Ekran kartı marka önerılerınızı alayım

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar ekran kartı alacagım rtx 2080 Super dusunuyorum 2. El benım aklımdakı marka gıgabyte zıra daha önce anakart gıgabyte ıdı keza ekran kartım da GTX 680 oc 2 GB saglam urunlerdı sızın onerecegınız marka ve modeller nelerdır ve neden tavsıye edıyorsunuz dıger markaları neden tavsıye etmıyorsunuz yorumlarınızı alayım kolay gelsın

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,011
Selam arkadaşlar ekran kartı alacagım rtx 2080 Super dusunuyorum 2. El benım aklımdakı marka gıgabyte zıra daha önce anakart gıgabyte ıdı keza ekran kartım da GTX 680 oc 2 GB saglam urunlerdı sızın onerecegınız marka ve modeller nelerdır ve neden tavsıye edıyorsunuz dıger markaları neden tavsıye etmıyorsunuz yorumlarınızı alayım kolay gelsın
Bilgisayarınızın özelliklerini yazabilir misiniz? Bütçeniz ne kadar?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,165
Sistem özellikleride önemli yeni nesil i7 veya ryzen 7 yoksa beslemez en az 850w psu vb

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,011
Sistem özellikleride önemli i7 veya ryzen 7 yoksa beslemez en az 850w psu vb
Genelleme yapmanızın sebebi nedir? i7 derseniz laptop, masaüstü, Sandy Bridge, Coffee Lake falan yani hepsi dahil olmuş olur. Sizin dediğinize göre i7 2630QM'in beslemesi lazım haksız mıyım? Lütfen böyle bir genelleme yapmayın yoksa eski yeni hepsi besleyebilir sayılmış olur.

Son düzenleme:

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,713
Bütçe ve bilgisayarınızın özellikleri nedir?

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
PSU saasonıc 850 watt 80 plus Gold ıslemcım ve anakartim yetersız sımdılık bunu alayım ıslemcı ve anakarti 9. Nesil alacagım sımdılık bu aradan cıksın

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,011
PSU saasonıc 850 watt 80 plus Gold ıslemcım ve anakartim yetersız sımdılık bunu alayım ıslemcı ve anakarti 9. Nesil alacagım sımdılık bu aradan cıksın
9 yerine 10.nesil alın sebebi 9.nesil İntel tarafından öldürüldü. Soket değiştirdiler 10.nesil de o yüzden.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Darbogaz olaylarını bılıyorum dusuk ayarlarda goturmeye calısacagım PC mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Darbogaz olaylarını bılıyorum dusuk ayarlarda goturmeye calısacagım PC mi?

Su an ekran kartı ıcın 5000 TL hazır ıslemcı 6700k anakart msı z170a m7

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,165
Genelleme yapmanızın sebebi nedir? İ7 derseniz laptop, masaüstü, Sandy Bridge, Coffee Lake falan yani hepsi dahil olmuş olur. Sizin dediğinize göre İ7 2630QM'in beslemesi lazım haksız mıyım? Lütfen böyle bir genelleme yapmayın yoksa eski yeni hepsi besleyebilir sayılmış olur.
Yeni nesil yazmayı unutmuşum

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Valla ben ana kartım için aynı seyı söylıyemıyecegım USB gırısı olsun eternetı olsun sırf anakarti cıkarma Derdı ıcın sokupte servıse goturmedım

Son düzenleme:

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Valla ben ana kartım ucun aynı seyı söylıyemıyecegım USB gırısı olsun eternetı olsun sırf anakarti cıkarma Derdı ıcın sokupte servıse goturmedım
Aynen gigabyte ın anakartları beş para etmez. Ama ekran kartları iyidir.

Kendi içinde de sınıflandırılıyor kartlar mesele MSİ mech ile Gaming, Gigabyte windforce ile Aorus, Asus tuf ile rog strix gibi. Nvidia tarafında en iyi kartı Evga üretiyor. Diğerleri üç aşağı beş yukarı aynı Nvidia sorunsuz olduğu çok da farketmiyor. Sıralama derseniz Evga>Palit>Zotac>Gigabyte>Msi>İnno>Ve diğerleri diyebilirim. Tabi Msi ın Gaming i Gigabyte ın windforce undan iyidir o şekilde yani.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Yok arkdaslar benı yanlıs anladınız benım gıgabyte GTX 680 oc modelı ekran kartım vardı şu ana kadar bır cok oyunu actı banamısın demedı 6. Nesil bir ekran kartından bahsedıyorum gel gelelim anakarti msı anakartan önce AMD işlemcili gıgabyte anartım vardı onuda lınux forum sıtesıne danısarak aldım yukarda Allah var hıcbır sorunu gormedım hatta o ana kartı ısyerınde bır arkadasıma sattım hala sorunsuz calısıyor 6700 ıslemcı ılk cıktıgında da msı z170a m7 anakartını aldım berbat olan o idi USB gırısınde sorun oldu ethernetınde sorun oldu kackere format atıgımı bir ben bır Allah bilir Asus hıc denemedım anakart olarak ıllerıde anakart alırsam Asus veya gıgabayt almayı dusunuyorum msı dan agzım yandı sımdı ayranı ufluyerek içme derdındeyım

Son düzenleme: