Dünyayı oynatan üç Türk!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu üç Türk dünyayı oynatıyor

700x114099_TURK_1.jpg

Almanya'da “yılın bilgisayar oyunu ödülleri” sahiplerini buldu. Törende üç Türk kardeş tarafından 1998 yılında kurulan Crytek firması ödülleri topladı.

Almanya'da “yılın bilgisayar oyunu ödülleri” sahiplerini buldu. Düsseldorf'ta düzenlene törende üç Türk kardeş tarafından 1998 yılında kurulan Crytek firması ödülleri topladı. Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşlerin geliştirdiği Crysis 3 ülkede en çok beğenilen bilgisayar oyununa oldu. Merkezi Frankfurt'ta bulunan şirket, 4 dalda ödüle layık görüldü. “Yılın en iyi bilgisayar oyunu” seçilen Crysis 3, aynı zamanda “en iyi grafik”, “en iyi oyun konsolu” ve “en iyi aksiyon oyunu” dallarındaki ödüllerin de sahibi oldu. Bright Future GmbH adlı şirket ise, “en iyi spor oyunu” dalında ödül kazandı. Şirketin “Fifa Fußball Manager 2013" adlı oyunu bu ödüle layık görüldü. “En iyi strateji oyunu” dalında ise, “Rise of Venice” adlı oyunla Gaming Minds Studios ilk sıraya yerleşti.

KaynaK

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Crytek Alman şirketi sayılır adamlarda kendi şirketlerinin yaptığı oyuna yapıştırmış ödülleri ama oyun güzel lafım yok zaten Crytek te kendini kanıtlamış bir firma ama Crysis 3 ilk oyundan hatta ikinci oyundan bile kötüydü(bence)

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Tayfun Kumaş diye liseden bi arkadaş vardı , bi camianın içinde cevatı felanda tanıyo samimiler bayağı

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tayfun Kumaş diye liseden bi arkadaş vardı , bi camianın içinde cevatı felanda tanıyo samimiler bayağı
Tayfun çok ilerledi kendine blog falan açtı, ama genelde gta serisi üzerine yoğunlaştı.Kendi kendini bitirdi bana sorsan.Şu sıralar da ismi pek okunmuyor silikon vadisinde.

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ben okadar derinlerde degilim neyaptigiyla ilgili gta modlari vardi. Çok siyasi paylaşim yapiyodu facebookda sildim bende.