Ekran kartı fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Tolga Özsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni ekran kartı aldım önceki agp ati radeon 7500 64 mb idi.. sabit 60 fps ile oynuyordum rahatca... şimdi anakart değişti pci ati radeon hd 2400 pro aldım 256 mb.. fakat COUNTERSTRİKE'da sabitleyemiyorum fps i.. normal boş alanda 80-90 fps e çıkıyor adam görünce 40 a kadar düşüyor ve bu beni çıldırtıyor.. yardım edin nolur kafayı yemek üzereyim girmediğim site kalmadı yav... :/ fps_max işe yaramıyor format attım fayda etmedi, vsync kapalı, ne olabilir bu sorun?

Pc özellikleri:
Pentium 4, 2.40 GHz
Anakart Biostar 478 pin
1 GB Kingston ddr2 Ram
Windows XP
8 Mbit Adsl
Sapphire Ati Radeon HD 2400 Pro 256 MB ekran kartı (yeni aldığım kart)
Monitör: Samsung syncmaster e1920 widescreen...

acaba diyorum anakartı değiştirip 775 pin alsam sorun kalkarmı ortadan? ve yeni ddr2 ram? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Kartlar çok düşük modeller, performansları hakkında çok fazla fikrim yok maalesef ancak fps'nin düşüp yükselmesi normaldir. V-sync neden kapalı? Daha önce sabit 60 fps'de oynuyorsan v-sync açıktır, başka açıklaması yok.

Tolga Özsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle sorularımı cevapladığın için teşekkür ederim.. ancak 60 fps sabit oyandığım ekran kartı agp Ati Radeon 7500 64 mb... şuanki ekran kartım pci ati radeon hd 2400 pro.

morlard

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu tip bir durum bende de olmuştu 3-4 sene önce. Birisi kasayı açıp temizlememi söylemişti ve ondan sonra sorun da kalkmıştı:)
O gün bugündür ayda 1 kasa temizler oldum.

Öncelikle kasanın içini, fanları falan aralarda biriken tortuları güzelce süpür, ekran kartının kalite ayarlarını performans yap.
Gamma düzeltme, vertikal sync, optimizasyonlar bu ve bunun gibi ayarları kapatıp tekrar dene. Yine de düzelmezse yapabileceğim birşey yok.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
1.6 ise Ati' nin kartlarıda bu problem meydana gelebiliyor. Ati ekran kartımı değiştirene kadar pc deki anakart dahil tüm parçaları değiştirdim pek değişme olmamıştı, sonra gidip iyi ati kartımı satıp yerine 7300GT nvidia agp 8x almıştım :) Ondan sonra problem kalmadı.

10 tane smoke atsam da fps 100 dü ama mouse u adama tutunca birden 30-40 fps ye düşüyordu... Nvidia ya geçince problem kalmamıştı.

Tolga Özsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki benim bu sisteme uyumlu olurmu? fps 100 ile cs oynarmıyım?

Pc özellikleri:
Pentium 4, 2.40 GHz
Anakart Biostar 478 pin
1 GB Kingston ddr2 Ram
Windows XP
8 Mbit Adsl
Sapphire Ati Radeon HD 2400 Pro 256 MB ekran kartı (yeni aldığım kart)
Monitör: Samsung syncmaster e1920 widescreen...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Fpsyi artıran rate ayarları var.Bunlara bakabilirsn.Google amcaya cfg diye sorarsan bişiyler bulursun.Bazen bu ayarlar hile olarak kabul edilebiliyor.Buna dikkat etmek lazım.

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sen şu anda fps i 100 e mi sabitlemek istiyosun.eğer öyleyse özellikle işlemcinin ve fsb hızının ekran kartına yetmemesi gibi bir durum söz konusu olabilir.sana tavsiyem ya e.k nı başka bi pc ye tak dene yada pc ne başka bir e.k. tak dene.bunun için bir arkadaşınla anlaş.sonra sonucu söyle.ama genellikle çok eski pc lere iyi seviye yeni bileşen takınca eskisinden de yavaş olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncellikle herkeze merhaba bnm aylardır bi skıntım var bi türlü çözemedim

sistemim...

işlemci : fx6100
ekran : palit 550 ti sonic
anakart m5a97evo
ram 8gb
power 650w 80 plus
monitör 23inc acer
hdd 7200 rqm samsung 1tb
ne yaptıysam counter strike de fps sorunu çözemedim adam görünce acaip şekilde fps düşüyor sakın ekran kartı ayarları yaptınmı içini temizlendinmi genel bi durum herkez yaşıyo cewaplar vermezseniz sevinirim çunki eski pc mı ofice koydum orda zerre kdr dusmuyo 100 sabit monitör değiştirdim yine aynı dier oyunları kasmadan rahat bi şekilde oynayabiliyorum.. şimdi kısa bişey denicem ewdeki pc nın ekran kartını cıkarım ofice deki pc me takıcam eger oficedeki pc 100 fps verrrse ekran kartı dicem yok dusmezse sizce ne sorun olabilir.. kısa bi not ekran kartınn performance snı yanlıslkla vtune den degerlerını yukselttım sonra ekran bozuldu yardımınız için şimdiden teşekürler..