Egzoz Fan Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Beyler benim egzoz fan ses yapıyor. Bir süre sonra rahatsız ediyor. Ben söküp temizledim ama hala sorun devam ediyor. Egzoz fanı çıkarttığım taktirde ses kesiliyor. Yeni bir fan almayı düşünüyorum. Çok pahalı olmayan sessiz ve ledli fan öneriniz varmı acaba ledli olsa iyi olur ama sessiz olması şart. Lütfen bi el atın.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
bilgim yok 12 diye biliyorum. Kasayı açtım üzerinde 12v dc yazıyor 6w yazıyor. kaç alırsam iyi olur. Ayrıca ledli olursa hoş olur.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Yk8DyZ.jpg
[/url][/IMG] suanki martech marka fan bunun yerine bişey önerirseniz

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
12 liğe benziyor, ses nereden geliyor ama ona dikkat et fan kasaya tam oturmayıp kasa da oynayıp titreşim yapabilir, sesin fandan geldiğine eminsen uygun bir öneri yapılır.

Ama şunu belirteyim ne kadar sessiz istersen o kadar fazla para ödemen gerekiyor. Sessizliğe göre fiyat artıyor alışveriş sitelerinde.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
resimdeki 8'lik takılabilir olanda 12'lik ne marka o kasa? çok klasik takılmışlar muhtemelen senden yaşlı o pc...

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
12 liğe benziyor, ses nereden geliyor ama ona dikkat et fan kasaya tam oturmayıp kasa da oynayıp titreşim yapabilir, sesin fandan geldiğine eminsen uygun bir öneri yapılır.

Ama şunu belirteyim ne kadar sessiz istersen o kadar fazla para ödemen gerekiyor. Sessizliğe göre fiyat artıyor alışveriş sitelerinde.
Hocam dediğim gibi fanı sökünce ses yok oluyor

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Fanlarda (özellikle işlemci fanında) bayağı bir toz birikmiş. Tavsiyem bir elektrikli süpürge ile onları çekmeniz yönünde.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Fanlarda (özellikle işlemci fanında) bayağı bir toz birikmiş. Tavsiyem bir elektrikli süpürge ile onları çekmeniz yönünde.
Onları arada bir temizliyorum fakat arkadaki fanı çıkardığım zaman nerdeyse ses yok

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam dediğim gibi fanı sökünce ses yok oluyor
Fani sökünce ses kesiliyor dedin ama fani noktalandıydı yerden sokup tekrar kablosunu bağladığında can çalısmaya başladığında ses tekrar yapmaya başlıyor mu ? Eğer ses yapmıyorsa sıkıntı montajda.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Fani sökünce ses kesiliyor dedin ama fani noktalandıydı yerden sokup tekrar kablosunu bağladığında can çalısmaya başladığında ses tekrar yapmaya başlıyor mu ? Eğer ses yapmıyorsa sıkıntı montajda.
Hocam bu arada tekrar sıkıca bağladım. Eskisinden biraz daha fazla ses yapmaya başladı. Bunun bağlamadan olabileceiğini düşünmüyorum. Oyun açınca fan daha da çok ses yapıyor ve eskiden(1-2hafta önce) kasa ısınmazken artık ısınıuyor ama isterseniz montelemeden sadece kablosunu takıp sesine bakabilirim

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Konu hortladı ama ben zaten ''squidword''ün dediği fanı almayı düşünüyorum. Vatana gidebilirsem zaman olur da...