Ecevite dil uzatanlar buyrun: Putin Erdoğan ve heyetini 2dk koridorda bekletti

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903

Duruşu yüzünden ecevite laf edenler bu terbiyesizliğe ne diyecek?

Not, videodaki sembollere bakalım, 1.00 dakikaya gelin orada Erdoğan'ın hemen yanı duvarındaki eli baston tutan resimdeki adam Alexander Suvorov hemen arkasındaki ise Michael kutuzov ve adlı iki Rus mareşalidir bunlar Osmanlı imparatorluğunu yenerek Kırım ve çevresinin Rus hakimiyetine geçmesini sağlamıştır, akp heyeti o iki resim önünde bekletildi

Resimlerdekilerde bunlar

Michail kutuzovun arkasındaki ise Fyodor ushakovdur bu adamda donanma komutanı olup yine Osmanlıya denizlerde ağır yenilgiler aldırmıştır

Bunlar tesadüf olamaz, bu adamların tablolarının önünde özellikle beklettiler

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Ecevit Evevit oldu...Sadi Irmak bugünleri görseydi Kahrolurdu...Bülent ulusu bile üzülürdü. ...Ragıp gümüşpala intihar ederdi..Hasan Saka yı sen düşün artık...

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Ecevit Evevit oldu...Sadi Irmak bugünleri görseydi Kahrolurdu...Bülent ulusu bile üzülürdü. ...Ragıp gümüşpala intihar ederdi..Hasan Saka yı sen düşün artık...
Harf hatasını düzelttim

Konuya dönelim Azıcık tarih bilseler bunlar olmazdı

Atatürk'ün kurduğu ülkenin başında isen onla kavga ederek bir yere varamazsın

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben Ecevit'in eleştirilmesini de adil bulmuyorum. Hem zamanın şartlarına göre de değerlendirmek lazım.

Peki bahsettiğin olayda; sırf bizim Cumhurbaşkanı gelecek diye mi o tabloları oraya koydular? Hayır.

Biz Osmanlı'dan beri Rusya ile düşmandık. Yani yakın bir zaman kadar da böyleydi. Tarihte bizi en çok yıpratan savaşlar Osmanlı-Rus savaşlarıydı. Yani köklü bir düşmanlığımız olan bir ülkenin eski imparator veya komutanlarından Osmanlı/Türk dostu birinin tablosunu beklemek ne kadar doğru?
Ruslardan Osmanlı ile dost birileri var mıydı acaba geçmişte?
Bir de şöyle düşünmek lazım: ülkeler tarihte kendilerine altın çağ yaşatan önemli şahsiyetleri sembolize edecek figürlere öncelik verirler. Mesela biz de Fatih, Yavuz, Kanuni ve Atatürk'ün figür ya da isimlerini kullanıyoruz.
Mesela Yunanistan Başbakanı gelecek diye sarayda asılı Atatürk portrelerini mi kaldıralım? Ya da Mısır Başbakanı gelirken varsa Yavuz Sultan Selim Minyatürünü mü kaldıralım?

Bir de bu açıdan bakın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Madem böyle düşünüyorsun bu kafadasın yarın Tecilini bozdur ve gönüllü olarak Suriye sınırında askere gitmek için gönüllü ol. Madem barış veya antlaşma istemiyorsun. İstediğin savaşsa. Gİt cepheye savaş şehitler tepesi boş kalmasın. Baksana Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına sözde hakaret etmişler. ( Hani şu senin ergün hakaret ettiğin desteklediğin partinin alanen mecliste küfür ve hakaret ettiği. O yemin ederken meclisi terkettikleri. O meclise girince ayağa kalkmadıkları. Sırf o var diye Saray'a gitmedikleri Ve çoğu zaman adını söylerken başına Sayın kelimesini koymadıkları aralarındaki konuşmalarda kimbilir neler söyledikleri Erdoğan'a saygısızlık etmişler baksana )

Her şeye bir kulp arayıp bulacaksan. 1 ayda Suriyede 55 şehit verdik. Bu savaşı uzatmak ve uzlaşmamak ise isteğin söyle ona göre konuşalım.

Not: Bu işin prosödürü nasıl biliyormusun kesin ? Ben daha önce liderlerin anlaşma imzalayacakları bir odaya girerken nasıl işler yaptıklarını hiç görmemiştim. Sonuçta anlaşma karşılıklı olacak bir kapıdan Rus heyeti geliyor bir taraftan Türk heyeti. Putin gelmeden odaya çıkmanın ne anlamı var ?
Tablo işinse tam bir foss ve hayal ürünü şeyler. 10 yıldır o tablolar heykeller oradaymış belkide Saray kurulduğundan beri. Ama sen sanki Türkiye'ye özel konulmuş diye algı yapmaya çalışıyon.

