Ekran Kartı Tavsiye Edermisiniz Sistem özelliklerime göre

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba Sistemimde Şu özellikler var:
İntel Core 2 Duo CPU E4600 2.40Ghz
2 Gb ddr 2 Ram(Ramide 3 e çıkartabilirim)
32 Bit Windows 7 ultimate
İntel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Vede 240 V Power Sluppy
Bana Oyunlarda FPS konusunda sorun yaşatmayacak Bilgisayara uyum sağlayacak vede Düzgün ve Kaliteli şekilde oyun oynayabilmemi sağlayacak Bir ekran kartı önerebilirmisiniz ? (mesele şu anda Fps 59 da olabiliyor ama 40 30 gibilerede düşebiliyor veya mesela şu anda oynadığım oyunda macro mause kullaniyorum onda macro tuşuna bastıgımda bazen hareketi yapmayabiliyor yani algılayamayabiliyor) Yardımlarınız için Şimdiden Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ATI RADEON, 7000 Serisinden uygun fiyatlı bir model seçebilirsin.. bütçen ne kadar bilmiyorum.. 350 lira yı geçme.. hd7770 olabilir..

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hacı anakart ne onu bir yaz bakalım.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ATI RADEON, 7000 Serisinden uygun fiyatlı bir model seçebilirsin.. bütçen ne kadar bilmiyorum.. 350 lira yı geçme.. hd7770 olabilir..

Cevap için teşekkürler dediklerinizi araştıracağım peki bunlar kesin desteklermi makineyi ?

Hacı anakart ne onu bir yaz bakalım.

Bildigim kadariyla win 7 den direk bakilmiyor bakabilecegim bir program varmı

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
aida32 sitede mevcut.

Ancak güç kaynağını geçirmen gerekecektir muhtemelen.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aida32 sitede mevcut.

Ancak güç kaynağını geçirmen gerekecektir muhtemelen.

Güç kaynağını geçirmek derken power sluppy degisimindenmi bahsediyorsunuz yoksa uygun bir ekran kartindanmi ?

Veya http://www.hepsiburada.com/liste/tx-real-350w-12cm-sessiz-fanli-4sata4ide-cikisli-siyah-power-supply-txpsur350atx/productDetails.aspx?productId=bd100821&categoryId=1012 boyle birsey alip ondan sonra ekran karti alsam olurmu ? Mesela 300 woltla calisan bir ekran karti alsam

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Değiştirmen gerekecek yazacaktım öyle yazmışım

Bazen ellerim düşündüğüme yetişemeyince, kelimeler birbirine giriyor :D :D

Yeni ekran kartı ekstra güç demek.
Elinde standart kasa ile gelen 300-400W lık güç kaynaklarından olduğunu varsayıyorum, o sebepten 250-300TL lik bir ekran kartı alman durumunda güç kaynağı ihtiyacında oluşacak.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değiştirmen gerekecek yazacaktım öyle yazmışım

Bazen ellerim düşündüğüme yetişemeyince, kelimeler birbirine giriyor :D :D

Yeni ekran kartı ekstra güç demek.
Elinde standart kasa ile gelen 300-400W lık güç kaynaklarından olduğunu varsayıyorum, o sebepten 250-300TL lik bir ekran kartı alman durumunda güç kaynağı ihtiyacında oluşacak.

Peki onerebileceginiz 240 w calisan bir ekran karti varmi veya soyle solim guc kaynagimi deistirsen 200 tl lik bir ekran karti uyarmi sistemime anakartima falan ?

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Programi yukledim fakat size yazmam gerek seyler neler cunku cok fazla sey var yani her bilgiyi yazacak olusam bayagi uzun olur :)

Üstteki menülerde rapor(report) vardır.
Ordan fiziki/donanım bir rapor alın xml formatında onu yollayın yeterlidir.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Anladığım kadarı ile HP marka bir PC kasanız var.
Ayrıca ekran kartınız yok, onboard ekran kartı kullanıyorsunuz o sebepten bir performans alamazsınız.

Size önerim
http://www.teknobiyotik.com/donanim...1gb-ddr3-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

Veya
http://www.teknobiyotik.com/donanim...t-dvi-hdmi-d-sub-pci-ekspres-ekran-karti.html

İkiside işini görecektir ama güç kaynağı konusunda düşüncem şu.

