Ekran Kartı Önerisi ? Sizce hangisi ?

markos2734

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemimde yeni çıkan oyunları oynuyamıyorum bu yüzden yeni bir ekran kartı alcam ama 2 ekran kartı arasında kaldım
birinçi kart :
http://www.vatanbilgisayar.com/r9-2...6bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

ikinci kart : http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html?srt=UP

aralarında testler yaptım pek fazla fark yok... aralarında fazla fiyat farkıda yok ama nedense bana sapphira toxıc daha yakın geliyo
geçmişte asus kulllandım ve beklediğim performansı alamadığım için ve hiçde sapphira ve amd ikisini kullanmadım için toxic daha peformaslı geliyo gözüme.
bide yeni çıkan oyunların hepsi amd destekli oldugundan o yüzden toxic diyorum.
amd kartlarında mantle desteği daha hızlı yapıyo. şuan pc üzerinde olan kart asus gtx750 drr5 128 bit bu karta physc ve cuda desteği var ama hiçbir işe yaramıyo bf3 low-medium arasında oynuyorum.bf4-call duty ghost-crysis3-assassin's 3 ve 4 very high son çözönürlükte yağ gibi akıcı oynasın yeter...
Sistemim :
İntel i5 3.4 ghz işlemçi
8 gb 1600 ghz corsair ram
asus gtx750 dr5 128 bit
cooler master 750 watt +80 psu var

- - - Mesaj Güncellendi - - -

cevaplarınızı bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tabi ki asus gtx 760 kardeşim. Sen 2-3 saat kesintisiz oyunda kal bakalım görelim o r9 kartı. Resmen yanıyor. Arkadaşta aldandı aldı fakat tekrar değiştirdi.

markos2734

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fikirleriniz için teşekkürler.inş ben yanılıyorumdur. asus gtx760 sipariş verdim herhalde 2 güne kadar gelir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu parayı bunlara vereceğinize biraz daha koyup PS4 alın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla benim de ekran kartı yandı asus gtx 760 ı öneririm

markos2734

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kart dün elime geçti. kartı oncelikle bf4 denedim ultrada 7 saat aralıksız oynadım sıcaklık 72-76 arasındaydı
bu rakam gayet iyi bence boşta 26 -30 derece.ama benim 5 tane fan hakkını yememek lazım. win 7 de 7.9 puan verdi
tam aradığım bir kart.