Dunyaya Rezil Olduk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[glow=red,2,300]Kapatma davası Dünyayı şaşırttı ! [/glow]

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)'ne yönelik Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan kapatma davası, Avrupa başta olmak üzere Dünya'yı ayağa kaldırdı.

İşte tepkiler;

"BU AVRUPA'DA ÇOK TUHAF BİR HADİSE OLARAK ALGILANACAKTIR"
Graham Watson (AP'nin Liberal Demokrat Parti Başkanı): Bu habere çok şaşırdım. Bu, Avrupa'da çok tuhaf bir hadise olarak algılanacaktır. Avrupa'da hiçbir savcı ılımlı, muhafazakar bir partiyi hele halktan kısa süre önce çok büyük bir vekalet aldıysa kapatmayı tahayyül dahi etmez. Başörtüsü konusunda son derece kısıtlı bir adım atan bir siyasi partiyi kapatamazsınız.

"SAVCI KENDİNİ KOMİK DURUMA DÜŞÜRDÜ"
Ria Ruijten-Oomen (AP Türkiye Raportörü): "Bu tamamıyla delilik. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. İnanamıyorum. Hayatımda bir devlet savcısının yapmak istediklerini icra etmek için siyaseti kullandığına şahitlik etmedim. AK Parti demokratik yollarla seçilmiş, kanunları Meclis'in çoğunluğunun desteği ile çıkarmış bir parti. AK Parti'nin laiklik karşıtı bir kanun çıkardığına, bir faaliyette bulunduğuna şahitlik etmedim. Savcılar bu tür davalarla kendilerini komik duruma düşürüyor. Bu dava benim de raporumda işaret ettiğim gibi yargının acilen derinden ıslah edilmesi gerektiğini bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

"ŞOKE OLDUM, BU DELİLİK"
Hannes Swoboda (AP üyesi, Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı): "Bu delilik. Tamamıyla şoke oldum. Bu Türk insanının iradesine ve demokrasiye tamamen aykırı. AK Parti'nin nasıl olup da laiklik karşıtı faaliyetlerin merkezi olduğunu anlamış değilim. Bu tamamen icat edilmiş bir bahane, hakikatle hiç bir irtibatı yok. Bu açık şekilde Türk demokrasisinin hâlâ ne kadar kırılgan olduğunu gösteriyor. Türkiye acilen siyasi partiler kanununu tekrar ele almalı ve siyasi partilerin kapatılmasını neredeyse imkansız hale getirmeli."

"TÜRK YARGISININ TARAFSIZ OLMADIĞININ GÖSTERGESİ"
Jan Marinus Wiersma (AP üyesi, Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı): "Siyasi hayatımda böyle bir şey görmedim. Bu tamamıyla bir savcının siyasi bir müdahalesi. Avrupa için çok rahatsız edici bir haber ve çok tuhaf. AK Parti'nin gizli gündemi ya da Türkiye'yi İslamileştirdiği iddiası ile girmek büyük bir garabet. Ben AK Parti'nin böyle bir gündemi olduğunu hiçbir yerde görmedim, çıkardıkları kanunlarda bu tür bir iz yok. Başörtüsü konusu da bir sebep olamaz zira bu yasağı MHP ile birlikte kaldırdılar. Bu olay Türk adaletinin hâlâ tarafsız olmadığını gösteriyor."

"TÜRKİYE'NİN 21. YÜZYILA UYGUN HAKİM VE SAVCILARA İHTİYACI VAR"
Joost Lagendijk (AP üyesi-Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı): "Şok içerisindeyim. Böyle bir davayı ciddiye almakta zorlanıyorum. Bir hakim nasıl böyle bir sonuca ulaşabilir, anlayabilmiş değilim. Bu 21. yüzyıla uyum sağlayamayan eski bir zihniyeti temsil ediyor. Adalet kurumlarından böyle bir karar çıkması çok şaşırtıcı. Türkiye'nin acilen yeni bir hakimler, savcılar, hukukçular nesline ihtiyacı var. Bu her halükarda Türkiye için kötü haber. Türkiye'nin Avrupa'daki imajına darbe vuracak. Umuyorum ki, hakim hemen reddedecek davayı.

