Dunya nin hicbir yerinde bukadar abartilmadi

Bu konuyu okuyanlar

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Susuyorum susuyorum,ben sustukca daha fazlalasiyor.!3 inch lik 1280X800 Monitorumun yarisindan fazlasi reklam.Bu nasil zihniyet nasil bir ac gozluluk

sd1.png

Ayrica bu banner larda sitenin her yerinde mevcut yazik bukadar olmazki.

6y0h0g.png

aepowg.png

ac74on.png

10ztyu0.png

ve daha niceleri var.forumu bile sola yaslanmissiniz reklam alacagim diye.ben soyleyince,tuhh kaka oluyorum.sitenin hosting masraflari editor maaslari diye soyluyorsunuz ama bu reklamlar size bu masraflain cok uzerinde gelir getiriyor. insanlarin rahatsizliklarini dusunmeden reklama asilmak,insanlara saygisizliktir.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Reklam'a çok karşı değilimde şu site tasarımını kim yapıo merak etmeye başladım..

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
eğer reklamları istemiyosan benim gibi Firefox eklentisi kullan(AdBlock Plus) istediğin reklamı engelersin

PRaNGA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende var arama yapamıyorum arama butonunun üstünde reklam var :D
6y0h0g.png

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Malesef reklamlar benide sıkıyor geçen arama yaptırdım sonuç bulunamadı ama sonuç yerinde 5 tane reklam vardı ben reklam değil sonuç istiyorum. En kısa zamanda çözüm bekliyorum.

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Firefox + Adblock Plus" al sana çözüm :)

Bu tip insan gözünü yoran reklamlar yerine metin reklamları seçmek bence çok daha mantıklı olacaktır.

Hatta reklam olacağına konu hakkında bir yazı yazılsa çok muhteşem olur. Hem insanlar ayrıntılarıyla öğrenir nedir ne değildir hemde rahatsız olacağına bilgi sahibi olur.

ardaksov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hakketen bi de flash olmayıp sabit dursa neyse sürekli bi yerlerde bişeyler hareket edip duruyor
gözünü bi yer odaklayamıyorsun

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Merhaba Değerli Dostlar,

Daha önceki tasarımımızda 1024x768 piksellik bir ekranda içeriğe ulaşmak için sayfayı kaydırmanız gerekiyordu (1280x800 için de geçerli). Şimdi doğrudan içerik karşınızda.

Eskisi daha mı iyiydi yoksa? Size tıklayacak haberleri doğrudan sunmamız hata mı yoksa sağdaki sayfa giydirmenin çok cart bir renkte olması mı canınızı sıkıyor?

Şimdi sorun şurada:

Ülkemizde internet reklamcılığı yeni yeni fark edilmeye başlandı ve maalesef dünyadaki standartların çok uzağındayız. Emin olun biz de meraklısı değiliz. Biz de derdimizi anlatmaya gayret ediyoruz ama anlayacak tarafın eksiklikleri ve alışkanlıkları var.

Güzel günler dilerim.

Not: Dünyanın hiçbir yerinde konu başlıkları da bu kadar abartılmadı. :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Şu reklam şikayetlerinden gına geldi. :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ben tek reklam göremiyorum..

:)

unsalonarici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede reklamlar sayfayı çok kaplıyor. Mesela bir arkadaşın dediği gibi flash yerine metin + (büyük olmamak şartıyla) resim konsa daha sade ve gözü yormayan bir tasarım olur ve bizler daha bir keyif alarak sitenizi takip ederiz.

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
site kımın belli deil:D sayfanın yarısını kendine ayırmıs.. bunada sukur ya sayfanın %90 nını kaplasaydı:D

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Merhaba Değerli Dostlar,

Daha önceki tasarımımızda 1024x768 piksellik bir ekranda içeriğe ulaşmak için sayfayı kaydırmanız gerekiyordu (1280x800 için de geçerli). Şimdi doğrudan içerik karşınızda.

