Dursun Özbek: CAS'a gideceğiz

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,117
Puanları
113
Yaş
40
Galatasaray Olağan Divan Kurulu'nda konuşan başkan Dursun Özbek, UEFA'nın verdiği 1 yıllık men cezasına itiraz etmek için CAS'a başvuracaklarını açıkladı.

Dursun Özbek "UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı CAS'a taşıyoruz. Aynı savunmayı biraz daha geliştirerek CAS davasında başarılı bir sonuç almayı umuyoruz" dedi.

DURSUNOZBEK.jpg


DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

UEFA'daki savunmamız etkili oldu ki 1+1 yıllık ceza 1 yıla düştü.

Finansal Fair Play
'de 25 tane ceza var. Galatasaray'a en kötüsü veriliyor.

UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı CAS'a taşıyoruz. Aynı savunmayı geliştirerek CAS davasında başarılı sonuç almayı umuyoruz.

2013'te zarar 70 milyon Euro'ydu. 2014-15'te 2 yönetimin olduğu dönemde zarar 55 milyon Euro. Şu an zarar 26 milyon Euro.

Tek Bilek Tek Yürek
kampanyası başlattık. Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne? Bileklik bir sembol. Galatasaraylıların birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Biz 1 milyon satış hedefi koymuştuk, şu an o rakamı geçtik. Değerli Galatasaraylılar bu bileklikleri alın ve takın.

Kalamış'ta bir kiracımız var. Ay başı geldiğinde kira vermiyordu, bizde dava açtık. Buraya Galatasaray'a en fazla fayda sağlayacak kiracıyı bulacağız.

UEFA'nın kararına göre Galatasaraylı sporcuların maaşları 65 milyon Euroyu geçemez. 3 sene önce maaşlara 105 milyon Euro veriliyormuş. İşte bu kulüp bu şekilde bu hallere geldi."

Lig'de en iyi sıralamayı alacak şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz.

Basketbol'da hedefimiz şampiyon olmak. EuroCup'ta da final oynama şansımız var. Orada da kupayı kazanmak istiyoruz. Haksız yere atıldığımız Euroleague'e geri döneceğiz.

Voleybolda altyapıdan gelen oyuncularımız sayesinde bütçe de değişiklik yapacağız. Amatör şubelere yıllık 40 milyon dolar gidiyor. Galatasaray'ın harcayacağı her kuruş çok değerli. (Fanatik)

 
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bir sey cikacagi yok, bosuna zahmet edip de oralara gitme.
 
Üst