Ekran Kartı kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

bedirhangokce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bir laptop sahibiyim. Ekran kartım 1050 Ti fakat bazen istediğim verimi alamıyorum. Mesela CS GO oynarken en düşük ayarlarda FPS 200 civarı seyrediyor fakat sürekli FPS drop yiyorum. LoL oynarken de 100 FPS alıyorum en düşük ayarlarda. Ekran kartında problem var diyeceğim ama GTA 5 ultra ayarlarda oynuyorum. Fortnite en yüksek ayarlarda 80 FPS alıyor ve Fortnite Pubg GTA 5 çalışırken gpu kullanımı %99 civarı fakat LoL ve CS GO sırasında %30-35. Dar boğaz yok i7 8. nesil işlemcim var. Isınma problemim yok fanlar çalışmıyor bile neredeyse. Sürücüler güncel. Nvidia denetim masası ayarlarının hepsini performansa çektim ama değişen yok. Ben oyundan kaliteyi düşürdükçe ekran kartı çalışmayı bırakıyor. Ekran kartı kullanımını yukarı çıkarmak için yapabileceğim bir şey var mı ? Şimdiden teşekkürler

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Oyunlardaki grafik ayarlarını en yükseğe çek böylece ekran kartı kullanımını arttırırsın. LoL ve CS GO zaten düşük sistem isteyen oyunlar birde sen düşük grafiklerde çalıştırırsan ekran kartı kendini zorlamaz.

bedirhangokce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çekiyorum ekran kartı kullanımı artıyor fakat FPS çok oynamıyor. FPS sabitleme falan da yok

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Çekiyorum ekran kartı kullanımı artıyor fakat FPS çok oynamıyor. FPS sabitleme falan da yok
FPS çok oynamaz zaten grafik ayarını yükseltiyorsun çünkü. En yüksek ayarlarda kullanmaya devam et drop yemezsin.

bedirhangokce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FPS çok oynamaz zaten grafik ayarını yükseltiyorsun çünkü. En yüksek ayarlarda kullanmaya devam et drop yemezsin.
ayarları yükseğe çekince de 200 olan fps 70 oluyor :D Yani 1080 Ti kartı olan bile en düşük yarlarda oynuyor max fps için.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ayarları yükseğe çekince de 200 olan fps 70 oluyor :D Yani 1080 Ti kartı olan bile en düşük yarlarda oynuyor max fps için.
Tamam da 150 FPS ile 200 FPS almanın akıcılığa hiçbir faydası yok Monitörün 240 Hz değilse. FPS olayını bu kadar dert etmemenizi öneririm. Grafik ayarlarından kenar yumuşatmayı tamamen kapatın. Birde monitörünüz kaç Hz?

bedirhangokce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam da 150 FPS ile 200 FPS almanın akıcılığa hiçbir faydası yok Monitörün 240 Hz değilse. FPS olayını bu kadar dert etmemenizi öneririm. Grafik ayarlarından kenar yumuşatmayı tamamen kapatın. Birde monitörünüz kaç Hz?
60 hz ama fark ediyor cidden