"DEVLET KENDİSİNE BAŞKA BİR HALK SEÇSİN"
Cem Özdemir (AP üyesi): "Bu dava Türkiye'nin yüzde 50'sine "siz bu ülkenin bir parçası değilsiniz" mesajı vermektir. Devlet kendisine başka bir halk seçsin. DTP'yi de eklerseniz halkın yarısından fazlası bir azınlık tarafından dışlanıyor. Avrupa'da yerleşik bir anlayış var: Parti yasakları demokrasilere yakışmıyor. Almanya'da Nazi partilerini bile yasaklamak zor. Bizim böyle bir müracaatımızı Alman mahkemeleri reddetti. Burada AK Parti'yi de eleştirmek istiyorum. AK Parti siyasi partilerle ilgili kanunu düzenlerken daha net tavır almalı ve parti yasaklamayı imkansız hale getirmeliydi. Türkiye maalesef bir partiler mezarlığı."

"AVRUPA'YA GÜVEN VEREN BİR PARTİYE KARŞI AÇILMASI ÇOK TUHAF"
Emine Bozkurt (AP üyesi-Kadın Hakları Raportörü): "Türkiye'de halkın büyük bir kısmının oyunu alan ve Avrupa'ya güven veren bir partiye karşı birdenbire kapatma davası açılması çok tuhaf. Bu partiyi Türk halkı hükümet yaptı. Siyasi bir partiyi kapatmak için çok ağır suçlamalar olmalı ve bu ithamlar ispatlanmalı. Farklı fikirleri, programları olan partilerin sürekli kapatılması demokratik değil. Bu haber benim için de çok sürpriz olmadı zira Türkiye'de maalesef siyasi partiler sürekli kapatılıyor."

Kaynak

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Avrupa'ya güven değil Türkiye'ye güven vermesi önemli,inşallah kapatılır da kurtuluruz artık bunlardan!...

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
JuLiuSiuS dedi ki:
Avrupa'ya güven değil Türkiye'ye güven vermesi önemli,inşallah kapatılır da kurtuluruz artık bunlardan!...
Kapatmakla kurtulamazsiniz ki. Refah kapatildi da ne oldu onlarin yolundan Akparti geldi iktidar oldu. Kapatmakla degil alternatif siyasetle ancak kurtulabilirsiniz

scream1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlara bakarsanız hep akp lehine, alıntı yapılan siteye bakın Samanyolu haber daha ne diyim. yazı baştan aşağa tarafını belli etmiş :)

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
scream1 dedi ki:
yorumlara bakarsanız hep akp lehine, alıntı yapılan siteye bakın Samanyolu haber daha ne diyim. yazı baştan aşağa tarafını belli etmiş :)
Yorumlar guya Akparti lehine diyorsun, aslinda demokrasi lehine demek lazim, soz konusu bir partinin kapatilmasi, hangi parti oldugu onemli degil

Bakin farkli bir kaynak ve dunya gorusunden, Sabah gazetesinden Emre Akoz ne yazmis

"Ama en önemlisi şu: Bu dava bir turnusol kâğıdı gibi olacak... Kim demokrasiden yana, kim değil; apaçık ortaya çıkacak.
AKP'nin "Laikliğe aykırı fiillerin odağı " olup olamadığını bilemem ama kimin " Demokrasiye aykırı fiillerin odağı " olduğu meydanda. "

Kaynak

erkek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klavuzu karga olanin burnu ... tan cikmaz diye bir atasözü vardir. Yani bas örtüsü meclise giremez de, halkin 99 % müslüman olan ülkenin kizlarini üniversiteye bas örtüyle sokamazsin da.. Söz ile ikaz edilince anlamiyorlar. Elimizle düzeltince anlayacaklar. Islam memleketi olan bu vatanda bolsevik baykuslarinin sesleri iyice her tarafi sardi. Kökten temizlik yakindir.

Mevlana ne güzel demis: Namaz kilmayan kafir olmaz ama kafirler namaz kilmaz. Iste bu.

