Ekran kartı overclock sorunu

Bu konuyu okuyanlar

zanboracks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ekran kartı target temperature 70 olarak ayarlanmış benim bilgisayarda ben 75 yada 80 e ayarlamaya calısıyorum ama hangi programı açtıysam overclock ayarlarına erişemiyorum bloke olmuş gibi birşey.Biosa giriyorum oradada ekran kartı ayarlarıyla ilgili hiçbirşey yok.Resmen sihirli bir el beni kısıtlamış ama ben bu limiti kırmak istiyorum bütün sorumluluk benim üstüme yakacam bu ekran kartını :D

Şaka maka bir yana lütfen yardım edin Saatlerdir bu konuyu çözmeye çalışıyorum..

bu arada biosum '' phoenix securecore tiano '' ve içine girdiğim zaman hiçbir ayarı yok ne cpu ile ilgili nede gpu ile ilgili...Bilgisayar modelim casper

boranztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msi afterburner programıyla gpu clock saat göstergesinin max. yerinde bir zincire benzer icon olucak ona tıklarsanız o limiti kırmış olucaksınız

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar ekran kartı target temperature 70 olarak ayarlanmış benim bilgisayarda ben 75 yada 80 e ayarlamaya calısıyorum ama hangi programı açtıysam overclock ayarlarına erişemiyorum bloke olmuş gibi birşey.Biosa giriyorum oradada ekran kartı ayarlarıyla ilgili hiçbirşey yok.Resmen sihirli bir el beni kısıtlamış ama ben bu limiti kırmak istiyorum bütün sorumluluk benim üstüme yakacam bu ekran kartını :D

Şaka maka bir yana lütfen yardım edin Saatlerdir bu konuyu çözmeye çalışıyorum..

bu arada biosum '' phoenix securecore tiano '' ve içine girdiğim zaman hiçbir ayarı yok ne cpu ile ilgili nede gpu ile ilgili...Bilgisayar modelim casper

msi afterburner yazılımı ile haledebilrsin ;)

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Zannedersem bir oyun açıp simge durumuna küçülttükten sonra overclock yapacağın programı açman gerekiyor bende öyle oldu. Onboard kartin değerlerini gösterir öbür türlü. Değişiklik yapamayabilirsin dediğimi yapmadan. Olmassa program açıldıktan sonrada oyunu bi kere buyutup kucult. Ayrıca ben de overclock yaptım uzun uğraşlar sonunda ama bariz bi performans alamadım. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar benim komuya da e atarsa sevinirim.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Overclock yapılabilir,oyun performansını etkiler ama normal sistemi çok fazla etkiler.

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kayda değer bir ısınma olmadı az önce +135 e +365 denedim. Core clock sadece +135 e müsade ediyor üstüne çıkamıyorum. Memory clock 400 lere falan gelince çok farketmese de biraz daha artırırsam oyundan atıyor. Yada ekran kartı yanıt vermeyi kesiyor. Kart ısınmadığından core clock u 135 in üzerine çıkarmam lazım ama programlar müsade etmiyor. Nasıl kırarım bu sınırı lütfen yardım edin.

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
msi afterburner yazılımı ile haledebilrsin ;)
Hallolmuyor. Ben bu sorunu bir oyun açıp alta attıktan sonra OC programını açarak çözdüm. Ayrıca bazı laptoplarda +135 mhz core clock sınırı var. Bende olduğu gibi. Biostan açılıyormuş. Biosta seçenek yok. 135 den fazla arttiramadım. Ayrica Msi Afterburner programinin ana klasorunde Msiafterburner.cfg dosyasina girip "Unofficialoverclocking" ibaresinin karşındaki 0ı 1 yapmak gerekiyor. Uygulamadaki ayarlardan da ayni isimdeki seçeneğin aktif olması lazım