Haber Düzce'de 5,9'luk Deprem! Hisseden Oldu Mu?

Bu konuyu okuyanlar

_eyüp

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
44
SON DAKİKA HABERİ: Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 46 yaralı

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.08'de merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Gölyaka ilçesindeki depremin 6,81 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

GENİŞ BİR ALANDA HİSSEDİLDİ

Düzce merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Kentte bazı ev ve iş yerlerinin duvarlarında yıkımlar yaşandı, evlerdeki bazı eşyalar yere düştü. Düzce Adliyesi'nde çatıdan kopan bazı beton parçalarının yere düştüğü görüldü.

Deprem nedeniyle araçlarına yakıt almak isteyenler, akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturdu. Artçı sarsıntıların devam ettiği kentte soğuk hava nedeniyle battaniyelere sarılan vatandaşlar ateş yakarak ısınmaya çalışıyor.

SON DAKİKA HABERİ: Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 46 yaralı - 2

DÜZCE VE SAKARYA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Düzce ve Sakarya'da deprem nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI: YARALANMA YA DA ÖLÜM HABERİ YOK

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Gölyaka ilçesinde saat 04.08'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremle ilgili kendilerine ulaşan yaralanma ya da can kaybı bilgisi olmadığını söyledi.

2ZLkJxw9kE-Ai5ryOvLwiQ.jpg

Depremin çok şiddetli hissedildiğini belirten Özlü, "Uykudaydım, çok şiddetli hissettik. Bütün evin dolap kapıları açıldı, birtakım cam eşyalar kırıldı. Şu ana kadar bize ulaşan bir yaralanma, ölüm haberi yok çok şükür." dedi.

İnsanların sokağa çıktığını ve kentte artçı sarsıntılar hissedildiğini dile getiren Özlü, "Depremi bundan yaklaşık 30 yıl önce yaşamış bir şehir olarak biz aslında depreme alışık insanlarız ancak son dönemdeki yeni kuşak buna çok alışkın değil. İnsanların büyük bir kısmı dışarıda, caddede şu anda." diye konuştu.

Deprem'i Hisseden Oldu Mu?

Son düzenleme:

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
İstanbul'da kuvvetli bir şekilde hissettim. Gece 4 sularında sallantıyla yataktan fırladım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Gece 4 gibi preacher izliyordum. Çok hafif sallandı yaklaşık 1 dakika gibi sonra durdu. Ankarada.