Soru Dünyada insanların artık kısa sürede iyileşememesi, tıbbi mi yeni dünya düzeni mi?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Arkadaşlar insanlar dile getirmesede halsiz ve hastalanan artık kısa sürede iyileşemiyor, bir grip nezlenin geçmesi uzun sürüyor ve hiçbir sebep yokken insanlar ishal oluyor ve bunun iyileşmesi bile bir hafta sürüyor, ortalama 18-25 yaş arası gençlerin vücudu bile bundan uzun süre demiyorum sadece 15-20 sene öncesinin 55 yaş insanından daha yaşlı duruyor, hastalık salgın virüs çok fazla.

Gelelim asıl konuya ben bugünün dünyasının sıradan tıbbi bir durum olduğunu düşünmüyorum bir takım kimseler bunu kasıtlı bilerek yapıyor ilerleyen süreçte bu durum daha kritikleşecek bence erken yaşlanma bunama ilaçlara tedavilere bağımlı kalma vücudun erkenden çökmesi vs bir sürü olay var.

Şahsi olarak 35 yaşıma girmek üzereyim ama kendimi 60 yaşında gibi hissediyorum bu durum bende psikolojik olarak rahatsızlık veriyor tamam şuan genç sayılmam ama bu kadar kötü bir durum mantıklı değil yaşıtlarım ya kel ya saçları büyük oranda beyazlamış çökmüş insanlar kadınıda öyle erkeğide öyle.

Kendimle karşılaştırma yapıyorum mesela Hugh Jackman x men filmi, ben 1988 liyim Hugh Jackman 1968 li, şuanki yaşımda Hugh Jackman 20 sene önce 2003 te x men 2 filmini çekmiş, adam yemin ederim benden daha dinç ve daha genç, bunun ekonomik durumlada alakası var doğru ama tamamen ekonomik durumda değil.

Bilmiyorum belki birçok insan bu durumu görmüyor bilmiyor ama durum bence iç açıcı değil, bu halde 55 yaşımı görürsem öpte başına koy diyorum.

Son bir şey daha söyleyim çocuklar üzerine söylüyorum 1993 yılında ana sınıfındaydım o yıllar ben koşar zıplar ağaca tırmanır 3-4 metre yukarı tırmanır gün boyu bisiklet sürerdim 6-13 yaş arası, güvenlik görevlisi olarak ilk okulda çalıştım ana sınıfı 1. Sınıfa giden çocuklar şuan iki merdiveni ıkınarak çıkıyor ve derin nefes alıyor kendimle karşılaştırınca üzülüyorum açıkçası.

Sizin görüşleriniz ne bu konu hakkında...

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kendinle karşılaştırdığın adam günlük sporunu, diyetini yapıyor. Adamın dinç olması normal yani.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Kendinle karşılaştırdığın adam günlük sporunu, diyetini yapıyor. Adamın dinç olması normal yani.
Tamam anlıyorum onu diyorum bende spor diyet yapsam dahi yine o dönemdeki gibi olamam diyorum, isterse maaşım 100k olsun bol bolda vaktim olsun öyle sıkı olamam, ama bu yaşımda 90 larda yaşıyor olsam yıkardım ortalığı, demek istediğim şey bu.

Kısaca olay sadece spor ve diyet değil

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tamam anlıyorum onu diyorum bende spor diyet yapsam dahi yine o dönemdeki gibi olamam diyorum, isterse maaşım 100k olsun bol bolda vaktim olsun öyle sıkı olamam, ama bu yaşımda 90 larda yaşıyor olsam yıkardım ortalığı, demek istediğim şey bu.

Kısaca olay sadece spor ve diyet değil
Vallahi abi çok bilmişlik yapmam ama eğer işten zaman ayıramıyorsan bir şey diyemem ama bizim toplumumuzda spor, diyet kavramları itici. Mesela yaparsak toplumdan çekinerek, utanarak sıkılarak yaparız.

Bir de ülke şartları da buna uygun değil. Geçim ve zaman derdi varken olacak şey değil.

Son mesajlar