Yardım Ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar, 2.el bi ekran kartı aldım (RX 570) ve şöyle bir sorunum var. Ekran kartının çalışmasında performansında hiçbir problem vs yok. Ama bilgisayarı komple kapatıp açmaya çalıştığımda görüntü gelmiyor. Arkadan güç kaynağını kapatıp bilgisayardaki gücün komple gitmesini bekleyip tekrar güç kaynağını açıp bilgisayarı açtığımda sorunsuz kullanabiliyorum. Bilgisayar açıkken yeniden başlatma yaptığımda da herhangi bir sorun yok. Bu sorun neyden kaynaklanıyor yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Not: Driver vs komple silip tekrar yükledim sorunum çözülmedi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
PSU ya da ekran kartı.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Merhabalar, 2.el bi ekran kartı aldım (RX 570) ve şöyle bir sorunum var. Ekran kartının çalışmasında performansında hiçbir problem vs yok. Ama bilgisayarı komple kapatıp açmaya çalıştığımda görüntü gelmiyor. Arkadan güç kaynağını kapatıp bilgisayardaki gücün komple gitmesini bekleyip tekrar güç kaynağını açıp bilgisayarı açtığımda sorunsuz kullanabiliyorum. Bilgisayar açıkken yeniden başlatma yaptığımda da herhangi bir sorun yok. Bu sorun neyden kaynaklanıyor yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Not: Driver vs komple silip tekrar yükledim sorunum çözülmedi.
başka bir ekran kartı varsa onu tak ve aynı şeyler olacak mı diye test et eğer aynı şeyler olmazsa ekran kartı sıkıntılı olabilir
elinde başka bir ekran kartı yoksa işlemcinin gpu sunu kullan

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
başka bir ekran kartı varsa onu tak ve aynı şeyler olacak mı diye test et eğer aynı şeyler olmazsa ekran kartı sıkıntılı olabilir
elinde başka bir ekran kartı yoksa işlemcinin gpu sunu kullan
Bundan önceki ekran kartım 1050 idi onda herhangi bi sorun yaşamıyodum. PSU sağlam ve CPU nun dahili GPU su yok. Ekran kartımla alakalı bir sorun var ama sorunun detayını öğrenmek istiyorum. Yaptırabilir miyim vs tarzında

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Bundan önceki ekran kartım 1050 idi onda herhangi bi sorun yaşamıyodum. PSU sağlam ve CPU nun dahili GPU su yok. Ekran kartımla alakalı bir sorun var ama sorunun detayını öğrenmek istiyorum. Yaptırabilir miyim vs tarzında
garantisi varmı

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Riske gir biosunu güncelle.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
hayır 2.el aldım. bilgisayarı kapatıp açınca sanırım statik elektrik oluyor ramlerdeki gibi. bilgisayar açılmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios sürümü zaten en güncel sürümü.
Ekran kartı biosundan bahsediyorum.