Efsane Çizgiler Oyuna Dökülüyor

Alengirli

Dekan
Çizgi roman meraklıları için ayrı bir yeri olan Watchmen'in aynı adlı video oyununun çıkış tarihi belli oldu.

Warner Bros. tarafından film uyarlamasıyla 6 Mart'ta beyaz perdeye geçecek olan efsane çizgi roman Watchmen, Deadline Games'in oyunuyla da 4 Mart'ta Xbox 360 ve PC, 5 Mart'ta da PS3 oyuncularının huzuruna çıkacak. Alan Moore tarafından yazılan çizgi serinin öncesini konu alacak olan oyun için fiyatlandırma henüz belli olmazken, Watchmen: The End is Nigh Part 1 PC için Steam ve Direct2Drive'dan indirilebilecek.
:: Çizgi roman serilerinin video oyunlarını başarılı buluyor musunuz?

Bilgi İçin : Watchmen
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

Carnage

Asistan
Oyunun ilk bölümünü dün,ikinci bölümünü ise bugün bitirdim. Grafikler,oynanış,kontrol,müzik ve ses olarak trash bir oyun olduğunu düşünsem de-tam bir konsol portu,her şeyiyle "ben bir konsol oyunuyum" diye bağırıyor-konu ve diyaloglar açısından başarılı buldum. Oyunun iki bölümünün de senaryosunu yazan kişinin Len Wein olduğunu öğrenmek beni gülümsetti.

Konudan kısaca bahsedeyim. İlk bölüm Woodward ve Bernstein cinayetini konu alıyor,ikincisi ise 1977'deki polis grevi esnasında Nite Owl 2'nin eski düşmanlarından olan Twilight Lady'nin peşine düşüyoruz. İlk bölüm 1972'de(ya da 1970) geçiyor ve o yıllarda Rorschach'ın akıl sağlığının aşırı bozuk olmadığını gözlemleyebiliriz.Hatta birkaç kez Nite Owl 2'yi "paranoyak ve inatçı" olarak tanımlaması da beni oldukça şaşırttı.
 
Üst