Ekran kartı driver yükleyince pc açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Deydo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle selamlar bu sorun 3 5 gün önce başladı. Bilgisayarda mavi ekran almaya başladım.İlk başlarda günde 1 kere sonra her pc yi açtığımda olmaya başladı.Bende format attım ve driverları kurmaya başladım.ilk herşey sorunsuzdu ekran kartı driver kurunca pc yi yeniden başlattım pc açılmadı.siyah ekran ve mavi ekran hatası aldım.güvenli mod a geçip sürücüyü kaldırdım tekrar pc yi açınca sıkıntı kalmadı.tekrar ekran kartı driver kurunca yine aynı format attım tekrar driverları kurdum ama ekran kartı driverlarını kurunca siyah ekran ve mavi ekran alıyorum.Ekran kartını aktif ettiğim an ekran gidiyor ve mavi ekran veriyor.
Pc özellikleri Hp pavilion g6
İntel i5 3210m
8gb ram
İntel hd 4000, amd radeon 7600m
120 gb kingston ssd Windows 8.1

Reaksiyon puanı
109
Öncelikle Teşekkür Ederim ♡
Driverler da sorun olabilir yani başka bir kaynaktan yüklemeyi deneyin . Aklıma gelen bir diğer çözüm ise Windows 10 Pro yüklemeniz ..

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Doğru driverı yüklediğinizden emin misiniz ? amd radeon 7600m serisi var sizinki 7610m mi 7630m mi ?
Dxdiagtan veya msinfo32.exe den kontrol edin

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Tahminimce arkadaşın ekran kartı AMD Radeon HD7670M

Kesin bilgi için dxdiag veya msinfo32.exe kontrol edin direk söylediğim modelin driverını yüklemeyinde.

Driverıda direk ekran kartının kendi üreticisinden indirin. Aşağıdaki linke tıklayın ekran kartınızı seçip uygun driverı indirin.

Son düzenleme:

Deydo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Doğru driverı yüklediğinizden emin misiniz ? amd radeon 7600m serisi var sizinki 7610m mi 7630m mi ?
Dxdiagtan veya msinfo32.exe den kontrol edin
7670
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesin bilgi için dxdiag veya msinfo32.exe kontrol edin direk söylediğim modelin driverını yüklemeyinde.

Driverıda direk ekran kartının kendi üreticisinden indirin. Aşağıdaki linke tıklayın ekran kartınızı seçip uygun driverı indirin.

Yükledim fakat yeniden başlatınca siyah ekran ve mavi ekran geliyor

Deydo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Driverlaeı yüklemeyince pc açılıyor ama yükleyip yeniden başlayınca siyah ve mavi ekran hatası alıyorum

Yükledim fakat yine sonuç aynı

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Driverlaeı yüklemeyince pc açılıyor ama yükleyip yeniden başlayınca siyah ve mavi ekran hatası alıyorum
Hocam ozaman sorun ya yeni driverda yada ekran kartında olabilir.
Mavi ekran aldıktan sonra her seferinde format atma. Güvenli modda pc yi aç ve aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartını seç sil.

Reaksiyon puanı
109
Hocam ozaman eski bir sürücü indireceksiniz. Örneğin Version 444.444 değilde 443.333 gibi bir sürümü indirmelisin.
Mavi ekran aldıktan sonra her seferinde format atma. Güvenli modda pc yi aç ve aygıt yöneticisi- görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartını seç sil.
aynen her seferinde format biraz abartı

Deydo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam ozaman sorun ya yeni driverda yada ekran kartında olabilir.
Mavi ekran aldıktan sonra her seferinde format atma. Güvenli modda pc yi aç ve aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartını seç sil.
Eski sürümleri nereden bulabilirim

Deydo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki deneyeceğim teşekkürler

Yine tam kurarken siyah ekran oldu ve yeniden açınca mavi ekran verdi

Son düzenleme:

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Yanlış yüklüyorsundur belki. Windows 10 kullanıyorsan windows güncelleştirme yaparken kendisi bulup yüklüyor zaten driver

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ati 7670 gibi ekran kartları bilerek sorun çıkartıyolar, yan sürücülerinden yüklesen belki kabul edilir: lashcatslab dan en son versiyonu indir bir dene istersen....

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
bir işe yaramaz, bence... o ekran kartları desteklenmiyor genelde, desteklerse süpriz olur.
AMD Radeon™ HD 7670M Drivers
Destekliyor hocam. Ben hala ekran kartı modelinden şüphe duyuyorum :sweatsmile:
----------------------------------------------------
aynen win 10 pro yükle
windows 10 home veya pro farketmez kendisi driver indiriyor ancak şuan hata veriyorsa ozamanda verecektir. Bir ihtimal sistem dosyalarında eksik veya bozuk dosya olduğundan olabilir diyeceğim ama benzemiyor.

Reaksiyon puanı
109
bir işe yaramaz, bence... o ekran kartları desteklenmiyor genelde, desteklerse süpriz olur.
AMD Radeon™ HD 7670M Drivers
Destekliyor hocam. Ben hala ekran kartı modelinden şüphe duyuyorum :sweatsmile:
----------------------------------------------------

windows 10 home veya pro farketmez kendisi driver indiriyor ancak şuan hata veriyorsa ozamanda verecektir. Bir ihtimal sistem dosyalarında eksik veya bozuk dosya olduğundan olabilir diyeceğim ama benzemiyor.
Aslında driver yükleyip mvi ekran hatasıyla ilgili araştırma yapabilir . ilk driver yükler sonada konuyu araştırır yapr

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
VRAM veya GPU'da problem olduğu zamanlarda da bu tip problemlerle karşılaşılabiliyor, farklı yerlerden indirip denemenize rağmen işe yaramıyorsa ekran kartında fiziksel bir problem vardır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Windows 10 u kurdum hatasız kuruldu yeniden başlatınca mavi ekran geldi ve sonra windows düzgün yüklenmedi diyo 3 kere format attım hepsinde aynı
Olmaz dediydim :) win 10 o ekran kartlarına üvey evlat muamelesi yapıyor çünkü... lashcatslab dan son versiyon sürücüyü kurmaya çalış, belki olur... ati amd ile birleştikten hemen sonra resmen çöp ürünler millete kakaladı...

Reaksiyon puanı
109
Windows 10 u kurdum hatasız kuruldu yeniden başlatınca mavi ekran geldi ve sonra windows düzgün yüklenmedi diyo 3 kere format attım hepsinde aynı
merhaba yeniden sıkıntı bilgisayarında benimkide bozuktu az önce windows 10 home yükldim tüm driverleri kendi yükledi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun var bendede 7500/7600 hd serisi kurduğum gibi çöküyor ekran kartını yaptırmıştım 3 ay önce sıfırını nasıl eski modelini bulabilirim.