Dünya ayaktayken Türkiye ayaktayken mışıl takılmak

Ermeni tasarısı sizi ilgilendiriyor mu?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
Ermeni tasarısıyla ilgili birkaögündür ya konularım kilitleniyor ya yayınlanmıyor
burada biz türklere mahsus vur deyince öldürmek deyimi gerçekleşiyor
kardeşim ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir konu
bırakın geleceği yediğimiz ekmeği alacağımız nohutu etkileyen bir durum hassas bir konuda yanlız bırakıldık ve tasarı komisyondan geçti sdn gündemi açıyorsunuz ses yok veya kilit amblemleri
hayır siz politika siyaset kelimelerinin anlamını bilmiyorsunuz hatta gündemin bile
en azından gündem başlığının ismi değişebilir
bakın ülke politikalarına girmiyoruz din bölümünde bile konu açarken dikkatliyiz
yanlız bu tüm mulusu ilgilendiren bir olay her türlü siyasi düşünceye mensup türk halkı yine kader birliği yapmış tek ses
evet gündemle hangi mod arkadaşımız ilgileniyorsa vur deyince öldürmesin
memleketi ilgilendiren olaylara gündem açılsın

arakli

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bu tür konular siyasi olarak nitelendirmemek lazım..

Bide arkadaşın dediği gibi bende açmaya çalıştım hemen kitlendi. Kitleyen arkadaş, bir zahmet sebebide belirt..

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bu sitenin bu editorya kadrosunu anlamıs deilim açıkça dini bi forum gibi görünüo ve aykırı hiç bişeye taviz verilmio ne kadar da inkar etseler biz bunları tespit ettik

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bence de konu açılsın SDN ahalisi olarak biz de tepkimizi koyalım.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Kim takar Ermeni Tasarısını-Katliamını...
Biz Dünyaya diyeceğimizi dedik; gerisi yalan...
Konu Kilit.... :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşlar Siyasi konulara izin vermiyoruz lütfen olayı büyütmeyin.!

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
tamam siyasi konular olmasın da şu forum oyunlarına da bir sınır gelmeli bence. bana göre çok saçma konular var ve yeni mesajlar kısmına baktığınızda 4-5 konu görüyorsunuz bu bölümle ilgili. böyle güncel konuların açılmasına izin vermeyip saçma konuların açılmasına izin vermek ne kadar adil. forumun kalitesini düşürüyor bence bu forum oyunlarının fazla olması.

arakli

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu durum ülke meselesi. siyasi olmaktan çıkalı çok oldu..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yorumlar titizlikle kontrol edildikten sonra yayınlanmasında bir mahsur yok bence.

Buda Mod arkadaşlarımızın biraz başının ağrıması demek...

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
Arkadaşlar Siyasi konulara izin vermiyoruz lütfen olayı büyütmeyin.!
spybot kardeşim
siyasetten anladığınız nedir
sizin için siyasetin ölçüsü nedir
ermeni meselesi siyasetmidir
acaba büyk bir platform olan sdn bu şekilde kadük mü yapılmak isteniyor
ülkemiz ergenekondan sallanırken konu açamadık tamam rahatsız olundu:hammer:
acaba ülkemizi ilgilendiren bu konudan rahatsız olan kimdir:hammer:
konuları kilitlemekle neyi hallettiğinizi düşünüyorsunuz

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tarumoloji bir şey söylediğimizi zannetmiyorum
Sadece Esefle Kınadık :)

Yiyorsa Kapatsana İncirliği O zaman hep arkanda olalım

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ermeni tasarı ıle ılgılı neresı sıyaset bızım Ülke Politikamızdır! bundan asla ve asla taviz verilmez. ! ermenileri bız den daha ıyı bılen bır mıllet yok!!

