Düzelmeye Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

aykutdal71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benim garip bir problemim var. Hafta sonları ve hafta içi 19 00 ile 00 30 saatleri arasında internet hızım hız testlerinde yerlerde sürünüyor. 100 megabite kadar internetim var ama hızım bahsettiğim saatlerde 3 megabiti bile geçmiyor. ama garip olan bu saatlerde torrentden ve google drive dan dosya indirdiğimde 50 60 megabitleri görüyorum. ping bu saatlerde 30 -50 arası jitter bazen 200 lere bazen 400 lere kadar çıkıyor. Dsmart müşteri hizmetlerindeki elemanların hepsi ile neredeyse akraba oldum sayılır. İşşin kötü yanı taahüt 1 ay önce başladı. Şimdi milenicom ya da Turk net e geçsem sorunum çözülür mü? Sizlerde de buna benzer sorunlar oldu mu?
Ekran görüntüsü 2021-01-17 002437.png

Ekran görüntüsü 2021-01-17 002335.png

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Benim garip bir problemim var. Hafta sonları ve hafta içi 19 00 ile 00 30 saatleri arasında internet hızım hız testlerinde yerlerde sürünüyor. 100 megabite kadar internetim var ama hızım bahsettiğim saatlerde 3 megabiti bile geçmiyor. ama garip olan bu saatlerde torrentden ve google drive dan dosya indirdiğimde 50 60 megabitleri görüyorum. ping bu saatlerde 30 -50 arası jitter bazen 200 lere bazen 400 lere kadar çıkıyor. Dsmart müşteri hizmetlerindeki elemanların hepsi ile neredeyse akraba oldum sayılır. İşşin kötü yanı taahüt 1 ay önce başladı. Şimdi milenicom ya da Turk net e geçsem sorunum çözülür mü? Sizlerde de buna benzer sorunlar oldu mu?
Ekli dosyayı görüntüle 134430
Ekli dosyayı görüntüle 134429
Altyapı Telekoma ait olduğu için hiçbirşey değişmez. TüksatKablo, Süperonline Fiber altyapısı veya Turk.net Yapa altyapısı varsa değiştirebilirsiniz, yoksa boşuna uğraşmayın derim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Normalde kaç mpbs?
Altyapı değişmediği için farketmez türknet veya millenicom.

aykutdal71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Normalde kaç mpbs?
Altyapı değişmediği için farketmez türknet veya millenicom.
100 mps. Gün içinde alıyorum bu hızları bazen sapıtıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunun kaynağını bir türlü çözemiyorum. Sorun yaşadığım saatlerde apartmanda birkaç kişiye daha test yaptırıyorum onlarda sorun yok. Hızları gayet normal.

Garip işte tam da burda başlıyor. Şuan ki hız testim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-17-00-59-15-933_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-01-17-00-59-15-933_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 135
  • Screenshot_2021-01-17-01-05-44-221_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-01-17-01-05-44-221_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Sorunun kaynağını bir türlü çözemiyorum. Sorun yaşadığım saatlerde apartmanda birkaç kişiye daha test yaptırıyorum onlarda sorun yok. Hızları gayet normal.

test yaptığınız serverı değiştirip tekrar denediniz mi hiç?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Hız düşük olduğunda bir de ethernet ile test yapar mısınız?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ethernetde de aynı sonuçlar.
Sadece akşamları olduğu için kablolarda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Hız düştüğünde modemi aç kapa yapınca artıyor mu?
Paketiniz gün içinde 100 akşamları 25 mi?

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
Akşamları bende de yavaşlama oluyor. Sanırım herkes evde olduğundan altyapı yetersiz kalıyor.

aykutdal71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sadece akşamları olduğu için kablolarda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Hız düştüğünde modemi aç kapa yapınca artıyor mu?
Paketiniz gün içinde 100 akşamları 25 mi?
Akşamları 25 olsa anlarım da bazen gündüz bile 2 ya da 3 mps ye düşüyor. Modemi kapa aç yapınca bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Gün içinde 100 gördüğüm çok oluyor. Ama bazen iptv den maç izleyeceğim çat 2mps sanki hissediyorlar ??

Akşamları bende de yavaşlama oluyor. Sanırım herkes evde olduğundan altyapı yetersiz kalıyor.
Bende artık öyle yorumlamak istiyorum. Çünkü başka mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

Bende artık öyle yorumlamak istiyorum. Çünkü başka mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

test yaptığınız serverı değiştirip tekrar denediniz mi hiç?
Onu da yapıyorum. Bazen düzeliyor bazen düzelmiyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Akşamları 25 olsa anlarım da bazen gündüz bile 2 ya da 3 mps ye düşüyor. Modemi kapa aç yapınca bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Gün içinde 100 gördüğüm çok oluyor. Ama bazen iptv den maç izleyeceğim çat 2mps sanki hissediyorlar ??
Modemden veya altyapıdan kaynaklı gibi görünüyor sorununuz. Acaba kablolarda temassızlık veya ek var mı? Modem eski mi?

aykutdal71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Modemden veya altyapıdan kaynaklı gibi görünüyor sorununuz. Acaba kablolarda temassızlık veya ek var mı? Modem eski mi?
Modrm yeni evi bu sene taşıdım. Yeni modem taktılar. Kablo da olsa bu 70 80 mpsleri göremem. Hız kesintisi random zamanlarda olur. Prime time zamanlara gelmesini açıklamıyor kanlı sorunu.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Modrm yeni evi bu sene taşıdım. Yeni modem taktılar. Kablo da olsa bu 70 80 mpsleri göremem. Hız kesintisi random zamanlarda olur. Prime time zamanlara gelmesini açıklamıyor kanlı sorunu.
Evet ilginç gerçekten. Modemde sıkıntı yoksa kablolarda veya altyapıda bir sorun olabilir.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Onu da yapıyorum. Bazen düzeliyor bazen düzelmiyor.
Maç izlerken hız düşmesi genelde bağlandığınız sunucudaki yoğunluktan kaynaklanır, altyapı ile ilgili değil bu. Eş dosttan farklı bir modem bulup deneyin derim belki modeminiz ısınıyor olabilir.