Refah partisi kapatildi da ne oldu. Ya bu mikropluklari destekleyen insanlara selam bile vermek dogru degil.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan - Laikliğin Gerçek Tanımı
http://youtube.com/watch?v=sgV_UIUZKaY
5dk

Prof. Dr. Necmettin Erbakan - Laikliğin Gerçek Tanımı [2]
http://youtube.com/watch?v=BZTycPAreig&feature=related
9 dk

28 Şubat Derin Darbe (1)
http://youtube.com/watch?v=-suhTTh39mE
40 dk

28 Şubat Derin Darbe (2)
http://youtube.com/watch?v=U8alygJk4Ak
30 dk

Burada söz konusu bir partinin propagandasini yapip yapmak degil. Bu gibi masonlar yüzünden ülkemiz her defasinda 10 yil geriye gidiyor. Müslümanligin en asgari sartlarini peygamber efendimiz belirtmis. Onlara uymuyorsa bir insan müslümanim diye komedyenlik yapip müslümanim diye gecinip ötmesin.

Atatürke gelince. Kimdir? Iyi bir komutan ve ülkesini seven biridir. Ne yapmis. Laik bir ülke. Ne ise yarar? Herkez inancinda özgür. Kabul. Peki bugünkü sözümona masonlara neden pabuc birakiyoruz? Bu kadar ödlek ve karaktersiz ve kimliksiz bir millet miyiz? Bu kendini bilmezler de müslüman ve türkiyeyi seven kisiler. Bunlari sirkelemek lazim. Sen 99 % u müslüman olan bir ülkenin kizlarini üniversiteye sokmazsan bu halkin sabri casar o zaman da senin ne laikligini dinler ne de baska bir seyi. Laiklige sahip olmasi gerektigi gibi sahip cikalim. Bu manyaklar yüzünden milletin sabri tasarsa padisahlik bile gelebilir. Halk ülkemiz zarar görmesin diye bu bas örtüsü zulmüne sabrediyor.

Islam a eziyet yakismaz !

Sayin moderatör milenyum cagina geldik. Insallah bu yazim silinmez. Ilerleyelim biraz.

erkek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
50 senedir milletin anasini aglattilar. Ne Allahin belasiymis bu böyle.

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
scream1 dedi ki:

katılıyorum bi kaç gün önce en taraflı site diye topic gormustum forumda

konu hakkında soyleyecegim
inşallah ülkemiz hakkında en hayırlısı olur

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
AKP den önce DTP yi kapatmaları lazım. Türkiye zaten çok kırılgan bir dönemden geçiyor böyle iktidar partisini kapatma girişimi taraflı olsun tarafsız olsun Türkiye'nin şu anda âlehine olacaktır...

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Türkiyedeyiz biz olan hiç birşeye şaşırmamak lazım çünkü bu değerli topraklarını yönetimini dış güçler tarafından paylaşılmaya çalışan bir ortamdayız. Bakınız yakın tarihte dışa bağımsız bir ülke olma yolunda adımlarımız; idamlar veya darbeler yada sağ sol çatışmaları ile engellenmiş. Allah sonumuzu hayreylesin.

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
"AVRUPA'YA GÜVEN VEREN BİR PARTİYE KARŞI AÇILMASI ÇOK TUHAF"

Avrupa'ya güven vermiş peki kendi halkına? Memleketimizde Avrupa' dan daha önemli konular var. Halkın sosyal durumu nedir bilen yok. Geceleri yatağına aç karnına giren kaç kişi var? Sorun, bilen yok! Enflasyon tek haneli rakamlara inmiş. DİE öyle söylüyormuş. Pazar alışverişine çıkan vatandaşa sorun. Soran yok! Özelleştirmeyle heryer satıldı. Fabrikalarımız, limanlarımız... Bu ülkenin telekomu satıldı. Acil bir durumda haberleşme imkanımız, gizli mesajlarımız "YABANCILARIN ELİNDE"! Avrupa istiyor biz yapıyoruz. Nereye kadar? Mesela "Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı" olayı. Çalışanlarımız, emeklilerimiz bunca yıl alınteri dökerek, bu devleti kalkındırmaya çabalayıp, aldıkları 3 kuruş maaşa göz dikilmesi! Bunun üzerine konuşan yok. Dünyaya rezil olmuşuz, kimin umurunda. Kendi halkına rezil olduktan sonra, dünya olsa ne olur olmasa ne olur.
Bahsi geçen parti, kendi istekleri doğrultusunda istediği herşeyi yaptı. Herşey halkımız için sloganının altında, halkımız istemesede biz nasıl olsa yapacağız fikri yerleşik. Türkiye Cumhuriyeti' nin temel taşlarından, Anayasa' nın değişmez niteliklerinden, kendilerinin bir türlü anlamadığı veya anlamaya çalışmadıkları "Laiklik" ilkesine dil uzatan, bunu değiştirmeye yönelik hareketler yapan bir parti ve ona bağlı mebuslar, herşeyden önce Yüce T.B.M.M. de ettikleri yemini hatırlasınlar. Mustafa Kemal bu konuyu 85 yıl önce görmüştü. Bazılarımız Atatürk ne yapmış? diye soruyorlar. Onlar sadece şunu okusunlar ve ne demek istediğini şu an yaşadıkları zamanla kıyaslasınlar. Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 -20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36,5 saat süren ve altı günde okunan Nutuk eserinde "Gençliğe Hitabe" bölümünde şöyle diyor, gelin hep birlikte hatırlayalım:

"... Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."

Gerekli yorumu sizlere bırakıyorum.
Kapatılan partilerin devamı niteliğindeki adı geçen partiden farklı birşey beklemekte şaşırtıcı olurdu zaten. Yinede karar Yüce Türk Adaleti'nin ve Bağımsız Mahkemelerimizindir.

Sevgi ve saygılarımla.

(Not: Tamamen kendi kişisel görüşümdür.)

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
onlar dünyaya Türkiye'yi nasıl göstermek istiyorlarsa göstersinler. biz doğruları biliyoruz. şunu da belirtmek gerek ki, bir yabancı televizyon sunniler ile alevilerin birbirine girdiğini yayınlamış. başka bir ülkede olan bu olayı Türkiye'ye atfetmişler. böyle çocukca oyunlara kananlar elbet gerçekleri görmek ve göstermek istemeyenlerdir.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iddianameyi gordunuz mu? Uyduruktan birkac sebep bulmaya calismislar ama komik duruma dusmusler. Ben soyleyeyim bu davadan birseycikler cikmaz

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Gidin savcının kafasını kesin, rahatlayın, kininiz içerinizde kalmasın, zaten alışıksınız.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BaRY dedi ki:
Gidin savcının kafasını kesin, rahatlayın, kininiz içerinizde kalmasın, zaten alışıksınız.
Kimsenin savciya kin besledigi yok. Hem siddete alisik oldugumuz nereden cikiyor. Hersey demokrasi ile hallolsun diyoruz, demokrasiye disaridan mudahale edilmesin istiyoruz

Biz bu vatanin evlatlariyiz, demokrasiyle basa gelen bir iktidarin yargi eliyle alasagi edilmesini kendimize yediremiyoruz

Ucuncu dunya ulkeleri grubuna giren bir Turkiye yerine medeni ve gercek demokrat bir Turkiye istiyoruz

Cok sey mi istiyoruz, biz demokrasiyi haketmiyor muyuz?

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kimseciq dedi ki:
BaRY dedi ki:
Kimsenin savciya kin besledigi yok. Hem siddete alisik oldugumuz nereden cikiyor. Hersey demokrasi ile hallolsun diyoruz, demokrasiye disaridan mudahale edilmesin istiyoruz

Biz bu vatanin evlatlariyiz, demokrasiyle basa gelen bir iktidarin yargi eliyle alasagi edilmesini kendimize yediremiyoruz

Ucuncu dunya ulkeleri grubuna giren bir Turkiye yerine medeni ve gercek demokrat bir Turkiye istiyoruz

Cok sey mi istiyoruz, biz demokrasiyi haketmiyor muyuz?
Arkadaşım, o zaman dediklerine dikkat edeceksin, arkanı iyi kollayacaksın, orada burada atıp tutmayacaksın.Noldu, attılar tuttular, şimdi hepsi aleyhlerinde delil olarak önlerinde.Bu ülkenin temel ilkelerinden kendine uygun olanı kullanmayacaksın, hepsini birden benimseyeceksin.Laiklikse laikliği benimseyeceksin, demokrasiyse demokrasiyi benimseyeceksin vs., sadece aralarından birini seçip kendine demokrat olursan, partini de kapatırlar, siyaset yasağı da koyarlar.AKP ilk hükümet oldukları dönemde çok ihtiyatlı davrandı, iyi bir yönetim sergiledi, ama bu dönemde mahalle ağzıyla (ya da başbakan ağzıyla) bir tarafları kalktı, savcı da indirdi.Bir meclis başkanı şeyini şey ettiğimin şeyi diyorsa, biraz hakediyordur bence.

