Ekran Kartı Sürücüleri Güncellenir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar ben genelde sürücülerimi bilgisayarıma format attığım gün yükler bidahada uğraşmam fakat yanlış mı yapıyorum?
Aynı sürücüye güncellemeler geliyor mudur?
Geliyorsa güncel sürümü yüklemek için eski sürüme sahip sürücüyü silmeme gerek var mı?
Ekran kartım Amd Radeon hd 6570

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Arkadaşlar ben genelde sürücülerimi bilgisayarıma format attığım gün yükler bidahada uğraşmam fakat yanlış mı yapıyorum?
Aynı sürücüye güncellemeler geliyor mudur?
Geliyorsa güncel sürümü yüklemek için eski sürüme sahip sürücüyü silmeme gerek var mı?
Ekran kartım Amd Radeon hd 6570
Sürümünüz nedir ?
(Bakmak İçin;Aygıt Yöneticisi-Görüntü Bağdaştırıcıları-HD6570-Sağ Tık-Özellikler-Sürücü)

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Eski sürücüyü silmenize gerek yok üstüne kurabilirsiniz otomatik olarak eskisi silinip yenisi kuruluyor. İşletim sisteminize uygun olanı indirip kurun.

Diğer driverlar evet gereksiz sürekli güncellemek fakat ekran kartını güncellemeniz önemli.
Hocam DDU ile yinede silmek lazım bence.AMD'de sorun çıkıyor yoksa bazen?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Hocam DDU ile yinede silmek lazım bence.AMD'de sorun çıkıyor yoksa bazen?
AMD için haklısınız işi şansa bırakmak istemiyorsa tamamen kaldırıp kurabilir. Nvidia olsa gözü kapalı kursa sıkıntı olmaz. Ben uğraşmaması için demiştim ama dediğiniz yöntem daha sağlıklı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
AMD için haklısınız işi şansa bırakmak istemiyorsa tamamen kaldırıp kurabilir. Nvidia olsa gözü kapalı kursa sıkıntı olmaz. Ben uğraşmaması için demiştim ama dediğiniz yöntem daha sağlıklı.
Ben çok çektim silmeden kurunca AMD'de.
nVidia bu konuda çok iyi.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Sürümünüz nedir ?
(Bakmak İçin;Aygıt Yöneticisi-Görüntü Bağdaştırıcıları-HD6570-Sağ Tık-Özellikler-Sürücü)
Fotoğraf bıraktım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski sürücüyü silmenize gerek yok üstüne kurabilirsiniz otomatik olarak eskisi silinip yenisi kuruluyor. İşletim sisteminize uygun olanı indirip kurun.

Diğer driverlar evet gereksiz sürekli güncellemek fakat ekran kartını güncellemeniz önemli.
Peki güncellemezsek ne gibi problemler ile karşılaşırız?
Daha doğrusu şöyle sorayım donanıma zarar verir mi? Yoksa sadece performans düşüklüğü vb şeyler mi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24.9 KB · Görüntüleme: 64

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Peki güncellemezsek ne gibi problemler ile karşılaşırız?
Daha doğrusu şöyle sorayım donanıma zarar verir mi? Yoksa sadece performans düşüklüğü vb şeyler mi
Zararı yok yine çalışır. Fakat güncellerseniz optimizasyon iyileştirmeleri sayesinde oyunlarda performans artışı, daha kararlı çalışması ve varsa hatalar , güvenlik açıkları bunlar düzeltiliyor. O yüzden oyun oynayan biriyseniz ekran kartı driverini güncel tutmanızı tavsiye ederim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Zararı yok yine çalışır. Fakat güncellerseniz optimizasyon iyileştirmeleri sayesinde oyunlarda performans artışı, daha kararlı çalışması ve varsa hatalar , güvenlik açıkları bunlar düzeltiliyor. O yüzden oyun oynayan biriyseniz ekran kartı driverini güncel tutmanızı tavsiye ederim.
Anladım donanıma zarar vermiyor ise 2 gün kadar daha bekleteceğim biraz meşgulüm şu sıralar :D
Teşekkür ederim

Çok teşekkürler gerçekten yardımcı oldunuz
Bende şu an catalyst var düzgün çalışıyor yine catalystten şaşmayayım :D

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Anladım donanıma zarar vermiyor ise 2 gün kadar daha bekleteceğim biraz meşgulüm şu sıralar :D
Teşekkür ederim

Çok teşekkürler gerçekten yardımcı oldunuz
Bende şu an catalyst var düzgün çalışıyor yine catalystten şaşmayayım :D
Crimson aslında daha iyidir.Hemde daha güncel.