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Not: Bu işin prosödürü nasıl biliyormusun kesin ? Ben daha önce liderlerin anlaşma imzalayacakları bir odaya girerken nasıl işler yaptıklarını hiç görmemiştim. Sonuçta anlaşma karşılıklı olacak bir kapıdan Rus heyeti geliyor bir taraftan Türk heyeti. Putin gelmeden odaya çıkmanın ne anlamı var ?

Bir de öyle bir durum var.
Sonuçta diğer koridorda da Putin ve heyeti bekleyip Türkiye heyeti ile aynı anda salona giriyorlar. Karşılıklı bekleme işi çok normal bir şey aslında.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Siyaset bölümüne taşınmıştır.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Tabi canları sıkıldı sırf Erdoğan geldi diye orada beklettiler resimleri de bilerek koydular.Zaten Erdoğan yerine başka bir cumhurbaşkanı olsaydı bekletmezler el üstünde tutar hemen içeri alırlardı değil mi?

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Tabi canları sıkıldı sırf Erdoğan geldi diye orada beklettiler resimleri de bilerek koydular.Zaten Erdoğan yerine başka bir cumhurbaşkanı olsaydı bekletmezler el üstünde tutar hemen içeri alırlardı değil mi?
Doğru Keşke Fakehero Cumhurbaşkanı olsaydı....

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tam 2 dakika mı?
Aboo, ben dolmuş beklerken bile 10-15 dakika bekliyorum. Siz de pire'yi deve yapmışsınız.
Adam hoş görünmek için saçını tarıyordur. Ne de olsa komşu ülkeden bir heyet gelmiş.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Görüntü montajlanmış. Onların saniyesine göre 42 ve 58. saniyeye dikkat edin.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bu arada bu videodaki 2 dakikanın içinde aynı görüntülerin farklı açılardan çekilip birbirine eklenerek montajlandığı ortaya çıktı.

2 dakika gibi algı oluşturulan bu görüntüler tek kamera açısından bakılırsa toplamda en fazla 1dk gibi duruyor.

Son Rusya ziyareti birileri tarafından acayip manipüle ediliyor.

Reaksiyon puanı
10,325
Ama bu konuda yorum yaparken Putin’in hemen hemen bütün görüşmelere geç kaldığı gerçeğini de akılda tutmak gerekiyor. Bu konu o kadar iyi biliniyor ki, İngiliz Independent gazetesi Putin’in yabancı liderleri bekletmesiyle ilgili bir grafik bile hazırlamış, rekor dört saatten fazla bekletilen Alman Başbakanı Angela Merkel’e ait.. İki dakika bekletmenin “olağan” mı yoksa “özellikle” mi olduğu sorusunun yanıtını sadece Ruslar biliyor."

Bu satırlar uzun yıllar Rusyada görev yapmış ve Rus diplomasisini çok iyi bilen gazeteci Cenk BAŞLAMIŞ'a ait. Diğer mevzular zaten açıklığa kavuşturuldu.

Uzun sözün kısası Sardacık, yine çuvalladın! :)