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Açıkçası elin meclisi bir karar alacak diye bizim kasmamızı annamıyorum

Ben olsam şahsen çıkar medyaya kı.nızı yırtsanızda bizim diyecegimiz budur yersenizde budur yemesenizde budur manasında açıklamamı yapar kendi işime bakarım

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Açıkçası elin meclisi bir karar alacak diye bizim kasmamızı annamıyorum

Ben olsam şahsen çıkar medyaya kı.nızı yırtsanızda bizim diyecegimiz budur yersenizde budur yemesenizde budur manasında açıklamamı yapar kendi işime bakarım

O işler öyle yürümüyor işte...
Bu soykırım olayının tanınma meselesi belli bir seviyeyi aştığında uluslar arası hukuk açısından gerçek olarak kabul ediliyor bunun sonucunda soy kırım yapan ülke tazminat ödemek durumunda kalıyor hatta mağdur olan taraf toprak dahi talep edebilir... Ve bu durumda uluslar arası hukuğu karşınıza almanız çok zor...

Bir adım ötesini değil 100 hatta 500 adım sonrasını görmeniz gerekir uluslar arası ilişkilerde...

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bu saatten sonrası boş bu foruda yazsan ne yazar yazmasan ne yazar, Abd kabul etti mi etti; Bütün Dünya kabul etmiş sayın ve işi TTK ve Dış İşlerine bırakın...

İllaki kendinizi tatmin etmek istiyorsanız gördüğünüz ilk mitinge katılın.(Ben bunu yaparım büyük ihtimal.)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Mesele Burda birilerini ya da kendimizi tatmin etmek değil...

Türkiye nin haklı davasına halkımızın ne kadar yabancı olduğu meselesi...

Kaçımız Lafta Sözde artık ne derseniz Ermeni Soykırımı Hakkında ne kadar malumata sahibiz?

Paris Hilton un hayatını bile Türkiye nin yurt dışındaki en büyük problemlerinden biri olan bu Ermeni Sorunundan daha çok biliyoruz...

Adamlar durmadan çalışıyor...
Dünyaya davalarını kanıtlamaya uğraşıyor...
Biz ise sadece öyle bir şey olmamış demekten öteye gidemiyoruz...

Kendi ülkesinin problemlerine bu kadar yabancı olmak nasıl bir şeydir anlamıyorum...

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Türkiye er ya da geç protokolü onaylayacak ve onay gelene kadar Amerika bu iftirayı kabul etmeyecektir. Zaten Ermeniler de , Türkiye ile protokolleri tıkırına almadan daha fazla baskı yapmayacaktır. Sonuç olarak kim kazanacak ? Tabi ki biz değil , biz uzun bir süredir kazanan taraf da olmayı beceremiyoruz... Bu yalana ortak olan her kim varsa esefle kınıyoruz... Evet anca kınıyoruz , hepsi o kadar... Hakkınızı korumak bu ülke içinde zor çok zor...

Adamlar durmadan çalışıyor...
Dünyaya davalarını kanıtlamaya uğraşıyor...
Biz ise sadece öyle bir şey olmamış demekten öteye gidemiyoruz...

Hayır biz ötesinin nasıl olması gerektiğini söylüyoruz... Lakin bizi kimse umursamıyor... Çünkü biz lobi yapmak için milyon $ lar harcamıyoruz , bunun yerine gemicikler alıyoruz... Biz önerimizi yaptık ama bir türlü kabul görmüyor... Tarihçiler oturup konuşsun diyoruz ama Ermeniler biz yalanı attık tartışmayız diyorlar ve bunu Avrupalı ya kabul ettriyorlar... Para ve din faktörü... En önemlisi Müslüman san barbarsındır , Avrupalı yöneticiler bunu halklarına çok iyi empoze ettiler...

Edit: Ermeniler in bu yalanı kabul ettirdikleri gün millet ayaklacak tabi o zaman o ayaklar boşuna yorulacak... Nedense bu halk hep zoru seviyor... Bir şey bir yere dayanmadan önlemini almayı düşünmüyor...