Akp'yi hiç sevmememe rağmen, ben bu kapatma davasının danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum, bu dava sonucu hiç birşey olmaz ve akp daha kuvvetli çıkar.
Tıpkı, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, Abdullah Gül'ü seçim meydanlarına çıkarıp, ahanda bunu cumhur yapmadılar, neyi var şimdi bunun deyip oy toplaması gibi oy toplayacak.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BaRY dedi ki:
Arkadaşım, o zaman dediklerine dikkat edeceksin, arkanı iyi kollayacaksın, orada burada atıp tutmayacaksın.Noldu, attılar tuttular, şimdi hepsi aleyhlerinde delil olarak önlerinde.Bu ülkenin temel ilkelerinden kendine uygun olanı kullanmayacaksın, hepsini birden benimseyeceksin.Laiklikse laikliği benimseyeceksin, demokrasiyse demokrasiyi benimseyeceksin vs., sadece aralarından birini seçip kendine demokrat olursan, partini de kapatırlar, siyaset yasağı da koyarlar.AKP ilk hükümet oldukları dönemde çok ihtiyatlı davrandı, iyi bir yönetim sergiledi, ama bu dönemde mahalle ağzıyla (ya da başbakan ağzıyla) bir tarafları kalktı, savcı da indirdi.Bir meclis başkanı şeyini şey ettiğimin şeyi diyorsa, biraz hakediyordur bence.

Bakin burada bahsi gecen alelade bir parti degil, 2002'den beri Turkiyeyi idare eden bir parti. Irak'a girmis savasmis bir ulkeyi idare eden bir partiden bahsediyoruz

2 kisiden birisinin oy verdigi bir partiden soz ediyoruz.

Bu acilan dava halkin yarisina, oy vermis 16.000.000 kisiye hakarettir. Siz kimi secerseniz secin biz istemedikten sonra iktidar olamaz demektir. Bari demokrasiyi kaldirin da biz de kendimizi kandirmayalim demokrasi var diye

BaRY dedi ki:
Akp'yi hiç sevmememe rağmen, ben bu kapatma davasının danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum, bu dava sonucu hiç birşey olmaz ve akp daha kuvvetli çıkar.
Tıpkı, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, Abdullah Gül'ü seçim meydanlarına çıkarıp, ahanda bunu cumhur yapmadılar, neyi var şimdi bunun deyip oy toplaması gibi oy toplayacak.
Bu dava danisikli dovus niye olsun, Akpartinin isine yarayacagiysa kesin. Cunku halk her zaman mazlumdan yanadir

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence artık türkiyeyi hakimler ve savcılar hukumeti yönetiyor.ne gerek varki yüzde 47 oy alan aprtiye adamlar ne yapsa bir tuürlü yaranamadılar.
bu zamana kadar ak parti iktidara gelene kadar olan sürede öteki partiler türkiyeye ne verdiler acaba elle tutulur bir hizmet gösterin yeter.
daha düne kadar basbakan öksürse dolar fırlardı borsa düserdi akşam yattıgımızda sabah neye zam gelicek diye ödümüz kopardı bir gecede dolar milyonerleri turedi bu turkiyede bunların hesabını sorsunlar önce
neymis rejim elden gidiyormus.kardesim 6 yıldır bu adamlar iktidar hic bisey oldumu noldu ne rejim gitti ne devrim oldu hersey yerli yerinde insanların alım gücüne bakın birkere öyle suclama yapın elinizi vicdanınıza koyun taraflı olmadan objektif olarak bakalım.
bende ilk zamanları sevmezdim ak partiyi ama zaman gectikce yaptıklarını gorunce takdir ettim.benim icin sag sol orta kenar partisi önemli degil önemli olan calışan kisiler olsun yeterli benim gözümde bu parti turkiyeye gelmis gecmis en iyi hizmeti veren partidir.bu benim kişisel görüsüm.
ben yakın tarihte sigara yag tüp vs kuyruklarini yasamıs bir insan olarak esas türkiyeyi bu duruma sokan eski partiler ve onları yöneten kisilerdir.
eskiden ne rejim tehlikesi vardı ne de baska bir tehlike ama açtık kardesim aç
herkez bir yerden aglıyor yok açım yok rejim tehlikede yok gecinemiyorum hic birine inanmıyorum şu an evlerinin önunde arabası olmayan cok az aile var hatta çogu sıfır arabaya sahip cok aile tanıyorum.gidin bir hafta sonu büyük marketlere gözünüzle görün araba parkedicek yer yok bulamazsınız korkunc alışveris yapılıyor demekki para varki oluyor

