Düşük FPS Sorunu

Sorduğum Soru Doğru mu?

• Hayır, yanlış.

• Evet, doğru

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

7RigeL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba Arkadaşlar, benim kasma sıkıntım var açıkcası. Fortnite ve CSGO oynuyorum CSGO da zaten en düşükte oynuyorum kasmıyor genellikle. Fortnite ise oynarken aniden droplar oluyor aniden FPS'im düşüyor. Sistemim :
Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @3.30 GHZ
Ekran Kartı : AMD Radeon R9 200 Series 256 bit 2gb
RAM: 8GB RAM
465 GB SSD kullanıyorum.
750 Watt Power.
Eğer sistemle alakalı başka sorununuz olursa söyleyiniz. Zamannda çok Format attırdık. Sonra yeni Ekran kartı satın aldık. Bakdık kasmaya devam ediyor gücünü yükselttik.Bir kaç kere yükselttik bu arada, neyse sonra işlemciyi değiştirdik. Pek düzelmedi, sonra kendim bir çözüm buldum bir Youtuber'ın Fortnite kasmayı azaltma programıyla yaptım buınu. İşe yaradı biraz oynadım. Sonra SSD taktırdık ve hop o uygulma çalışmadı. Dediğim giib oyunlarda sıkıntı çekiyorum bi çözümünüz varsa lütfen söyleyin!!

Ayrıca bir sorum daha var. Bi yakınımdan bir tavsiye aldım. Firmalar ekran kartlarına daha çok para vermen için güncellemelerle Ekran Kartını yavaşlatıyorlar o yüzden güncelleme yapma Ekran kartına harcama yapma falan diyorlar. Bu doğru mu?

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
fortnitenin optimizasyonu çok da iyi değil ondan olabilir.son dediğin soru doğru

7RigeL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fortnitenin optimizasyonu çok da iyi değil ondan olabilir.son dediğin soru doğru
Teşekkür ederim fakat başka bir çözümün var mı yada Ekran Kartı değiştirirsem bu sorunlarla karşılaşabilir miymi tekrar dğiştirmem gerekir mi?
Sen ne zamandır ve hangi ekran kartını kullanıyorsun? Şimdiden teşekkürler.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
evet yükselt ekran kartını daha iyi olur ama yükselteceksen mutlaka işlemciyi değiştir yoksa sistem dar boğaz yapar