Duvara monte barfiks

Bu konuyu okuyanlar

emirhanvrl81

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Kapı barfiksi alıcaktım sıkıntılı olur diye duvara monte alıcam sanırım . Şimdi sorum şu ergenlik dönemindeyim ve body building işine girmek istemiyorum açıkçası , bugün şınav çekeyim dedim bayağı bi zorlandım , omuz ve kol bölgem de biraz sıska . Biraz sağlıksız besleniyodum ama artık dikkat ediyorum muz , tavuk , keçi boynuzu pekmezi,şeker kamışı pekmezi falan ne bulursam yiyorum boy 174 kilo 63 falan peki her gün bu şekilde barfiks çeksem , şınav çeksem beslenme düzenime dikkat etsem ağırlık altına girmeden kol kaslarımda omuz bölgemde toplanma , gelişme kaydedebilir miyim ? Hem ergen oldupum için barfiks boy uzamama da yardımcı olur diye düşündüm . Siz ne düşünüyorsunuz?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Testosteron seviyenin artmasından kaynaklı eskiye nazaran kaslanman daha kolay olacak.
Öyle profesyonel anlamda ev şartlarında kas kütlesi elde edebilmen zaten imkansıza yakın, dambıl halter felan olsada elinde farketmez.
Her türlü sporun vücuda faydası vardır. Bence kendi vücut ağırlığınla kas gruplarını geliştirebilmen biraz daha meşaketli olur. Tavsiyem 4/5 kg dambıl setle üst vücut çalışman.
Dambılları ek ağırlık olarak kullanıp çeşitli squatlar veya farklı egzersizlerle bacak kaslarında da gelişme elde edebilirsin.

Bu arada şınav ve barfikste kas gerekli olsada kas hafızası daha önemli. Yaptıkça alışılan egzersizlerdir. Hergün bir kaç fazla yapmak için zorlasan yeterli.

İnternette her zaman püf noktalar belirtilmeyebiliyor. İnternetten öğrenip çalışacaksan bir kaç videoda anladım diyip uygulamaya geçme. İzleyebildiğin kadar dikkatlice izle. Bileklere el ayak omurga konumlarına dikkat et. Veya kaliteli bir salona 2 3 ay gitmen genel kuralları öğrenmende faydalı olur.

emirhanvrl81

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Testosteron seviyenin artmasından kaynaklı eskiye nazaran kaslanman daha kolay olacak.
Öyle profesyonel anlamda ev şartlarında kas kütlesi elde edebilmen zaten imkansıza yakın, dambıl halter felan olsada elinde farketmez.
Her türlü sporun vücuda faydası vardır. Bence kendi vücut ağırlığınla kas gruplarını geliştirebilmen biraz daha meşaketli olur. Tavsiyem 4/5 kg dambıl setle üst vücut çalışman.
Dambılları ek ağırlık olarak kullanıp çeşitli squatlar veya farklı egzersizlerle bacak kaslarında da gelişme elde edebilirsin.

Bu arada şınav ve barfikste kas gerekli olsada kas hafızası daha önemli. Yaptıkça alışılan egzersizlerdir. Hergün bir kaç fazla yapmak için zorlasan yeterli
Body building yapmaya bu yaşlarda değil de ilerleyen yaşlarda başlamayı düşünüyorum. Şimdilik vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler ile idare ederim . Amacım böyle kaslarım kıyafetlere sığmasın değil de eskiye nazaran daha güçlü kuvvetli olmak ,daha erkeksi olmak sanırım vücut ağırlığı ile yaptığım egzersizler faydalı olur bu konuda

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Body building yapmaya bu yaşlarda değil de ilerleyen yaşlarda başlamayı düşünüyorum. Şimdilik vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler ile idare ederim . Amacım böyle kaslarım kıyafetlere sığmasın değil de eskiye nazaran daha güçlü kuvvetli olmak ,daha erkeksi olmak sanırım vücut ağırlığı ile yaptığım egzersizler faydalı olur bu konuda
Elbette olur. Kendi ağırlığınla çalışmak genel kaslanmada etkili olur. 3 5 kg dambıllada kıyafete sığmayan kaslar elde etmek imkansız, aklında kalsın ki dambıla geçmek istediğinde çok gelişeceğini sanıp geri durma ?

Son mesajlar