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Evet beni Ermeni tasarı ilgilendiriyor...
Bu konunun siyasetle falan bi ilgisi yok.
Bu konu her Türk vatandaşı ilgilendirir ve biz davamızda sonuna kadar haklıyız

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Çukura düştüler merdiven olarak bu iftirayı dallandırdılar... Halklarına; "Bizim bir yerimiz kaşındı Türkler e ihanet ettik siz de yerinizden yurdunuzdan oldunuz" diyecek değillerdi... En iyi yaptıkları şeyi "örgütlenmeyi" gerçekleştirmek için halkı etrafında toplayacak bir yalan bulundu ve halk buna bir din misali sorgulamaksızın saygı gösterdi... Yerin dibine girsinler ! ( Halk değil... Beyin yıkayanlar ! )

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
O işler öyle yürümüyor işte...
Bu soykırım olayının tanınma meselesi belli bir seviyeyi aştığında uluslar arası hukuk açısından gerçek olarak kabul ediliyor bunun sonucunda soy kırım yapan ülke tazminat ödemek durumunda kalıyor hatta mağdur olan taraf toprak dahi talep edebilir... Ve bu durumda uluslar arası hukuğu karşınıza almanız çok zor...

Bir adım ötesini değil 100 hatta 500 adım sonrasını görmeniz gerekir uluslar arası ilişkilerde...

Bu uluslar arası hukukun haklıdan yana oldugunu görenimiz varmı aramızda hayır efendim uluslar arası hukuk sadece güçlüden yanadır bizim yapmamız gereken güç kazanmaktır buda öyle aman efendim işte bizim arşivimiz var açalım araştıralımla olmaz sen bunu geçirirsen bende şunu şunu geçiririmle olurki bunun için önce ulusal bütünlük şarttır

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
dün o kadar hiddetliydim ki anlatamam.

ermeni tasarısının kabul edilmesinin sinirliliği bir taraftan, baştakilerin yumuşak tavırları bir tafatan bana epey küfür ettirdi.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bunun için önce ulusal bütünlük şarttır

Ulus baklava dilimi olmuş... O bütünlük işi için eğitim şart , o da bu ülke de yok...

Edit: Biz her şeyden önce ekonomisi dibe yol alan Ermenistan a kapıları açmayarak mezarcılık yapmalıyız... Adamlar ekonomik buhrana girdiler aman iyi ilişki diye 180 derece döndüler... Bu dönüş gördükleri kara tablo itibariyledir... O kapı hiç açılmamalı...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
dün o kadar hiddetliydim ki anlatamam.

ermeni tasarısının kabul edilmesinin sinirliliği bir taraftan, baştakilerin yumuşak tavırları bir tafatan bana epey küfür ettirdi.

Baştakilerin yumuşak başlılığı?

Pardon ama ne bekliyordun baştakilerden?

Fikir sahibi olmadan önce biraz da bilgi sahibi olmak gerek miyor mu?

Devlet ilişkileri mahalledeki çocuk oyunu mu? çocuk kavgası mı?

Dün Temsilciler meclisinden geçen Karar hiç bir yaptırımı olmayan hiç bir özelliği olmayan çok basit bir karardır...

Sen bu karar için Çok büyük tepki verirsen!!!

Yarın Kongreden Geçtiğinde ne tepki vereceksin?

Kongrden geçti Sonra ABD Başkanı Tanıdı daha büyük bir tepkin var mı?

Dış İşleri gerekli tepkiyi vermiştir/verecektir...

Zaten verilen tepki sonucunda burdan çıkan kararın Kongre ye gelme olasılığı
ortadan kalkmıştır...

Obama Kongreye gelmemesi için kararın gerekli müdahaleyi yapmıştır...

Medya abartınca çok büyük bir şey olmuş gibi olayı abartmanın anlamı yok...

Temsilciler Meclisinden geçen kararın hiç bir yaptırımı yok...

Önemli olan bu kararın Kongreye Gelmemesi...

Eğer Gelirse Kesinlikle Kabul edilmemesi...

