Donanım Ekran kartı ısınma sorunu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

mehmtbry

Üyecik
Merhaba, 2 aydır msi 2070 super ventus ekran katını kullanıyorum
Daha önce Pubg, CS:GO, ZULA, GTA 5 gibi oyunlarda hiç ısınma problemi yaşatmamıştı.
Geçen gün NEED FOR SPEED: PAYBACK yükledim ve ekran kartının 84 derecelere kadar yükseldiğini gördüm.
Bu ısınmayı nasıl çözebilirim veya azaltabilirim?
Ekran kartına veya sisteme zarar gelir diye tırsmıyorum değil
Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
 

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
84 Derecede problem yaşamazsınız, "aşırı" olmasa da yüksek olarak değerlendirilebilir. Kasadaki hava sirkülasyonu ne durumda? Ayrıca ön fanlar cam vb. parça ile engelleniyorsa ısınma problemi yaşanabilir, genelde RGB aydınlatmayı ön plana çıkartmak için tercih edilir fakat çok yanlış bir seçimdir.
 

LifeStyle

Doçent
havaların sıcaklığı etkili bu duruma, yukarıda arkadaşın dediği gibi kasa için havalandırma ve fan çalışma durumları da önemli.

eğer anakartınızdan veya fan kontrolcünüzden fanlarınızı 1 tık yukarı seviyeye çekerseniz daha serin bir kasa içi ve parça olur. eğer kasanızın içini temizlemediyseniz, tozlar varsa onları da temizleyin. kasayı duvara çok yanaştırmayın (egzoz fanı görevini yapamaz yoksa)

ekran kartını 2-3 yılı aşkın kullanıyorsanız ve kartınızın soğutma panelinde tozlar çok birikmişse termal macunları da kurumuş olabilir. kartı temizleyip termal macun sürebilirsiniz. (eliniz atkın değilse ve daha önce hiç parça söküp takmadıysanız, bulaşmayın derim)
 

KimBuGamzeli

Profesör
MSI kartların genelde ısınma sorunu çok oluyor bu yüzden sevmiyorum bu markayı. Keşke asus vs alsaydınız. MSI Afterburner programından fan hızlarını ayarlayın istediğiniz ısı da istediğiniz fan hızlarına kendisi çıksın böylelikle ısınmanın önüne geçersiniz tabi biraz fan sesi duyarsınız.
 

Son mesajlar

Üst