Ekran kartı için yardım

Bu konuyu okuyanlar

seede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar ben yeni bir ekran kartı almak istiyorum fakat ne almam gerektiğine karar veremedim 3GB ram var bütçe aralığı 100TL-200TL şimdiden teşekkür ederim

sedefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sparkle GeForce GT430 2048MB yada nvdia geforce 9800 gt 256 bit almanı tavsiye ederim

arcansas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum sen işlemci bölümünde olduğunu sanıyorsun :D

mpaktur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar! benim de ekran kartı için tavsiyelerinize ihtiyacım olucak. alacağım kartı nvidia tabanlı düşünüyorum şundandır ki çalıştığın 3D program nvidia tabanlı. alacağım karta 350-400 tl limit biçtim, ikinci el alma taraftarı değilim ama garantisi devam eden güzel bir kart olursa neden olmasın ama yine de sıfır kartlar tercihim, alacağım kartı yeni aldığım HP 2311gt 3D monütörde kullanıcam film izlemek için ve oyun oynamak için malumunuz 3D oyunlar 2d ye göre çok kasıyor. birde bu karta iki monitör bağlayacağım biri crt diğeri 3d olucak. şimdiden teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.
sistemim aşağıdakidir;

CPU-AMD PHENOM II X6 1090T 3.2GHZ 9MB AM3-938
GİGABYTE 870A-UD3 AM3/DDR3 AMD870
KIBGSTON DDR3 4GB 1333M 2*2GB DN9K2-4G
hdD 3.5 500GB SAMSUNG 7200 16MB SATA
THERMALTAKE 430 ATX 12V 22 8CM FAN (powersupply)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
merhaba arkadaşlar! benim de ekran kartı için tavsiyelerinize ihtiyacım olucak. alacağım kartı nvidia tabanlı düşünüyorum şundandır ki çalıştığın 3D program nvidia tabanlı. alacağım karta 350-400 tl limit biçtim, ikinci el alma taraftarı değilim ama garantisi devam eden güzel bir kart olursa neden olmasın ama yine de sıfır kartlar tercihim, alacağım kartı yeni aldığım HP 2311gt 3D monütörde kullanıcam film izlemek için ve oyun oynamak için malumunuz 3D oyunlar 2d ye göre çok kasıyor. birde bu karta iki monitör bağlayacağım biri crt diğeri 3d olucak. şimdiden teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.
sistemim aşağıdakidir;

CPU-AMD PHENOM II X6 1090T 3.2GHZ 9MB AM3-938
GİGABYTE 870A-UD3 AM3/DDR3 AMD870
KIBGSTON DDR3 4GB 1333M 2*2GB DN9K2-4G
hdD 3.5 500GB SAMSUNG 7200 16MB SATA
THERMALTAKE 430 ATX 12V 22 8CM FAN (powersupply)

o fiyata nvida olarak sadece GTX 560 alabilirsin. onun da rami 1 gb. 3d oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

ZOTAC GTX560 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - 390 TL

yeni nesil GTX 600 serisi orta seviye kartlar henüz çıkmadı. çıksa da 400 lira seviyesinde hangi modeller gelir, bilmiyorum.

mpaktur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o fiyata nvida olarak sadece GTX 560 alabilirsin. onun da rami 1 gb. 3d oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

ZOTAC GTX560 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - 390 TL

yeni nesil GTX 600 serisi orta seviye kartlar henüz çıkmadı. çıksa da 400 lira seviyesinde hangi modeller gelir, bilmiyorum.

peki nvidia tabanlı olmayan bir kart aldığımda gtx560 dan ne kadar daha verimli bir kart alabilirim? hangi kartlar olduğunu da yazarsanız sevinirim

alacağım kart 3 4 yıl idare etsin istiyorum beni bu fiyat aralığı yetersiz mi bilmiyorum istediğim bir kart için ama psu mun kaldıracağı ve 3 4 yıl sorunsuz kullanabileceğim bir kart ne kadardır sizce?

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
peki nvidia tabanlı olmayan bir kart aldığımda gtx560 dan ne kadar daha verimli bir kart alabilirim? hangi kartlar olduğunu da yazarsanız sevinirim

alacağım kart 3 4 yıl idare etsin istiyorum beni bu fiyat aralığı yetersiz mi bilmiyorum istediğim bir kart için ama psu mun kaldıracağı ve 3 4 yıl sorunsuz kullanabileceğim bir kart ne kadardır sizce?
430 w psu gtx 560 için yeterli olmalı. bu fiyata şu an daha iyi kart alman mümkün değil. nvidia tarafında 560Ti veya 570 var ama daha pahalı. yeni nesilden gtx 660 ve 670 gelecek. onlar nasıl performans verir ve fiyatları ne olur, bilmiyorum. 660 belki uygun fiyatlı gelir.

amd tarafında da 6870 alabilirsin. o da 560 ile aynı seviyededir zaten. daha yuakrıda 6950-7850 gibi kartlar var ama 500-600 lira. 430 w psu da ao seviye kartlara yetmeyebilir.