Eğer Edilirse ABD Başkanının onaylamaması...

Her şeyin bir sırası var...

Obama Kongreye bu kararın gelmemesi için gerekli talimatı verdi...

Saçma sapan konuşmanın anlamı yok...

En küçük olayda elindeki tüm kozları oynamak diplomaside yeri olan bir tutum değildir...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
filistin için one minute one minute diye öten başbakan kendi milletinin(?) çıkarları için sadece bu olaya komedi izledik deyip geçti.

buradan filistini desteklemiyorum anlamı çıkmasın. ama kendi milletinin sorunlarında daha çığırtkan daha baskıcı tutum izlemeliydi bence.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
ilk cümlede belirttim zaten kendi milleti(?) diye :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
filistin için one minute one minute diye öten başbakan kendi milletinin(?) çıkarları için sadece bu olaya komedi izledik deyip geçti.

buradan filistini desteklemiyorum anlamı çıkmasın. ama kendi milletinin sorunlarında daha çığırtkan daha baskıcı tutum izlemeliydi bence.

Filistin de Olay yaşanıyor...
Şu an şu saniye yaşanıyor...
Ve oradaki mesele sadece filistin meselesinin çok ötesinde...
Türkiye nin aldatılması meselesi...

İsrail başbakanının Türkiye yi ziyaret edip 3 gün sonra Filistin i bombalaması resmen Filistin operasyonu için Türkiye ile görüşülmüş izlenimi doğurmuştu tüm dış dünyada...

Türkiye bu lekeyi üzerinden atmak zorundaydı...
Nitekim attı...

Yani One Minute sadece Filistin meselesinin çok ötesinde bir durum...

Bu konuya dönecek olursak dediğim gibi şu an canlı canlı yaşanan bir trajedi ile katliam ile Temsilciler Meclisi gibi aldığı kararın hiç bir yaptırımı olmayan bir tasarının kabul edilmesi eş tutulamaz...

ABD de asıl karar alan meclis Kongre dir... Yani Kongre TBMM nin dengidir...
Eğer bu karar orada alınmış olsaydı işte o zaman bu ülkede deprem etkisi yaratması gerekirdi...

Ancak Temsilciler Meclisinin Türkiye de bir dengi yok ama şöyle tarif edeyim...

Türkiye de Her ilden Millet vekilinin olduğu 81 kişilik bir Alt Meclis olsa...
Bu meclisin aldığı kararların bir yaptırımı bir geçerliliği olmasa ancak burada alınan kararlar TBMM'ye görüşülmek üzere gelse... ve bu tasarının görüşülüp görüşülmeyeceğine TBMM Başkanı karar verse... Yani bir Tavsiye meclisi olsa işte bu olurdu Temsilciler Meclisinin karşılığı...

Şimdi burada alınmış bir kararın büyütülmesinin bir anlamı yok...

Ama şu an verilen tepki yeterli olmuştur...

bu yüzden burada alınan bu karar Kongreye gelmeyecektir...

Obama Kongre Başkanını arayarak bu kararın Kongrede görüşülmemesini sağlamıştır...

Bundan daha fazla tepki vermek sadece dünya üzerinde bizi daha çok haksız kızgın suçlu saldırgan gösterir...

Eğer yarın olmaz ya hadi diyelim ki oldu ve bu karar Kongreye geldi o zaman ne tepki vereceğiz?

Her şeye ultimatom verirseniz ultimatomun bir değeri kalmaz...
Onun için bazen nota verilir...
bazen büyükelçi geri çekilir...
Bazen sadece kınanır...

Bu işler böyle yürüyor böyle de yürüyecek...

Medyanın gazına gelmek yerine milli duygularımız ile doldurulup birileri tarafından kullanılmak yönlendirilmek yerine biraz daha bu konular hakkında bilgilenelim bizim için daha faydalı olur...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Siyaset, politika adına ne derseniz artık yasaklanmıştır.

Anlayış gösterin biraz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...