halkın sectigi kisileri cok ugrastılar birtürlü yıkamadılar ama bu sekilde önünü kesmeye calışıyorlar bu cok yanlış kesinlikle kabul edilemez bir durum
madem böyle bir savcının iddianamesiyle yada 11 kisiye sahip anayasa mahkemesinideki hakimlerin kararlarıyla bu parti kapatılıp hükümeti yıkacaklarsa o zaman ne gerek vardıki secimle ugrastık bosuna secim olmus bosuna 16 milyon kisi oy verip bu partiyi iktidar yaptı.ben bunu bir türlü icime sindiremiyorum.

kesinlikle rejim tehlikede falan degil asla buna inanmıyorum ben hep özgürlükten yana oldum.herkez istedigi gibi yasalar ve kurallar cercevesininin dısına cıkmadan yasamalı.buna insan olarak herkezin hakkı vardır.bunlar sadece benim kişisel görüşlerimdir.s
saygılarımla

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Naturel37 dedi ki:
bence artık türkiyeyi hakimler ve savcılar hukumeti yönetiyor.ne gerek varki yüzde 47 oy alan aprtiye adamlar ne yapsa bir tuürlü yaranamadılar.
bu zamana kadar ak parti iktidara gelene kadar olan sürede öteki partiler türkiyeye ne verdiler acaba elle tutulur bir hizmet gösterin yeter.
daha düne kadar basbakan öksürse dolar fırlardı borsa düserdi akşam yattıgımızda sabah neye zam gelicek diye ödümüz kopardı bir gecede dolar milyonerleri turedi bu turkiyede bunların hesabını sorsunlar önce
neymis rejim elden gidiyormus.kardesim 6 yıldır bu adamlar iktidar hic bisey oldumu noldu ne rejim gitti ne devrim oldu hersey yerli yerinde insanların alım gücüne bakın birkere öyle suclama yapın elinizi vicdanınıza koyun taraflı olmadan objektif olarak bakalım.
bende ilk zamanları sevmezdim ak partiyi ama zaman gectikce yaptıklarını gorunce takdir ettim.benim icin sag sol orta kenar partisi önemli degil önemli olan calışan kisiler olsun yeterli benim gözümde bu parti turkiyeye gelmis gecmis en iyi hizmeti veren partidir.bu benim kişisel görüsüm.
ben yakın tarihte sigara yag tüp vs kuyruklarini yasamıs bir insan olarak esas türkiyeyi bu duruma sokan eski partiler ve onları yöneten kisilerdir.
eskiden ne rejim tehlikesi vardı ne de baska bir tehlike ama açtık kardesim aç
herkez bir yerden aglıyor yok açım yok rejim tehlikede yok gecinemiyorum hic birine inanmıyorum şu an evlerinin önunde arabası olmayan cok az aile var hatta çogu sıfır arabaya sahip cok aile tanıyorum.gidin bir hafta sonu büyük marketlere gözünüzle görün araba parkedicek yer yok bulamazsınız korkunc alışveris yapılıyor demekki para varki oluyor

halkın sectigi kisileri cok ugrastılar birtürlü yıkamadılar ama bu sekilde önünü kesmeye calışıyorlar bu cok yanlış kesinlikle kabul edilemez bir durum
madem böyle bir savcının iddianamesiyle yada 11 kisiye sahip anayasa mahkemesinideki hakimlerin kararlarıyla bu parti kapatılıp hükümeti yıkacaklarsa o zaman ne gerek vardıki secimle ugrastık bosuna secim olmus bosuna 16 milyon kisi oy verip bu partiyi iktidar yaptı.ben bunu bir türlü icime sindiremiyorum.