senin için en ideali yine gtx 560. :)

mpaktur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah hocam. ama bugün arkadaşlarla konuştuk daha iyi bir ekran kartı almamı söylediler o kadar parayı vermişken biraz daha koyup iyi birşey al falan dediler kafam karışmadı değil, benim takıldığım nokta 500 600 civarı verdiğimde benim psu mumu da değiştirmem gerekicek sanırım değil mi? hocam senin bana bunu al arkana bakma dediğin bir kart var mı? psu da dahil maksimum 750 lira verebilirim :D ama sen aralardaki kartlarıda yazarsan ben çok sevinicem kararsızım çünkü, :D 450 ye şu var 500 e bu 600 e bu gibi :D çok şey istiyorum ama bilgim yok bu yüzden bir bilene danışmak en iyisi diye düşünüyorum tekrar teşekkürler hocam.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
eyvallah hocam. ama bugün arkadaşlarla konuştuk daha iyi bir ekran kartı almamı söylediler o kadar parayı vermişken biraz daha koyup iyi birşey al falan dediler kafam karışmadı değil, benim takıldığım nokta 500 600 civarı verdiğimde benim psu mumu da değiştirmem gerekicek sanırım değil mi? hocam senin bana bunu al arkana bakma dediğin bir kart var mı? psu da dahil maksimum 750 lira verebilirim :D ama sen aralardaki kartlarıda yazarsan ben çok sevinicem kararsızım çünkü, :D 450 ye şu var 500 e bu 600 e bu gibi :D çok şey istiyorum ama bilgim yok bu yüzden bir bilene danışmak en iyisi diye düşünüyorum tekrar teşekkürler hocam.
tabiki yardımcı olalım hemen. üst seviye ekran kartlarında psu değişmen gerekir muhtemelen. gerçi yetişmesi olasılığı da var ama denemeden birşey söylemek zor. :)

Sapphire ATI HD7850 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı - 607 TL

Aerocool Strike X 600W 80+ Plus Bronz Güç Kaynağı - 160 TL

Toplam: 767 TL

bu ikisini al ve arkana bakma. :)

mpaktur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağolasın hocam son bir soru daha sorucam sonra gidip alıcam söylediğini. forumda okudum senin önerdiğin kartı başkasına önermişlerdi altarnatif olarak şu karttan iki tane alıp crossfire yapablirsin daha iyi performans alırsın ve iki yıl sonra çıkan oyunları bile sorunsuz oynarsın dendiğini okudum sence hangisi daha mantıklı. birde 7850 ile 7870 arasındaki performans farkı 150 200 lira eder mi? :D geçn mesajında bahsettiğin GTX 600 serisi kartları sence beklemeli miyim? bu kartlar ne zman çıkıcak bir bilgi var mı?

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sağolasın hocam son bir soru daha sorucam sonra gidip alıcam söylediğini. forumda okudum senin önerdiğin kartı başkasına önermişlerdi altarnatif olarak şu karttan iki tane alıp crossfire yapablirsin daha iyi performans alırsın ve iki yıl sonra çıkan oyunları bile sorunsuz oynarsın dendiğini okudum sence hangisi daha mantıklı. birde geçn mesajında bahsettiğin GTX 600 serisi kartları sence beklemeli miyim? bu kartlar ne zman çıkıcak bir bilgi var mı?
crossfire için önerdiğim kart muhtemelen HD 6850'dir. iki tane 6850 toplam 600 lira civarı yapar. performans olarak da GTX 580 ayarnda performans verir. ancak tek karta göre crossfire sistemler sorun çıkarabilir. çok sağlıklı sayılmazlar. tek kart her zaman tavsiyemdir. 7850 ile de 2 sene sonra çıkacak oyunlarda sorun yaşayacağını sanmam. :)

GTX 660-670 de muhtemelen haziran ayında piyasaya çıkar. fiyatları ve performanslarını bekleyip görmek lazım. şimdiden konuşmak zor. istersen bekleyebilirsin.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.vatanbilgisayar.com/ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59883
Bu kartı 2 ay gibi bi zamandır kullanıyorum ve performansından çok memnunum bundan önceleri kullandığım bütün kartlar nvidia tabanlı kartlardı ve en son kullandığım kartta gtx470 amp idi çok güç çekiyordu (yükte 340w) ve ısı sorunu falan vardı bunları göz önünde bulundurarak hem yeni nesil hem daha az güç tüketen hemde f/p bi kart olarak bundan iyisi yoktu.Bu kart en az bi 3-4 sene son çıkan oyunları ultra ayarda oynatır bence yalnız sitesinde de yazdığı gibi minimum 500w üzeri psu istiyor vatanın sitesindeki fiyattan ben pazarlık yaparak en son 610 a kadar düşürüp öle almıştım neticesinde kullanıcısı olarak tavsiye edebileceğim bi kart..