Ekran Kartı Problemi (GT 730)

SuicideMassacre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostlar öncelikle merhaba.. Benim şöyle bir sorunum var GT 730 marka ekran kartını temin ettim, daha öncesine aktif olarak çalışan fakat kullancısı daha üstün bir ekran kartı alınca bu ıskartaya çıktı ve ben aldım.

Sorun şu ekran kartını takıyorum, bilgisayarı açıyorum. Bilgisayar BIOS ekranında, HP markasının logosunun olduğu ekran geliyor fakat donup kalıyor tuşlara da basılmıyor. Uzun aralıklarla 1 biiip sesi geliyo, ardından monitör kendini uykuya alıyor.

Son düzenleyen moderatör:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Ekran kartını çıkarıp tekrar dener misin.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Uzun bip sesi 1 kere geliyorsa RAM arızasına işaret eder.Acaba ekran kartını değiştirirken yanlışlıkla yerinden çıkarmış, sarsmış olabilir misin?
Şimdi önce bilgisayar kapalıyken tüm ramleri ve ekran kartını çıkar.Ramlerin bağlantı girişlerindeki pinleri nemli bezle dikkatlice sil anakarttaki ram girişlerine de üfle varsa ufak yumuşak fırça ile de bi gezdir.Aynı işlemleri ekran kartına da yap sonra hepsini yerlerine tak bilgisayarı aç.

SuicideMassacre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba;
Ekran kartını çıkarıp tekrar dener misin.

Uzun bip sesi 1 kere geliyorsa RAM arızasına işaret eder.Acaba ekran kartını değiştirirken yanlışlıkla yerinden çıkarmış, sarsmış olabilir misin?
Şimdi önce bilgisayar kapalıyken tüm ramleri ve ekran kartını çıkar.Ramlerin bağlantı girişlerindeki pinleri nemli bezle dikkatlice sil anakarttaki ram girişlerine de üfle varsa ufak yumuşak fırça ile de bi gezdir.Aynı işlemleri ekran kartına da yap sonra hepsini yerlerine tak bilgisayarı aç.

Merhaba, denedim fakat olmadı. Sanırım sorun ramlerde değil 1 kısa bip geliyor ardından ekran kendini uykuya alıyor. BIOS ile ilgili bir durum olabilir mi diyorum acaba sizce mümkün mü böyle bir durum.

İşlemci : Intel Core i5-2400 CPU @3.10 GHz
RAM : 8 GB - DDR3
Ekran Kartı : -
İşletim Sistemi : Windows 10 - 64 Bit

İşletim sistemim bu ayrıca anakart modelimde: Foxconn 2ABF şimdiden teşekkürler...

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Yalnız 2ABF yazabilir.Foxconn kendi resmi sitesinde o isimle model yok.Karşılığı H61MX olması lazım.Buradan inceleyebilirsin anakartını.
Yine oradan güncel BIOS i indirip yükle bakalım.PSU falan yazmıyorum yetiyordur diye BIOS update yap dene.

SuicideMassacre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yalnız 2ABF yazabilir.Foxconn kendi resmi sitesinde o isimle model yok.Karşılığı H61MX olması lazım.Buradan inceleyebilirsin anakartını.
Yine oradan güncel BIOS i indirip yükle bakalım.PSU falan yazmıyorum yetiyordur diye BIOS update yap dene.

Hocam şimdi birşey sorucam, HP'nin kendi sitesinde daha güncel bir BIOS updatei yok fakat Foxconn'un kendi sitesinde var BIOS'u atıpta sistemi kazara uçurma şansı mümkün mü?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hocam şimdi birşey sorucam, HP'nin kendi sitesinde daha güncel bir BIOS updatei yok fakat Foxconn'un kendi sitesinde var BIOS'u atıpta sistemi kazara uçurma şansı mümkün mü?
Anakart markan "HP" değil Foxconn.Yani HP de Foxconn sitesinden alıyor linkleri hatta takip edemezse güncel sürümler barındırmaz.
Yalnız şöyle bir sorun var Foxconn destek sayfası çok yavaş açılıyor artık sunucuylamı alakalı bilmiyorum biraz sıkıntılı giriyor.Beklemek gerekiyor.

SuicideMassacre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart markan "HP" değil Foxconn.Yani HP de Foxconn sitesinden alıyor linkleri hatta takip edemezse güncel sürümler barındırmaz.
Yalnız şöyle bir sorun var Foxconn destek sayfası çok yavaş açılıyor artık sunucuylamı alakalı bilmiyorum biraz sıkıntılı giriyor.Beklemek gerekiyor.

Hocam araştırmalarıma göre anakartım Foxconn fakat bu anakart modeli HP'ye uyarlanmış. H61MX'e benziyormuş görünüşte fakat aynı anakartlar değilmiş. Ne yapmalıyım dersin?