kesinlikle rejim tehlikede falan degil asla buna inanmıyorum ben hep özgürlükten yana oldum.herkez istedigi gibi yasalar ve kurallar cercevesininin dısına cıkmadan yasamalı.buna insan olarak herkezin hakkı vardır.bunlar sadece benim kişisel görüşlerimdir.s
saygılarımla
Arkadaşın dediklerine katıldığımı belirtmek için yazısından alıntı yaptım.
Bu insanların asıl niyeti darbe yaptırmaktı ama olmadı Ak parti en güzel cevabı e muhtıra zamanı verdi ve cesaretini ,dik duruşunu korumayı bildi.
Helal olsun adamlara
Her parti dört dörtlük olacak diye birşey yok
eksiklikleri olabilir ama yaşadıgımız şu dönemde Ak partinin üzerine devlet yönetecek başka bir siyasi parti tanımam .
Bu ülkedeki bazı gizli güçler ;
Baktılar ki Kuzey Irak operasyonu asker ile hükümetin mükemmel işbirliğiyle bitti.Baktılar ki muhalefet ile asker ters düştü ,baktılar ki asker hükümetten yana olmaya başladı darbe umutları kalmadı.
Ve en nihayetinde B planı devreye girdi
Ama bu plan ülkeye hayır getirmeyecek bizi Dünyaya rezil edecektir.
Ben ülkemde halkın yarısının oyunu almış bir partinin kapatılma talebini sacmalıktan başka birşey olarak görmüyorum.

erkek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir degerlendirme yaparsak bu bazi hatta cogu laik gecinen adamlar diyorki: bas örtüsüyle okula girilemez, meclise girilemez. Bunu diyenler müslüman. Bu adamlar ne yapiyor? Bu adamlar laik sistemi savunuyor. Herkez inancinda özgür olsun. Peki bu adamlari ahirette cagirdiklari zaman ve "sen herkez inancinda özgür olsun deyip gayri müslümlerin haklarini bu kadar korudugun halde basi kapali din kardeslerine neden bas örtüsü zulmü yaptin" diye sorulunca hepimizin görecegi gibi bu tutum islam a ters.

Biz herseyden evvel müslümaniz. Islam ne diyor? Islam in kendi anayasasi var. Allah kanunlar koymus ve kuran ile bize bildirmis. Islam anayasasi yani seriat. Peki seriat ile yönetilen bir ülkede nasil adalet saglaniyor? Biri cezalandirilacagi zaman osmanli da ve asri saadette oldugu gibi o kisi hiristiyan yada yahudi ise o kisinin inandigi din kitabina göre yani o kisinin mensup oldugu adalet sistemine göre yargilaniyor. Dünyasini dinine göre yönetmek müslümanliktir, dinini dünyasina göre yönetmek yanlistir. Allahtan ve seriattan daha adil bir düzen olamayacagina göre namazda Allahüssamed diyen bir müslüman bilmelidirki Allah kanun yapmaya muktedirdir Italyanin aklina muhtac degildir demek Allahüssamed.

Sonuc olarak müslümanim diyen kisi islam a göre hareket edecek ve böylelikle Allah in kanunlarina göre hareket edecek.

Ahmed Necdet Sezer, Deniz baykal bunlar koskoca adamlar. 40 yasina gelmisler namaz yok, icki var, tuvalete gidince kiclarini yikamiyorlar, cünüp gezdikleri yüzlerinden belli, icki ice ice yüzleri ne hale geliyor. Bunlar aynaya hic bakmiyorlar mi? Böyle insanlar mi bizi yönetecek? Ne hayir gelir bunlardan? Klavuzu karga olanin burnu seyden cikmaz. Balolarda o onun karisini tokalasip öpüsüyor o onun karisiyle tokalasip yanak yanaga öpüsüyor. Ülkeyi yönetenlerin hali bu.

Atalarimiz sorunlari eliyle düzeltti. Yahu icki iceceksen, sex yapacaksan git ne yapiyorsan yap ama secimlerde hic degilse oyunu hakki üstün tutan bir partiye ver de hakki destekle.

fa®ukkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burdaki videoyu izleyin!
http://www.gazeten.com/ezan-kurandan-rahatsiz-oldular

%99 u müslüman diye bahsedilen bu ülkede bu tür insanlar oldukça , akp gibi partilere çirkeflikle saldırılır.

bu ülke müslüman bir ülkedir.herkes haddini bilsin.
osmanlıdaki hoşgörüyü bu ülkede de görmek isteriz.

kaşınanlar var kaşınanlar.
geçen seçimler de %47 oy almıştı.Sanırım bazıları 4 ile 7 nin yerini değiştirmek istiyor.