Verdiğin raporda bilgi yok, olmazda zaten sadece güç kaynağının üstündedeki etikette yazar.

Tahminim bu kasa HP nin kasası olduğuna göre 250-300W lık bir güç kaynağı koymuşlardır.
Bu ekran kartını ekleyip biraz olayları abarttığımda PC nin ihtiyaç duyacağı güç kaynağı 244w
Yani yeter.
Alacağın kart çalışır patlamaz bişey olmaz ama güç kaynağınıda sürekli limitlerinde kullanmanında pek bir anlamı yok.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarı ile HP marka bir PC kasanız var.
Ayrıca ekran kartınız yok, onboard ekran kartı kullanıyorsunuz o sebepten bir performans alamazsınız.

Size önerim
http://www.teknobiyotik.com/donanim...1gb-ddr3-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

Veya
http://www.teknobiyotik.com/donanim...t-dvi-hdmi-d-sub-pci-ekspres-ekran-karti.html

İkiside işini görecektir ama güç kaynağı konusunda düşüncem şu.

Verdiğin raporda bilgi yok, olmazda zaten sadece güç kaynağının üstündedeki etikette yazar.

Tahminim bu kasa HP nin kasası olduğuna göre 250-300W lık bir güç kaynağı koymuşlardır.
Bu ekran kartını ekleyip biraz olayları abarttığımda PC nin ihtiyaç duyacağı güç kaynağı 244w
Yani yeter.
Alacağın kart çalışır patlamaz bişey olmaz ama güç kaynağınıda sürekli limitlerinde kullanmanında pek bir anlamı yok.

Cevap icin tesekkurler bakacagim vede evet 240 lik bir psu ve hp bir kasam var ayrica onboard kullaniorm ekran kartini

Cevap icin tesekkurler bakacagim vede evet 240 lik bir psu ve hp bir kasam var ayrica onboard kullaniorm ekran kartini

Peki psu olarak ne tavsiye edersiniz ve tavsiyenize gore hamgi ekran karti iyi olur ?

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13

Peki psu olarak ne tavsiye edersiniz ve tavsiyenize gore hamgi ekran karti iyi olur ?

PSU 240 değildir o 230-240Volt dur. Bizim için önemli olan kaç Watt olduğudur.

Basit bir kasa olsa 300watt lık güç kaynağı çıkar içinden ancak gerçekte vereceği güç taş çatlasın 200wattır.

Sizin kasada tahmini olarak 250-300w güç kaynağı vardır ve HP kalitesiz bişey kullanmaz.
Eğer 300watt varsa güç kaynağı almanıza gerek yok, 250W varsa almanızı tavsiye ederim.

Şu güç kaynağı fazlası ile iş görecek bişey hatta fazla bile
http://www.teknobiyotik.com/donanim...eco-serisi-400watt-aktif-pfc-guc-kaynagi.html

FSB, high power, Colormaster, gigabyte aklıma gelen kaliteli ve düşük fiyatlı güç kaynakları
Kaliteli 300-350 kalitesiz 400w lık güç kaynağı çok rahat bir şekilde sizin PC nizin ihtiyacını karşılar.

Ekran kartı olarak ne aldığınızın çok önemi yok, her şekilde onboard ekran kartından fazla performans alacaksınız.
Verdiğim 2 kart da gayet uygun fiyatlı gayet iyi kartlar.
Belli başlı bir bütçeniz varsa ona göre kıyaslarız en iyisi neyse onu buluruz.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda belirledigim bir butce yok yani alacaklarima karar verip bir bilgisayarcida taktirmayi dusunuyorum

Basit bir kasa olsa 300watt lık güç kaynağı çıkar içinden ancak gerçekte vereceği güç taş çatlasın 200wattır.

Sizin kasada tahmini olarak 250-300w güç kaynağı vardır ve HP kalitesiz bişey kullanmaz.
Eğer 300watt varsa güç kaynağı almanıza gerek yok, 250W varsa almanızı tavsiye ederim.

http://www.teknobiyotik.com/donanim...eco-serisi-400watt-aktif-pfc-guc-kaynagi.html

FSB, high power, Colormaster, gigabyte aklıma gelen kaliteli ve düşük fiyatlı güç kaynakları
Kaliteli 300-350 kalitesiz 400w lık güç kaynağı çok rahat bir şekilde sizin PC nizin ihtiyacını karşılar.

