Soru ''Ekran Kartı'' İle İlgili Kafamdaki Sorular?

Bu konuyu okuyanlar

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar ben daha bugün yeni bir şey öğrendim. (Bu arada ''Laptop'' kullanıyorum yanlışlıkla bu konuya koydum.)
''dxdiag'' da 'Ekran' kısmında 'Cihaz' bölümünde kısaca şu yazıyor:
Ad: AMD Radeon(TM) R5 Graphics
DAC Türü: Internal DAC(400 MHz)
Yaklaşık Top. Bellek: 4328 MB
Görüntü Belleği (VRAM): 504 MB
Paylaşılan Bellek: 3823 MB

Ve ben 'Yaklaşık Top. Bellek' yazan yer ekran kartımın hafızası zannediyordum. Aslında 'Görüntü Belleği (VRAM)' yazan yer ekran kartımın hafızasıymış. Bunu bana açıklar mısınız? Yani neden orada 'Yaklaşık Top. Bellek' kısmında '4328 MB' yazıyor? Ve 'Paylaşılan Bellek' nedir? Birde ekran kartım çok mu kötü, ne gibi oyunlar oynanır? (Eğer biliyorsanız birde sistem 'Darboğaz' yapar mı?) Ekran Kartım var mı?
Sistem:
Depolama: 162 GB Boş, 238 GB Toplam
Ram: 8,00 GB (Kullanılabilir: 7,47 GB)
İşlemci: AMD A9-9425 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C+3G 3.10 GHz

(Cevap yazarsanız sevinirim.)

Son düzenleme:

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Paylaşılan bellek ,e.kartının rami yetmezse,sistem belleğinden alınabilecek max. bellek miktarı.

İşlemcinin içinde, radeon R5 Dahili e.kartı var. İnceleme linki de aşağıda Alıntıdır. notebookcheck.net.

Sağolun okudum ama, ekran kartım var mı? Bir arkadaş ekran kartın yok demişti işlemcinin grafik birimini kullanıyorsun ve bu kötü demişti. Sizce kötü mü ve bu doğru mu? (Ve ''Gta San Andreas'' Gta Vice City'' ve ''Gta 3'' oynayabilir miyim?) Ve kaç FPS'de oynarım sizce?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Harici e.kartın yok tabi ki. Ben de,işlemci içindeki gömülü grafik işlemcisi/kartından söz ediyorum Arkadaşının dediği ile aynı şey.

fps ler konusunda bilgim yok.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Harici e.kartın yok tabi ki. Ben de,işlemci içindeki gömülü grafik işlemcisi/kartından söz ediyorum Arkadaşının dediği ile aynı şey.
Çok mu kötü sizce:( (Ekran kartımız paylaşımlı olunca ekran kartımız yok mu demek? Ve Ekran Kartı paylaşımlı mı iyi paylaşımsız mı?)
Mesaj otomatik birleştirildi:

fps ler konusunda bilgim yok.
Peki oynayabilir miyim sizce?

Son düzenleme:

Son mesajlar