Haber Eğitimcilere karşı şiddet doğrudan tutuklama sebebi sayılacak

barisbiyik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
SDN
23 Ocak 2024
1,678
60
1,897
1,658
ogretmen-1758763.jpg

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını önlemek için hazırlanan taslağın eğitimcilere karşı şiddeti doğrudan tutuklama sebebi olarak kabul ederek, bu fiilleri işleyenlerin tutuksuz yargılanma yolunu kapatmayı amaçladığını belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,634
6
693
293
36
Öğretmenler, doktorlar falan bunların kıymetini yaklaşık olarak ne zaman anlarız acabası ? Tamam ben de ortaokul zamanında ya da lise zamanında öğretmenlerimden şikayetçiydim de ne birisini gidip dövdüm, ne de babama şikayet ettim. Bizim dönemimiz çok farklıydı. Her öğretmene saygımız vardı, ağızda sakız varken konuşulmazdı, sınıfa girdiğinde kimseden ses çıkmazdı falan, herkes kapı açılır açılmaz ayağa kalkardı. Şimdiki gençlere bak, sabıkası olmayanı dışlıyorlar anasını satayım. Belki de eğitimin güzel olarak verildiği son dönemin öğrencisiyim...

Karar gelecek olursam çok geç kalınmış bir karar. He bir şey olur mu ? Bence olmaz. Öğretmen dövecek kadar kafayı yemiş bir öğrenci ya da öğrenci yakınının şu hayattan bir beklentisi yoktur zaten...