Eskisi daha mı iyiydi yoksa? Size tıklayacak haberleri doğrudan sunmamız hata mı yoksa sağdaki sayfa giydirmenin çok cart bir renkte olması mı canınızı sıkıyor?

Şimdi sorun şurada:

Ülkemizde internet reklamcılığı yeni yeni fark edilmeye başlandı ve maalesef dünyadaki standartların çok uzağındayız. Emin olun biz de meraklısı değiliz. Biz de derdimizi anlatmaya gayret ediyoruz ama anlayacak tarafın eksiklikleri ve alışkanlıkları var.

Güzel günler dilerim.

Not: Dünyanın hiçbir yerinde konu başlıkları da bu kadar abartılmadı. :)

ben eskisini istiyorum.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şuana kadar hiçbir reklam değilde ttnet in reklamı gözümü yordu :D

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
arkadasım bu kadar abartmana gerek yok.Çok rahatsız oluyorsan Firefox'a Adblock Plus eklentisini yüklersin reklamsız rahat rahat takılırsın internette...
Ayrıca bu reklamlar olmazsa bu değirmenin çarkı nasıl dönücek söylermisin? 24 saat çalışan bilgisayarların elektriklerini, sabah akşam demeden siteye haber yetiştirmek için koşturan editörlerin maaşını, mesai aralarında ofise sipariş edilen pizzaların parasını kim ödücek ??? Reklamlar her sitenin olmazsa olmazıdır.Reklamlar olmasa SDN diye bi sitede olmaz ;)

sega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sonuna kadar site sahiplerinin arkasındayım .. Bende bir webmaster olarak site gelirleri için reklamlara başvuruyorum arkadaşlar sizde bizim yerimizde olsanız sizde aynı şeye başvururdunuz..

ayrıca reklamlar siteye daha canlı renk katıyor

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Reklam olsunda şu yandaki Nokia reklamı siteyi çok kaplamış :) Bide nereye gidersen oraya geliyor yapıştı kaldı

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
bak simdi *kucuk bir flash banner in bir siteye katkisi Haftalik 450 usd buda aylik 1800 USD yapar.bu sadece kucuk bir banner in fiyati. bu sitede farkli yerlerde ayni anda 10 banner gosteriliyor. ayrica daha sayfanin yarisini kaplayan flash lari saymadim. siz hangi editor maasi sunucu parasindan bahsediyorsunuzki.

Troy gelip gene cekemiyorsun,baltaliyorsun gibi cumleler sarfetmeden, ALLAH daha cok versin diyorum.amac baltalamak degil amac bu kirlilik tiksindiriyor bunu belirtmek

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
arkadaşım diyelimki ayda taş çatlasın bu sitenin geliri 20 bin TL.Sen bu sitenin editör kadrosunda kac kısı calısıo bılıyomusun.Hepsinin maaşını en az bin TL den saysak ki daha fazla olanlarıda vardır.Gayet normal bir gelir.Sen bu siteyi milli piyango idaresiyle karıştırdın heralde ...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bence o kadar önemli değil. Siz herhalde forumtr yi görmediniz. Okuduklarınızın hangisinin konu hangisinin reklam olduğunu bilmiyorsunuz :D

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar bırakın şu gelenekçiliği de yenilikçi olun bu tarz konularda... Bende 43bin üyeli bir portalın sahibiyim ve reklamın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bu reklamlar gayet normal. Hepsi düzenli yerleştirilmiş. Ve benim siteyi görüntülememi engellemediği sürecede sorun teşkil etmiyor. Bazı arkadaşlar arama felan yeri kapandı bişeyler diyor. Bu tamamen sizin ekran çözünürlüğünüzle alakalı bir durum. uygun çözünürlükte görüntülendiğinde sorun ortadan kalkacaktır.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Reklamsız olmaz.

Reklam görmek istemiyorsanız basit yöntemleri var sonuçta...

Fazla şikayete gerek yok yani.

Son mesajlar