Dünyanın en büyük adliyesi açılıyor

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327

adliye_s-jpg20121008130430.jpg&w=609&h=424

4 futbol sahası büyüklüğündeki dünyanın en büyük adliyesi İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Ocak 2013'te açılacak.

Anadolu yakasındaki 8 adliyeyi bir araya toplayacak 126 dönüm üzerine kurulu İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Ocak 2013'te hizmet vermeye başlayacak.

Yapımına 2006'da başlanan ve 5 bloktan oluşan binada, 326 hakim ve savcı odası, 298 mahkeme salonu bulunuyor. Adliyede, 550'si hakim ve savcı olmak üzere 4 bin personel, temizlik ve güvenlik gibi yardımcı personelle birlikte 5 bin kişi çalışacak.

Binanın mimarı Haldun Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Yarışma projesi de dahil projeyi 11 ay gibi kısa bir sürede bitirdik. Bunun bir benzeri yok. Olağanüstü büyüklükte bir bina. Tamamen konsept çalışması yaptık. 4 futbol sahasına tekabül ediyor'' dedi.

Kaynak

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İçinde adalet var mı siz ondan haber verin önce...

BrknEs

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
166
içinde adalet olmadıktan sonra napiyim ben dünyanın en büyük adliyesini

Karargaht

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Öyle demeyin, mahkemlerin aylarca sürmesinden iyidir. Amaçlardan biride dosyaların incelenme zamanını kısaltmak için yapılıyor.

-Hewal-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11

adliye_s-jpg20121008130430.jpg&w=609&h=424

4 futbol sahası büyüklüğündeki dünyanın en büyük adliyesi İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Ocak 2013'te açılacak.

Anadolu yakasındaki 8 adliyeyi bir araya toplayacak 126 dönüm üzerine kurulu İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Ocak 2013'te hizmet vermeye başlayacak.

Yapımına 2006'da başlanan ve 5 bloktan oluşan binada, 326 hakim ve savcı odası, 298 mahkeme salonu bulunuyor. Adliyede, 550'si hakim ve savcı olmak üzere 4 bin personel, temizlik ve güvenlik gibi yardımcı personelle birlikte 5 bin kişi çalışacak.

Binanın mimarı Haldun Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Yarışma projesi de dahil projeyi 11 ay gibi kısa bir sürede bitirdik. Bunun bir benzeri yok. Olağanüstü büyüklükte bir bina. Tamamen konsept çalışması yaptık. 4 futbol sahasına tekabül ediyor'' dedi.

Kaynak

Bir ülkede büyük eğitim kurumları yerine büyük adalet sarayları inşa ediliyor ise o ülke de bir sorun vardır demekki.

mustang

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Eğitim kurumları kadar Adalet Saraylarıda lazım bu Ülkeye.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir ülkede büyük eğitim kurumları yerine büyük adalet sarayları inşa ediliyor ise o ülke de bir sorun vardır demekki.

Büyük adliye binalarını savunmak için demiyorumda şöyle son dönemde inşa edilen üniversite kampüslerine ne bileyim liselere falan bir bakın isterseniz. :)

-Hewal-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Büyük adliye binalarını savunmak için demiyorumda şöyle son dönemde inşa edilen üniversite kampüslerine ne bileyim liselere falan bir bakın isterseniz. :)

Bir ülkede suç oranı artıyor ise bu o ülkenin insan eğitmedeki başarısızligini gösterir .Benim şahsi fikrim;Bir ülkede büyük adalet sarayları yapmak övünülecek bir durum değil utanılacak bir durum dur .

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327
Bir ülkede suç oranı artıyor ise bu o ülkenin insan eğitmedeki başarısızligini gösterir .Benim şahsi fikrim;Bir ülkede büyük adalet sarayları yapmak övünülecek bir durum değil utanılacak bir durum dur .

[MENTION=35568]neguvon[/MENTION] aslında söylediklerinin mantığını anlayabiliyorum, ama biz bunu hapishaneler için desek daha doğru olur.
sürekli yurt dışına seyahatlere çıkan bir dostumdan öğrenmiştim, avrupada ve gelişmiş ileri düzey ülkelerdeki en görkemli binalar adalet saraylarıymış. yani bu bütün dünyada böyle... Türkiye bu konuda aslında geri bile kalmış sayılır. Adalet saraylarının heybeti, görkemi suçlu ve suç işleme temayülü olan insanlar üzerinde psikolojik etki bırakıyor. bi de şu var ki, adalet kavramı bir ülkenin ya da milletin en üst ve manevi değeri en yüksek kurumudur. haliyle onu temsilen yapılan binalarda ona verilen değer nispetinde oluyor.

