E-devlet üzerinden Superonline abonelik feshi

Bu konuyu okuyanlar

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
TTNET denen bir diğer rezil kurumdan kurtulmak için Osmaniye'de Süperonline aboneliği almıştım. Hizmet aldığım süre boyunca hız problemi dışında kesinti yaşadığım söylenemez anlık dışında.

Ancak yaklaşık iki yıl sonunda tayin nedeni ile başka bir ile taşındım. Taşındığım bölgede Türkcell altyapısı yok ne adsl ne fiber. Bunu da teyit ettirdim. Sadece TTNET fiber var. Ben de taşımak istesem de taşıyamayacağım için fesih başvurusunda bulunmak istedim.

E-devlet üzerinden süperonline abonelik feshi için başvurdum ertesi gün ''
Abonelik iptal başvurunuz onayınız dâhilinde işleme alınmamıştır
'' şeklinde cevaplanarak fesih işlemim yapılmamış. Müşteri hizmetlerinden sözlü olarak tekrar fesih başvurusunda bulundum 3 gün içerisinde aranacağım belirtilerek fesih onayı alınacağını söyledi. Ancak 3 gün kimse aramadı. 4. gün arandım ama ona da ben cevap veremedim. Muhtemelen onay vermediğiniz için başvurunuz reddedildi denilecek.

Şöyle de bir durum var. E-devlet üzerinden fesih işlemi için elektronik imza gerekiyor. E imza olmadan fesih başvurusu yapılamıyor. Dolayısı ile fesih işleminin tamamlanabilmesi için imza şart. Ve imzalandıktan sonra fesih başvurularım kısmına düşüyor. Ancak Süperonline Müşteri Hizmetleri ile neden fesih işlemim gerçekleştirilmedi diye konuşmamızda imza olmadığı için işleme alınmadığı yönünde sözlü bilgi verildi. Şimdi siz olsanız bunlara ne söylersiniz. Bugün itibarı ile tekrar fesih başvurusunda bulundum. Bakalım ne nane çevirecekler. Bugün veya yarın abonelik iptali için faks çekmeyi düşünüyorum. Umarım ilgili birimlere ulaşır. Ayrıca birde fesih@ superonline gibi bir mail adresi vardı oraya da evrakları taratıp mail atacaktım ancak mail adresini bulamadım.

Şimdi böyle rezil kurumlar ile çalışmak zorunda bırakılmak ve buna seyirci kalmak tüm siyasilerin yükümlülüğündedir. Adamlar bir mesajla bağlattıkları ve verdikleri abonelik hizmetlerini elektronik imzalı olarak iptal ettirmeye çalışmanıza rağmen kabul etmiyorlar. Fatura idi, imza idi üstüne bir de sözlü beyan ile milleti zor durumda bırakıyorlar. Taahhütsüz alsak bir dünya fark ödüyoruz mecburen taahhütlü almak zorunda kalıyoruz. Taahhütlü aldığımız hizmeti adres değişikliği nedeni ile iptal ettiremiyoruz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
elektronik imza şart değil. iptal dilekçenizi imzalı şekilde ve kimliğinizi tarayıp edevlet üzerinden ilgili kuruma gönderiyorsunuz. o şekilde 2 vodafone hat iptal ettim.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
elektronik imza şart değil. iptal dilekçenizi imzalı şekilde ve kimliğinizi tarayıp edevlet üzerinden ilgili kuruma gönderiyorsunuz. o şekilde 2 vodafone hat iptal ettim.

Edevlet üzerinden belge eklenerek gönderilebiliyor mu?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
evet.. son adımda bir kutucuk var. oraya yüklüyorsunuz