Yardım Ekran görüntü vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

akaycaglar03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. Geçenlerde termal macunu değiştirmek için işlemcimi çıkarttım ve çıkarttığımda karşıma çıkan manzara beni üzdü çünki işlemcimin dişleri yamulmuştu anakartta yerine oturtamadım işlemciye elimi sürmedim anakartta çıkardığımda zaten soğutucuyla birlikte yapışık bir halde çıktı sonra bir yerde dişlerini düzelttirdim işlemci yerine oturdu ve kasanın açma tuşuna bastığımda açıldı ama sonra görüntüyü vermedi ve açma/kapama tuşuna basılı tuttuğumda herhangi birşey olmadı ve kasanın şalterinden kapatmak zorunda kaldım işlemcim amd ryzen5 3500x bilgisayarcıya götürdüm anakartı yanmış veya işlemcide sıkıntı olduğunu söyledi acaba işlemcimi garantiye yollasam kabul ederlermi veya bilgisayar neden görüntü vermedi ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemciyi garantiye gönderin.AMD işlemcilerin, soğutucu ile beraber gelirken, pinlerin yamulması zaten sıklıkla rastlanan bi olaydır.
Düzelttirdiğinize göre normal şartlarda bi sorun çıkmaması lazımdı. Tahminim ,işlemci kendisi bozulmuş olabilir. Veya anakart bozulmuştur belki .Anlamanın tek yolu,servis.

akaycaglar03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciyi garantiye gönderin.AMD işlemcilerin, soğutucu ile beraber gelirken, pinlerin yamulması zaten sıklıkla rastlanan bi olaydır.
Düzelttirdiğinize göre normal şartlarda bi sorun çıkmaması lazımdı. Tahminim ,işlemci kendisi bozulmuş olabilir. Veya anakart bozulmuştur belki .Anlamanın tek yolu,servis.
Servise göndericez zaten daha garantisi bitmedi ama kabul ederlermi etmezlermi emin değiliz müşteri hatası diye geri gönderirlerse boşuna denemiş oluruz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Her halukarda gönderin. Hiç değilse arızalı parça belli olur.Anakartın garantisi varsa ve bozuksa onu değiştirirler.İşlemci olayıda sağlammı değilmi ,hiç değilse o anlaşılır.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Garanti kullanıcı hatasına girebilir.
İşlemciyi yerinden çıkartmak garantide etkisi olabilir.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
AMD işlemcileri bulundukları soketten çıkarmak istiyorsanız sistemi belli bir süre kullanın ki hala macun varsa olabildiğince seyyal olsun. Sistemi kapattıktan sonra soğutucuyu çıkartırken saat yönüne ve tersine ufak ufak çevirerek dik bir şekilde çıkartın. Böylece işlemci sokette kalacak ve soğutucuya yapışma ihtimali oldukça düşecektir. Bu işlere yabancı iseniz lütfen bilen birilerine müracaat edin.

Sizin probleminize gelince; işlemcide sıkıntı var gibi duruyor. Yukarıda belirtildiği üzere garantiye göndermeniz en doğrusu olacaktır. Hata işlemcideyse öğrenmiş olursunuz.

Son mesajlar