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Ecevit'e bizden dil uzatan kimse ayıp etmiş. Öte yandan yabancı ülkenin de ayıbı vardı o konuda. Rusyaya gelirsek; Bilinçli olarak resimlerin değiştirildiğine dair bir kanıt yok. Sebep ile yanlı ve ucuz bir diğer başlık daha.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
son zamanlardaki duruma özel hafiften bıkkınlık oluştu. bana bile hükümet savunduracak bu medya yakında. yok elini şöyle koymuş, yok gözü kırk derece açıyla bakmış, heykel varmış resim varmış, ayakları ters duruyormuş, gülmüş gülmemiş göz kırpmış kafayı uzatmış saçını taramış. sabah akşam reyiz öven medyadan farkı yok.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
son zamanlardaki duruma özel hafiften bıkkınlık oluştu. bana bile hükümet savunduracak bu medya yakında. yok elini şöyle koymuş, yok gözü kırk derece açıyla bakmış, heykel varmış resim varmış, ayakları ters duruyormuş, gülmüş gülmemiş göz kırpmış kafayı uzatmış saçını taramış. sabah akşam reyiz öven medyadan farkı yok.
İnanırmısın bu sığı muhalefet şu saçma sapan fake haberlere iftiralara son verse AKP'yi rahat bıraksa üstüne yüklenmeyip koz vermese AKP'nin oyları en az yüzde 10-15 düşer. Böyle saçma sapan haberler yaymaya çalışıp sonradan yalan çıkıncı vatandaş ulan bu muhalefetin işi gücü yalan gene en doğrusu Erdoğan deyip oy veriyor.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Değişik mecralarda fettoş'un çakalları yalan dolan ve iftira kampanyasının bokunu çıkardılar. Nasıl bir haber yaysak da negatif bir algı oluştursak diye bekleşip duruyorlar. Tamam anladık CIA emir verdi sizde onu uyguluyorsunuz ama bari işin içine bariz Fettoş çu olduğunuzu belli edecek argumanlar eklemeyin. Sizin "Türkiye Suriye ile savaşa girse banko Esad'ı tutarım" diyen millet vekilinden hiç bir farkınız yok.
Bakın gerçekte ne olmuş aşağıda izleyin.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bence CIA veya Feto'nun emir vermesine gerek yok. Bedavadan makam, mülk sahibi olanlar kolay tatlı paranın tadını aldı. Tüm bu ağlanmaları tatlı tatlı yediler acı acı geğiriyorlar diye yorumluyorum. Elbet hükümetin yanlışları var aksi söylenemez, çünkü hatasız kul yok. Heleki Tayyip bey, Feto ve çeşitli grupların bu denli saldırısı karşısında tek başına herşeyi elinde tutmaya çalışıyor. Tek adam herşeye yetişemez bu da bir gerçek. Konusunda uzman ekip, denetimle bu işi yürütmeli. Ama Tayyip bey'e de birşey diyemiyorum bu kadar karşıt varken tekrar ve tekrar aynı durumları yaşarsa partisinin, belkide yönetmeye çalıştığı devletin sonu gelir.

Tek sıkıntım Seyyah bey'in dediği gibi; Putin zaten genellikle geç geliyormuş Bunu da kanıtlarla sunmuş. Şimdi çıkıyoruz öncesinde Kırım veya Osmanlı Rusya ilişkilerindeki adamların resim ve putlarının önüne hazırda bekletilmelerini konuşuyoruz. Neden peki ? Tayyip bey'i kötüleyeceğiz diye kendi devletimizi niye kötülüyoruz eşe dosya karşı ? Elimizde bu putların veya resimlerin Türkiye heyeti gelecek diye özellikle konduğuna dair bir kanıt yokken neden kendi kendimizi küçük düşürmeye çalışıyoruz, kendimize ?

Rahmetli Atatürk'ün dediği gibi dahili ve harici bedh... olacaktır sözünde dediği gibi. Bizim CIA, FBI, veya adını bilmediğim ajan gruplarına ihtiyacımız yok. Bize başta en büyük düşman yine kendimiziz. Şu başlıklara kızmamın en büyük sebebi bu. Sürekli kendi kuyruğunu yiyerek büyümeye çalışan yılan gibiyiz. Fakat tek farkla, büyüyemiyoruz. Kendimizi bitirmekten başka birşey yok.

Hiçbir siyasi partiye özellikle de ak partiye üye değilim. Fakat hükümeti temsil ettiği için eleştirilerimde orantı kurmaya çalışıyorum. Hiçbir yaptığı iyi hareketi de övmüyorum. Lakin bu harekette devlet karşıtı kişiler tarafından, ak yanlısı olduğum olgusu daha doğrusu yanılgısı oluşturuyor.

Atatürk kararlılığında birine gerçekten ihtiyacımız var. Bize unuttuğumuz değerleri, yasakları ve doğruları denetimlerle sağlamamız gerektiğini öğretecek birine ihtiyacımız var. Geçmişte ne yaşadığımızı gerçekten unuttuk. Ve biri bunu bize dayatmazsa, bu iradesizliğimizle elimizden hiçbirşey gelmez.

Tek temennim Suriye gibi devletimizin bölünmemesi, her kim olursa olsun dış devletlerin hoşuna gitmediği zaman Saddam'a yaptıkları gibi yapmaması. Çocuklarımızın göç etmeye çalıştığı sırada denizde veya biryerde rahmete kavuştuğu hale gelen bir duruma girmememiz. Allah bizim yardımcımız olsun.