Eğitim mi istemiştin?

Bu konuyu okuyanlar

sultanboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
57745150c03c111668cd0948.jpg

Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Emre Bayram'ın, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde öğrencilerin eğitimlerinden geri kaldığının şikayetini belirten dilekçesine disiplin ve hakaret soruşturması açıldı.Emre Bayram'ın, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne ( BİMER) gönderdiği dilekçede özetle şu ifadelere yer verildi;
“Hendek ve barikatlar nedeni ile Şırnak merkezinde 14 Mart 2016 tarihinden itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Şırnak Üniversitesi yönetimi tarafından sokağa çıkma yasağı ihtimaline yönelik herhangi bir tedbir alınmış olmayıp, öğrenciler 4 Mayıs 2016 tarihine kadar eğitimsiz, üniversitesiz bırakılmıştır. Başka üniversitelere 3 bin öğrencinin nakli gayet kolay bir mesele iken bu durum göz ardı edilmiştir. Rektör Mehmet Nuri Nas’ı ve tüm yönetimi kınıyor, bu şikayetimi dikkate almanızı rica ediyorum.”
BİMER dilekçeyi okula ilettiğinde ise “Dilekçenizde rektör ve yöneticilere hakarette bulunduğunuz iddiasıyla hakkınızda Yüksek Öğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği hükümlerine göre disiplin soruşturması açıldı” denilerek soruşturma başlatıldı. 1.5 ay içinde ikinci kez ifadeye çağrılan Bayram’ın soruşturmacısı da değiştirildi. Disiplin soruşturması devam eden Bayram, ceza teklif etmemesi nedeniyle ilk soruşturmacının değiştirildiğini iddia etti.

Son düzenleyen moderatör:

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ne umdun ne buldun be kardeşim !!!

Son mesajlar