Ekran kartı olarak ne aldığınızın çok önemi yok, her şekilde onboard ekran kartından fazla performans alacaksınız.
Kasayi acip baktim psu ya fakat tam bisey anlayamadim ama internetten psunun modeline baktigimda 250 W olarak geçiyor psu modeli Bestec ATX-250-12Z

Şu anda belirledigim bir butce yok yani alacaklarima karar verip bir bilgisayarcida taktirmayi dusunuyorum

Kasayi acip baktim psu ya fakat tam bisey anlayamadim ama internetten psunun modeline baktigimda 250 W olarak geçiyor psu modeli Bestec ATX-250-12Z

Ha birde bilgisayarin ozellikleri cok yuksek olmadigi icin oyle ucuk fiyatlarda bir yatirim yapmak istemiyorum yani en fazla 100-150 TL arasinda bisiler olursa iyi olur

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Psu almadan 250w psuda calisabilicek bir ekran karti tavsiye edebilirmisiniz 100 150 tl arasi

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
2. verdiğim öneri olan 9500GT işinizi görecektir.
Normal şartlarda da o güç kaynağı ile çalışması gerekli.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. verdiğim öneri olan 9500GT işinizi görecektir.
Normal şartlarda da o güç kaynağı ile çalışması gerekli.

Peki performans acisindan artis olurmu mesela su anda yuksek kalite oynuyorum oynadigim oynu 55 maximum 30 minumum oluyor fps bunda bir artis olurmu ?

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Anakartınız eski ama PCI express x16 destekliyor. Normalde versiyonları oluyor onların gerçi de bu kartda eski oldukça. Sanırım 2008 senesinin kartı olması lazım yada 2009. Sizin anakartınızda 2008 başında çıkmıştı sanırım intel in sitesinde öyle yazıyordu diye hatırlıyorum.
Belki bios update i gerekebilir ama sanmıyorum. Çalışacaktır.

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartınız eski ama PCI express x16 destekliyor. Normalde versiyonları oluyor onların gerçi de bu kartda eski oldukça. Sanırım 2008 senesinin kartı olması lazım yada 2009. Sizin anakartınızda 2008 başında çıkmıştı sanırım intel in sitesinde öyle yazıyordu diye hatırlıyorum.

Tmm yardimlariniz icin cok tesekkur ederim karti cumartesi almayi dusunuyorum tabi bir magazada bulabilirsem olmassa internetten alıcam

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
bence bu sisteme yatırım yapmayın yeni bir sistem toplayın

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben simdi bir bilgisayarciya gittim oradaki yetkili bana dediki 128 bit olan tum kartlar senin bilgisayarda calisir yani 240 watt ta rahatca calistirirsin sizcede bu boylemi ? Yani o bana onerdiginizden daha yuksek bir kart alabilirmiyim ? 128 bit olarak

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Örneğin boyle bir şey http://www.hepsiburada.com/liste/zotac-gt430-synergy-1gb-128-bit-gddr3-hdcp-dl-dvi-mini-hdmi-lp-ekran-karti-01-zot-016-02598/productDetails.aspx?productId=bd101239&categoryId=204

umit44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ati hd 4670 alsam problem olurmu ? Veya px9500gt ile arasinda fark varmi ?

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hocam anakartının PCI-Express x16 V1.0

Alacağın yeni kartların çalışmama ihtimali var çünkü artık piyasada V1.0 ekran kartı yok denecek düzeyde.

Yerinizde olsam;
1- Bu bilgisayara fazla bir yatırım yapmam, lazımsa en ucuzunu alırım.
2- Satıcıları pek dinlemem çünkü beyin.dll dosyaları eksik çoğunun :blink:

250w lık güç kaynağına şu kartı alın bu kartı alın yazarken benim bile elim titriyor.
O elemana sorun bakalım:
Kartı aldınız, eve getirdiniz makineye taktınız çalışmadı, geri iade alacak mı?
Anakarta takılmış anakartı geri alıp yerine başkasını verecekse hiç farketmez canınız ne isterse onu alın.