Dünyanın en ucuz arabası satmadı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
262623.jpg

Hindistan'ın TATA şirketi tarafından üretilen dünyanın en ucuz arabası satılmayınca yenilenmek ve tekrar piyasaya çıkmak için garaja çekildi.

2009 yılında TATA tarafından dünyanın en ucuz arabası olarak üretilen TATA NANO'nun en alt versiyonları piyasaya 100 bin Hint Rupisi (1550 ABD Doları) fiyatla şatışa sunulmuştu. Özellikle Hindistan gibi ülkelerde motosikletten otomobile geçmek isteyen dar gelirli halkı hedefleyen TATA NANO bu hedefine aracın talepleri karşılayamaması yüzünden ulaşamadı. Piyasaya çıkmadan büyük sipariş alan ve aylar sonrasına söz verilen NANO'nun büyük ilgi görmesi bekleniyordu.

Aradan geçen zaman sürecinde TATA NANO'nun beklenen ilgiyi görmediğini fark eden şirket araçta iç ve dış dizayn, yakıt tüketimi ve kalitede değişiklikler yapma kararı aldı. TATA Motors Ltd. Başkanı Cyrus Mistry yeni hedeflerinin gençler olduğunu söyleyerek yeni TATA NANO'ların büyük şehirlerin akıllı arabaları olacağını dile getirdi. Yen NANO'nun fiyatı hakkında bilgi vermeyen Cyrus aracın önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Hindistan'ın en büyük aile şirketlerinden olan Ratan TATA'nın TATA grubu geçtiğimiz yıllarda iflasın eşiğine gelen İngiliz Land Rover ve Jaguar markalarını da bünyesine katmıştı.

TRT Haber

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Niye çok ucuz olduğu için mi, şunu 100000 dolar yapsaydınız rekor kırardı :) ne garip varlıklarız vesselam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şu arabalar buralarda satılmıyor ki alalım...

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Niye çok ucuz olduğu için mi, şunu 100000 dolar yapsaydınız rekor kırardı :) ne garip varlıklarız vesselam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şu arabalar buralarda satılmıyor ki alalım...

ardını astarını bilmiyoruz, otomobil dediğimiz mevzu sıradan elektronik değil ki sırf ucuz diye alınsın. güvenlik kaygıları olabilir, yürüyen aksam ve diğer güvenlik donanımının kalitesiyle ilgili sorular/kaygılar olabilir. araba ucuz da can pahalı :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
623 cc. 25 Kw. 4 ileri manuel :)

Ayrıca bu araç ncap çarpışma teslerinden 4 yıldız almıştı.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Burada ikbin dolardan versinler ailedeki her birey alir :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
623 cc. 25 Kw. 4 ileri manuel :)

Ayrıca bu araç ncap çarpışma teslerinden 4 yıldız almıştı.
bu demek oluyor ki bir çarpışma sırasında trafikteki diğer araçlar bu arabayı delip geçiyor :) ya da bagaja kadar akordiyon oluyor...

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
O kadar da kötü değil

[video=youtube;ahw7-KarkWw]http://www.youtube.com/watch?v=ahw7-KarkWw[/video]

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
motor kısmı çok kısa, kaza sırasında ön tarafın (hem de arka tarafın) bu gelen gücü sönümlemesi lazım ve büyük bir gücü sönümlemek için de ufak bir kısım diye düşünüyorum, tamam yapılabilir mümkün fakat bunu tata bunun mühendisliğini yapabilmiş mi :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tata buna kendi logosu yerine land logosu koysaydı satardı :D

bkz. jetta müthiş araba octavia kaka araba :D

CuriousDroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar da kötü değil

[video=youtube;ahw7-KarkWw]http://www.youtube.com/watch?v=ahw7-KarkWw[/video]
Euro NCAP testleri 64 km/h hızla yapılıyo diye biliyorum. Bu hızda bile bu hale geldiyse, bu arabayla şehir dışına çıkılmaz :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
yav ne eleştiriyosunuz yok motor yok şu yok bu 2000tl ye araba buldunuz da elimde olsa hindistandan getirrim şu arabayı yemin billah :) tam öürenc arabası genişde duruyor vallahi ben çok sevdim

Jantlarıda 21 leriz oh oh

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Herkes otomotiv mühendisi olmuş çıkmış yurdumun insanı :D İnşaat önünden geçerkende inşaat mühendisleri mimarlar emlakçı olur çıkarız :D

alsonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bendede tata indica 2005 tdi var o kadar kötü değil şehir içi şehir dışı çok az yakıyor. ucuz memur arabası denebilir kalitesiz değil fiyatına göre kaliteli ama varıpta bmw , audi vw ile karşılaştırırsan yanından geçmez sadece ucuz ve az yakan ekonomik bir araç güvenlimidir orası tartışılır.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
1550 dolara alabilecek olmama rağmen ben de almam.
Çin malı telefon gibi 2 ay sonra çöp olacak bir şeye para vermem.
Ama şöyle bir durum da var,
Hindistan'daki insanların büyük çoğunluğu trafik derdi yüzünden motosiklet kullanıyor.
Bu aracı almak demek trafikte daha fazla zaman kaybetmek demek.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
abi benim okulla ev arası 4 km.4 kişiyiz şehir içi toplam 5 senelik yol masrafımız 9bin tl. E bizim gibi insanlar için ideal zaten bana 5 senede 5bin tl kar sağlıyor ben daha ne isteyeyim işin o tarafından bakılmış bir araç