınıda kuracaktır.
Windows10 değilse Ekran kartı modeline göre (örneğin gtx 1650 gibi) Manuel olarak driver yüklemeye çalışın.
Bu sayede aygıt yöneticisinde ekran kartınız gözükecektir.

Son düzenleme:

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle ekran kartım gözükmediği için ecperience kurulumu yapamıyorum aynı zamanda ekran kartını manuel olarak indirince nvdia dan yine buna benzer bir hata ile karşılaşıyorum laptobum hp omen gtx 1050ti i7 7700 HQ W10 64bit
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı zamanda w10 şuan güncel

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Normalde aygıt yöneticisinde gözükse dch veya standart sürücü tipi olabilme ihtimalini düşüneceğim. O zamanda uygun donanım bulunamadı hatası verir. Ancak şuan tek aklıma gelen driverı yanlış seçmeniz. Notebook versiyonu seçmediysenizde benzer hata almanız muhtemel.

GTX 1050 Tİ (Notebook/mobile) DRİVER
1.png

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
w10u güncelleyince bu sorunla karşılaşmaya başladım bundan önce her şey normaldi sorunu oyuna girince aşırı düşük fps görünce farkettim şuan pc gpu ya dair herhangi bir şey kullanmıyor işlemci gpu su kullanılıyor acaba ben gpu ya zarar vermiş olabilir miyim yani laptop gpu olmadan çalışır mı korkularım arasında bu da var

Normalde aygıt yöneticisinde gözükse dch veya standart sürücü tipi olabilme ihtimalini düşüneceğim. O zamanda uygun donanım bulunamadı hatası verir. Ancak şuan tek aklıma gelen driverı yanlış seçmeniz. Notebook versiyonu seçmediysenizde benzer hata almanız muhtemel.

GTX 1050 Tİ (Notebook/mobile) DRİVER
Ekli dosyayı görüntüle 112394
şuan indiriyorum bakalım :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Gpu ya bir şey olsada bilgisayar çalışır işlemcinizin dahili grafik kartı olduğu için. Ancak güncelleme yaptıktan sonra gpu ya fiziksel zarar vermez. Önce en makul yöntemi deneyerek çözüm arayalım sonra gerekirse birlikte üzülürüz :p :)
En kötü eski bir windows 10 sürümüne format atarsınız bir daha uğraşmış olursunuz. 1909 veya 1903 e geçersiniz

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yine bu hatayı aldım maalesef

Gpu ya bir şey olsada bilgisayar çalışır işlemcinizin dahili grafik kartı olduğu için. Ancak güncelleme yaptıktan sonra gpu ya fiziksel zarar vermez. Önce en makul yöntemi deneyerek çözüm arayalım sonra gerekirse birlikte üzülürüz :p :)
En kötü eski bir windows 10 sürümüne format atarsınız bir daha uğraşmış olursunuz. 1909 veya 1903 e geçersiniz
umarım gpu ya zarar gelmemiştir şuan iyice tırstım :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    186.8 KB · Görüntüleme: 100
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    136.5 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
yine bu hatayı aldım maalesef

umarım gpu ya zarar gelmemiştir şuan iyice tırstım :D
Şuan buga girdim ?
Aygıt yöneticisinde Görünüm sekmesine gelip Gizli aygıtları göstere tik atsanıza ozaman ekran kartınızı görebilecek misiniz ?
Aynı sorunu yaşamış biri gelene kadar oyalanmış oluruz :D

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan buga girdim ?
Aygıt yöneticisinde Görünüm sekmesine gelip Gizli aygıtları göstere tik atsanıza ozaman ekran kartınızı görebilecek misiniz ?
Aynı sorunu yaşamış biri gelene kadar oyalanmış oluruz :D
bu attığım resimde gizli aygıtları göster aktif :( dünde yine gizli aygıtları göstere bastım ekran kartım çıktı bende kaldırıp yeniden yüklerim dedim kaldırış o kaldırış :(

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
bu attığım resimde gizli aygıtları göster aktif :( dünde yine gizli aygıtları göstere bastım ekran kartım çıktı bende kaldırıp yeniden yüklerim dedim kaldırış o kaldırış :(
Bütün bilgileri birleştirince bende çıkmaza girdim ? Senin windowsta bir halt var gibi geliyor. Güncelleme sonrası donanım kayboluyor yeniden başlatınca aygıt yöneticisine düşmüyor vs

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sorun şundan da olabilir mi ben dünde bir pc ye usb çoklayıcı taktım ve usb çoklayıcı harddiskimi okuyamadı gücü yetmedi sandım ve çoklayıcının arkasında birde adaptör girişi olduğunu farkettim adaptörle birlikte birde usbden çıkış verdim cahillik işte ? o anda çoklayıcıdan duman geldi kısa devre yaptı fazla akımdan dolayı ve artık pc çoklayıcıyı okumamaya başladı peki bu usb girişinden benim pc de zarar görmüş olabilir mi

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Peki sorun şundan da olabilir mi ben dünde bir pc ye usb çoklayıcı taktım ve usb çoklayıcı harddiskimi okuyamadı gücü yetmedi sandım ve çoklayıcının arkasında birde adaptör girişi olduğunu farkettim adaptörle birlikte birde usbden çıkış verdim cahillik işte ? o anda çoklayıcıdan duman geldi kısa devre yaptı fazla akımdan dolayı ve artık pc çoklayıcıyı okumamaya başladı peki bu usb girişinden benim pc de zarar görmüş olabilir mi
Usbler güney köprüsüne bağlı oluyor diye biliyorum. Arkadaşın sevgilisi güç kablosunu usbye zorla takınca anakartı yaktı. Ancak kesin bir şey söyleyemem. Çoklayıcıdan duman çıktığına göre laptopada elektrik gittiği kesin ancak sadece ekran kartına zarar vermesi olabilecek bir şey mi emin değilim.

Siz en iyisi yazılımsala dair bütün çözümleri deneyip varsa garantiye vermeye çalışın. yoksada tamirciye :S

fatihgursell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm belkide sorun sadece budur ekran kartını yakmış olabilirim

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bilemiyorum. Baska bir seylere zarar vermeden ekran kartina zarar vermesi olanaklımı.
Karttami anakart uzerinde bir bolumdemi sorun cikmistir onuda bilemiyorum.
Teknik bir usta olmadigimdan sozlerimin garantisi olmaz ?