Dünyanın en güzel kartalı koruma altında

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dünyanın en güzel kartalı koruma altında

Sadece Filipinlerde yaşayan ve dünyanın en büyük ve güzel kartalı kabul edilen Filipin kartalı (Pithecopaga jefferyi), yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan canlı türleri arasında

fft2mm570605.jpg

Filipinlerin güneyindeki Mindano Adası’nda bulunan Davao Şehri, Filipin kartallarının korunması için faaliyet gösteren bir merkeze ev sahipliği yapıyor. Filipin Kartalı Merkezi’nin göz bebeği ise yedi yaşındaki Binay.

Binay, bugün vahşi doğada sadece 500 çifti kaldığı düşünülen Filipin kartallarının en önde gelen temsilcisi konumunda. Çok başarılı bir avcı olan Filipin kartallarının boyu bir, kanat genişliği ise 2 metreye ulaşabiliyor.

Her ne kadar yasalar tarafından korunsalar da, güzelliğiyle görenleri büyüleyen kartallar, yemek olmak için yerel avcılar tarafından yakalanıyor. Koruma merkezi, Filipin kartallarını korumak ve sayılarını artırmak için çaba gösteriyor.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
İnsanoğlu ne kadar nankör, Allah islah etsin, bir bunamı kaldınız ş....sizler yemek yemek için

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İnsanoğlu ne kadar nankör, Allah islah etsin, bir bunamı kaldınız ş....sizler yemek yemek için
Tepkine aynen katılıyorum dostum, ama maalesef Güney Asya ülkeleri beslenme konusunda pek tutucu değil.
Böcekten, köpeğe hatta maymuna dek ne bulurlarsa tüketebiliyorlar.

Bu arada dünyanın en güzel kartalı yakıştırmasını pek tutmadım.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Apaçi kartal. :D

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Çok tatlı birşey ya İmkanım olursa bitane almayı düşünüyorum bundan.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,019
08.jpg

09.jpg

Kafayı da jölelemiş :D

Held

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok emrah potter modeli gördüm bur kartali :D ''abi ekmek var mi?, var, sagol abi, kac gündür birsey yemedim''

kimi27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gülmekten öldüm kız tavlamaya çıkmış heralde :) Şunun haline bak ya bunlara nasıl kıyıyorlar yazık.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
çok etkileyici ve güzel bir kartal. avcıların sırf yemek için avlıyor olmasıda gerçekten çok kötü ve üzücü bir durum. doğayı kendi elimizle mahvediyoruz.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Geçenlerde olduğu gibi bunuda akıllının biri üç kuruşa satıp gerizekalının birinin yemeği yapar :p

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Konuyu nereden nereye çekmişsiniz helal yani :)