Bu ülke yıllardır sözde laiklik savunucularının çirkef ve anti demoktatik uygulamaları ile bu hale gelmiştir.
bırakında adam gibi yönetenler iktidarda kalsın..

Halkın getirdiği partiyi , halk götürsün..eğer yinede hazmedemişyorsanız asitli içecekleri tavsiye ederim.

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
fa®ukkk dedi ki:
burdaki videoyu izleyin!
http://www.gazeten.com/ezan-kurandan-rahatsiz-oldular

%99 u müslüman diye bahsedilen bu ülkede bu tür insanlar oldukça , akp gibi partilere çirkeflikle saldırılır.

bu ülke müslüman bir ülkedir.herkes haddini bilsin.
osmanlıdaki hoşgörüyü bu ülkede de görmek isteriz.

kaşınanlar var kaşınanlar.
geçen seçimler de %47 oy almıştı.Sanırım bazıları 4 ile 7 nin yerini değiştirmek istiyor.

Bu ülke yıllardır sözde laiklik savunucularının çirkef ve anti demoktatik uygulamaları ile bu hale gelmiştir.
bırakında adam gibi yönetenler iktidarda kalsın..

Halkın getirdiği partiyi , halk götürsün..eğer yinede hazmedemişyorsanız asitli içecekleri tavsiye ederim.

Ben %99'a inanmıyorum faruk .!
Burası Halkın %99 unun müslüman oldugu bir ülke olsaydı böyle olmazdı . !
İşte bakanız Video ezan sesinden rahatsız olan birinin basortusunu savunan bir partiye gıcık kapmasi gayet normal .! Ve böyle bir zihniyet'in oldugu ülkemizinde gelişememesi hala daha parti kapatmalarla uğrasmasıda gayet normal . ! ülke ne zaman iyiye gitse birileri tirpanliyor buda bir gerccek .!!
Örnek .:

1: Aydın Menderes donemi
2-Özal dönemi
3- AKp dönemi ! kimse bu donemlerde gerileme oldugunu inkar edemez aslında. ! aslında ederde kendini kandırır :) sadece kendini tatmin eder. !

ben gerekli cevabın AKP kapansa bile sandıkta verileceğini düşünüyorum... !

fa®ukkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peltek bi sanatçı vardı
neydi adı unuttum ..terketecekmiş ülkeyii :)
keşkee onun gibiler tamamen terketsede..
bu vatanın öz sahipleri adam gibi yönettirse memleketi..

fa®ukkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dünya ya rezil oldukta,,
hergün milyon kez Yüce yaradana rezil olmuyormuyuz...
dünya fani,ahiret bâki..
o taraftaki hesap nasıl verilir ,onu düşünmek lazım,,

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kimseciq dedi ki:
....
...

Herkesin demoktrat bir ülke istediğini nereden çıkarttın ? Ben liberal bir demokrasi istiyorum belki ?

İsteyen liberalizm i araştırabilir. Benim görüşlerime uygun gelen bir sistem.

Bakınız : http://tr.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

-------------------------------------------------------------------------------

Devletin baskısından usanan , özgürlüklerin kısıtlandığı , kişilerin düşüncelerini özgürce dile getiremediği bir ülkede bence liberal demokrasi çok daha iyi bir çözüm olacaktır.

(Kişisel görüşümdür.)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
erkek dedi ki:
Sayin moderatör milenyum cagina geldik. Insallah bu yazim silinmez. Ilerleyelim biraz.

Zaten silmeyecektim ama sırf bu cümleyi kurdun diye silebilirim.

sessizce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muratcanberber dedi ki:
AKP den önce DTP yi kapatmaları lazım. Türkiye zaten çok kırılgan bir dönemden geçiyor böyle iktidar partisini kapatma girişimi taraflı olsun tarafsız olsun Türkiye'nin şu anda âlehine olacaktır...
süper bir yorum aynen katılıyorum ve bence cidden türkiyenin çoook alehine olur kapatılırsa düşünsenize iktidardaki bi parti ve halkın çok çok çoğunluk oyunu alan bi parti

hazein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence.... önce eğitim şart, Nitelikli insan yetiştirmek gerek topluma
CANIM TÜRKİYEM....
Biz hala bu çağda bu yüzyılda Yönetim şeklimizi tartışıyoruz....

TEK KELİMEYLE YAZIK...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...