Düşük bütçeyle eski sistemimi tamamlamak için tavsiyeler

Bu konuyu okuyanlar

Lordcivciv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar. Elimde çok uzun yıllardır kullanmadığım eski parçalar var. Benim yerimde olsanız nasıl hareket ederdiniz, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Pegatron IPXSB Intel H61 1155 Soket DDR3 ( arızalı olduğunu düşünüyorum görüntü alamadım ne yaptiysam)
İntel Core i5 2400 3.100 Ghz 4 çekirdek
2x Elixir 2 gb DDR3 1333 Mhz
Gigabyte Nvidia Gt 630 2 Gb 128 bit DDR3
1 TB hardisk
Thermaltake 650w Psu

Elimdekiler bunlar. Anakartim arizali diye düşünüyorum çünkü görüntü alamadım. Şimdi elimde de 500-600 tl civari bütçem var. Cs go ve dota2 gibi oyunlarda düşük orta ayarlarda 90-100 fps yeterli bana.
Sizce nasıl yol izlemeliyim. Mesela anakarti yaptirmali miyim? Ücretleri bilmiyorm ama değer mi? Yoksa işlemciyi de satıp başka uygun fiyatlı anakart + işlemci mi bakmalıyım? Yoksa yine benzer modelde bir anakart alsam tamam mıdır?

Yani çok kafamda oturtamadim sizler yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
O sistem çok geliştirilmeye uygun değil yapabiliyorsanız yeni sistem alın. Geliştirmek istiyorsanız işlemciyi upgrade edebilirsiniz.

Lordcivciv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sistem çok geliştirilmeye uygun değil yapabiliyorsanız yeni sistem alın. Geliştirmek istiyorsanız işlemciyi upgrade edebilirsiniz.
Aslında geliştirmekte istemiyorum sadece mantıklı şekilde toparlamak istiyorum. 6-7 senedir kullanmıyorum ,uzak kaldım, donanimlarla alakali bir fikrim yok. Tamamen farazi olarak msi h110m anakarti alip ona göre işlemci bulabilir miyim 600 liraya? Bu tarz bir şeyler yaparak sistemi açmak istiyorum.

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
Aslında geliştirmekte istemiyorum sadece mantıklı şekilde toparlamak istiyorum. 6-7 senedir kullanmıyorum ,uzak kaldım, donanimlarla alakali bir fikrim yok. Tamamen farazi olarak msi h110m anakarti alip ona göre işlemci bulabilir miyim 600 liraya? Bu tarz bir şeyler yaparak sistemi açmak istiyorum.
Bu sisteme 600 lira işlemci fazla gelebilir. Anakart veya işlemci ile başlayabilirsiniz.