Ekran kartı eskidikçe fps azalır mı?

K1Q1L1Y

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhaba

2,5 yıllık gtx 970 ekran kartımın takılı olduğu bilgisayarım sanki 2,5 yıl önceki halinden daha az fps veriyor gibi gözüktü gözüme. Bu normal midir? 2,5 yıllık ekran kartı aynı kartın sıfırından daha düşük fps verir mi? Ya da sorun başka bir şeyde mi?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Merhaba

2,5 yıllık gtx 970 ekran kartımın takılı olduğu bilgisayarım sanki 2,5 yıl önceki halinden daha az fps veriyor gibi gözüktü gözüme. Bu normal midir? 2,5 yıllık ekran kartı aynı kartın sıfırından daha düşük fps verir mi? Ya da sorun başka bir şeyde mi?
tozlanmıştır, iyi bir temizlik ve temiz bir format işi tekrar eski haline çevirir.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Ekran kartı eskidikçe performansı düşmez,içi çok tozlandıysa ısınıyordur ve ısınan bileşenler çok iyi performans veremez bir temizleyin kendine gelir :)
Virüs bulaşmış olabilir bi tarayın pc yi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,136
İşletim sistemine virüs veya zararlı yazılım bulaşmış olabilir. Temiz bir format ve sürücülerin düzgün kurulması sistemi canlandıracaktır. SSD yoksa alınması tavsiye edilir. Yine ek olarak bilgisayar donanımları zamanla performans anlamında azcık düşüş yaşar veya yaşatılır.

K1Q1L1Y

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarımı en son temizleyeli yaklaşık 5 ay oldu ve 5 ay önce fortmat atmıştım. Yeterince temiz olduğunu düşünüyorum. Bu kadar kısa sürede virüs kapacağını sanmıyorum ama o da bir ihtimal. Teşekkürler.