Soru Duracell, normal bir marka pil ile arasındaki farka değer mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kozmix
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Duracell söylendiği kadar kaliteli mi sizce. Kaliteli diye duracell aldım ama fiyat farkı aklımı kurcaladı. Yani standart markalar kalitesiz olsa bile 20 tanesi 4 tane duracell yapar hatta artar bile sanki. Fiyatları aşağıya yazıyorum sizce değer mi?

Duracell 4'lü - 150 TL

Standart Marka 4'lü - 30 TL

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,394
Duracell ile diğer piller arasında fiyat farkı kadar kalite farkı var. Sırasıyla Energizer, Duracell, Varta, Panasonic ve GP piller en iyileridir, diğer markalar ile kıyaslanamazlar bile.

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Duracell ile diğer piller arasında fiyat farkı kadar kalite farkı var. Sırasıyla Energizer, Duracell, Varta, Panasonic ve GP piller en iyileridir, diğer markalar ile kıyaslanamazlar bile.
Ama arada 5 kat fark var. Çalışma süresi olarak da 5 kat var mıdır sizce?

muroyint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
nerde kullandığına baglı. Basit şeyler için değmez. geçen 8 li kampanya vardı 12 li kampanyada vardı çok ucuza duracell aldım koçtas dan. öyle kampanya olunca 150 tl ye 4 değil 8 veya 12 tane bile alırsın. Ama koctas da sarj edilebilir pil al onu 20 sene kullan daha mantıklı

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,394
nerde kullandığına baglı. Basit şeyler için değmez. geçen 8 li kampanya vardı 12 li kampanyada vardı çok ucuza duracell aldım koçtas dan. öyle kampanya olunca 150 tl ye 4 değil 8 veya 12 tane bile alırsın. Ama koctas da sarj edilebilir pil al onu 20 sene kullan daha mantıklı
Şarj edilebilir NiHM piller 300-400 kere şarj edilebiliyor. O da diğer etkenlerden dolayı bozulmazsa, ortalama 6-7 sene kullanım ömrüne denk oluyor. Tabii bence 2-3 seneyi bile çıkarmadan performansları düşüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj edilebilir pil seçeneğini göz önünde bulunduracaksanız bunları da düşünmenizi tavsiye ederim.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
829
16 yıl evvel madimarkt’tan canon marka dijital fotoğraf makinesi almıştım.Pilliydi içine şarj edilebilir iki adet pil aldım.Pilleri 2 sene anca kullanabildim.

Tabi o dönemden bu döneme teknoloji gelişti; Şarj teknolojisi gelişmiş olabilir ancak pil teknolojisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Ayrıca Duracell pahalı değil; Bizdeki kur yüksek olduğu için pahalı olarak görünüyor.

muroyint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şarj edilebilir NiHM piller 300-400 kere şarj edilebiliyor. O da diğer etkenlerden dolayı bozulmazsa, ortalama 6-7 sene kullanım ömrüne denk oluyor. Tabii bence 2-3 seneyi bile çıkarmadan performansları düşüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj edilebilir pil seçeneğini göz önünde bulunduracaksanız bunları da düşünmenizi tavsiye ederim.
ben eneloop, sony, varta ve koçtaşta zamanında satılan adı hiç duyulmamış sbs piller almıştım yaklaşık 17 yıl olmuş hala sbsleri kullanıyorum. Varta çöp bidaha almam. Eneloop lar çok iyi. sony orta idare eder. Ama bu sbs marka piller nasıl bu kadar kaliteli çıktı hiç anlamadım. Zaten o nedenle pil muhabbeti oldumu koçtaşa gidiyorum dandık urun satmıyor adamlar belli kalite hep. Arabaya aküde almıştım hugel marka. O da ilk çıktığı zamanlardı ve yıllarca kullandım. araştırınca inci akünün olduğunu öğrendim o nedenle koçtaşta ne satılsa markası belli bile olmasa kalitelidir hertürlü alırım

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,394
ben eneloop, sony, varta ve koçtaşta zamanında satılan adı hiç duyulmamış sbs piller almıştım yaklaşık 17 yıl olmuş hala sbsleri kullanıyorum. Varta çöp bidaha almam. Eneloop lar çok iyi. sony orta idare eder. Ama bu sbs marka piller nasıl bu kadar kaliteli çıktı hiç anlamadım. Zaten o nedenle pil muhabbeti oldumu koçtaşa gidiyorum dandık urun satmıyor adamlar belli kalite hep. Arabaya aküde almıştım hugel marka. O da ilk çıktığı zamanlardı ve yıllarca kullandım. araştırınca inci akünün olduğunu öğrendim o nedenle koçtaşta ne satılsa markası belli bile olmasa kalitelidir hertürlü alırım
Düzenli kullanımda hiçbir şarjlı pil 17 yıl gidemez.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
829
Varta şarjı ile pilini dijital fotoğraf makinemde 2 yıl kullanabildim