-Hewal-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=35568]neguvon[/MENTION] aslında söylediklerinin mantığını anlayabiliyorum, ama biz bunu hapishaneler için desek daha doğru olur.
sürekli yurt dışına seyahatlere çıkan bir dostumdan öğrenmiştim, avrupada ve gelişmiş ileri düzey ülkelerdeki en görkemli binalar adalet saraylarıymış. yani bu bütün dünyada böyle... Türkiye bu konuda aslında geri bile kalmış sayılır. Adalet saraylarının heybeti, görkemi suçlu ve suç işleme temayülü olan insanlar üzerinde psikolojik etki bırakıyor. bi de şu var ki, adalet kavramı bir ülkenin ya da milletin en üst ve manevi değeri en yüksek kurumudur. haliyle onu temsilen yapılan binalarda ona verilen değer nispetinde oluyor.

Bende anlıyorum sizi ama Dünyada Ilk 3 e giren adelet binalarınız var .Birde Ilk 200 giremeyen universitelerimiz var sizce burda bir mantık hatası yokmu .Ilk önce üniversitelerde Hatta üniversiteyi birak ta Ilk okuldan başlayarak eğitim kurumlarında kaliteyi artırmak eğitim sistemini düzeltmek elde olan tüm yatırımları eğitime kanalize etmek var iken geçmişin hatalarını tekrarlamak niye .Ama şunu da söyleyeyim sizin fikrinize de saygı duyuyorum ama benim bu konuda fikirlerim çok farklı .

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327
Bende anlıyorum sizi ama Dünyada Ilk 3 e giren adelet binalarınız var .Birde Ilk 200 giremeyen universitelerimiz var sizce burda bir mantık hatası yokmu .Ilk önce üniversitelerde Hatta üniversiteyi birak ta Ilk okuldan başlayarak eğitim kurumlarında kaliteyi artırmak eğitim sistemini düzeltmek elde olan tüm yatırımları eğitime kanalize etmek var iken geçmişin hatalarını tekrarlamak niye .Ama şunu da söyleyeyim sizin fikrinize de saygı duyuyorum ama benim bu konuda fikirlerim çok farklı .

kesinlikle haklısınız, sizden farklı düşündüğümü söyleyemem ama eğitime olan yatırım için bu tür yatırımlardan evvel bi dünya dolusu israf hükmündeki alışkanlıklarımızı terketmemiz daha iyi olur düşünüyorum.

fthtsdmr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Keşke Adliyelerimizin büyüklüğü, adaletle orantılı olsa.

tambjk

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bina yapmakla ülkeye adaletin görüldüğü nerede görülmüş.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
keşke dünyanın en büyük kütüphanesi olsaydı...

adaletin büyüklüğü binalar ile orantılı olmamalı...

sözün kısası ocak şubat gibi gelin çayımı içersiniz içeride gezdiririm :lol:

Uranos

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Burda yargılıyıp hapise gönderip hapishanelerde yer kalmadı diye af çıkar:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amerika uzaya çıkar biz dünyanın en büyük adliyesini yaptık diye seviniriz utanmamız lazım bu ülkede birşeyler ters gidiyorda onun için bu kadar suç işleniyor bunu önleyin bırakın bina yapmayı

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamam o zaman kurulmasın adalet sarayı falan utanılacak bir durum diye.Adaletsizliğin bir sebebi de süre aşımına uğramalar,davalara üstünkörü bakılmasıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet o yüzden mahkemeleri kaldıralım. Ne kadar saçma bir mantık.

CMYK

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Adalet saraylarımız olmadığı için bunca adaletsizlik ! ama yeni adalet saraylarımız da olsun olmasındaki sakınca olmamasındaki faydasızlığı kaldırsın da gerisi teferruat.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adalet Saraylarının büyüklüğü ile tabiki övünülmez ama eskilerin de işlevi kalmamıştı
Apartmandan bozma yaşlı binalarda iş yapmaya çalışılıyordu, Şimdi en azından vatandaş modern ferah ortamlarda işini halledecek.
Adalet kısmına gelince, doğru bence de tartışılır...